دلیل اهمیت پهنای باند آپلود در چیست؟

همه خواهان سرعت دانلود بالا و سریع هستند. چه کسی نمی‌خواهد بازی‌ها، فیلم‌ها و موسیقی‌های خود را تقریباً فوراً آپلود کند؟ اما نحوه استفاده ما از اینترنت در حال تغییر است و آن مقادیر دیگر در قرارداد اینترنتی شما اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. اما دلیل اهمیت پهنای باند آپلود در چیست؟ برای پاسخ به این سوال با جت تک همراه باشید!

احتمالاً اتصال شما نامتقارن است

اکثر اتصالات اینترنت خانگی نامتقارن هستند. یعنی سرعت دانلود با سرعت آپلود متفاوت است. به عبارت دیگر، نرخ ارسال اطلاعات با نرخی که می توانید آن را دریافت کنید متفاوت است.

اهمیت پهنای باند آپلود

این عدم تقارن تقریباً همیشه به نفع سرعت دانلود است، بنابراین شما ممکن است حداکثر سرعت دانلود 500 مگابیت در ثانیه داشته باشید، اما سرعت آپلود فقط 50 مگابیت در ثانیه. این احتمال وجود دارد که هنگام انتخاب طرح اینترنتی خود، به عدد دوم که نشان دهنده سرعت آپلود است، توجه زیادی نداشته باشید. اما چند دلیل وجود دارد که احتمالاً در آینده ای نزدیک، اگر نه امروز، به یک اتصال اینترنتی متقارن (به عبارت دیگر، اتصالی که به اندازه سرعت بارگیری سرعت بارگذاری دارد) بخواهید!

ابر باید تغذیه شود

فضای ذخیره‌سازی ابری و خدمات زندگی ما را بسیار آسان‌تر می‌کند، خوب است بدانید که شما ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای رسانه‌ها و نسخه‌های پشتیبان خود در یک مرکز داده در سطح جهانی در جایی دارید. با این حال، اگر تا به حال سعی کرده اید حساب کاربری چند ترابایتی OneDrive یا iCloud خود را در رایانه جدیدی همگام کنید، احتمالاً مشاهده کرده اید که زمان باقی مانده به چند روز یا هفته افزایش یافته است.

در حالی که عمدتاً زیرمجموعه کوچکی از کاربران قدرتمند هستند که چنین استفاده سنگینی از ابر انجام می دهند، کاربران عادی به زودی از اینکه می توانند از خدمات ابری با سرعت یکسان در هر دو جهت استفاده کنند، قدردانی خواهند کرد. ما داده های بیشتری را از تلفن های هوشمند و رایانه های خود پمپاژ می کنیم. کیفیت عکس‌ها و ویدیوهای ما در حال افزایش است و اغلب ما محتوا را بین دستگاه‌های خودمان به اشتراک می‌گذاریم، ابتدا آنها را به ابر ارسال کرده و آنها را دانلود می‌کنیم.

با پهنای باند متقارن، همه این وظایف مبتنی بر ابر سریع‌تر و راحت‌تر می‌شوند. در نهایت، می‌توانید با منابع ابری خود مانند ذخیره‌سازی محلی رفتار کنید.

دسترسی به شبکه خانگی از راه دور

امروزه، دسترسی به رایانه خانگی خود از طریق دسکتاپ راه دور، کنسول بازی خود از طریق پخش جریانی اینترنتی از راه دور، و سرور رسانه خانگی خود از هر کجای دنیا امکان پذیر است. همانطور که ما منابع شبکه خانگی خود را می سازیم، مواقع زیادی می خواهیم از آنها استفاده کنیم، حتی زمانی که در خانه نیستیم.

اگر پهنای باند اینترنت متقارن دارید، زمان بسیار بهتری برای دسترسی به منابع شبکه خانگی خود در محل کار، تعطیلات، یا خارج از منزل از طریق داده های تلفن همراه خواهید داشت.

همین امر در مورد دستگاه های هوشمند مانند ترموستات، دوربین های امنیتی و هر وسیله دیگری که اکنون یک تراشه وای فای در خود دارد نیز صدق می کند. اگر می خواهید خانه هوشمند خود را حتی زمانی که در خانه نیستید مدیریت کنید، پهنای باند بالادستی کافی می خواهید تا آن را یکپارچه کنید.

رویای یک سازنده محتوا

اگر محتوایی برای YouTube ایجاد می‌کنید، پروسه آپلود فایل در گوگل درایو، پروژه‌های عکاسی با وضوح بالا را آپلود می‌کنید یا برای مخاطبان Twitch خود پخش می‌کنید، یا آپلود پست در اینستاگرام و غیره را انجام می‌دهید، پس داشتن پهنای باند بالادستی سریع اولویت بالایی دارد. اگر در خانواده‌ای زندگی می‌کنید که چندین نفر در تلاشند تا محتوای خود را به بیرون برسانند، مهم‌تر می‌شود!

خدمات ضروری کار از خانه

به لطف تغییر جهانی کار از خانه که به نظر می رسد اینجا باقی بماند، هرگز زمان حیاتی تر برای ارتقای پهنای باند بالادستی شما وجود نداشته است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که به (دور زن تحریم ها) شرکت متصل شده باشید و نیاز به دسترسی به خدمات نرم افزاری و محتوای موجود در اینترانت شرکت داشته باشید. اگر آن فایل‌های پروژه مهم را فقط با یک دهم سرعت دانلود خود آپلود می‌کنید، احتمالاً رئیس شما از شما قدردانی نمی‌کند که همه چیز را به سرعت دانلود کنید!

برنامه های آینده پهنای باند را طلب خواهند کرد

در حالی که بسیاری از برنامه‌های کاربردی اینترنتی که امروزه از آنها استفاده می‌کنیم، در حال حاضر تشنه پهنای باند بالادستی بیشتری هستند، این در مقایسه با آنچه در آینده خواهد آمد، چیزی نیست. فضای ذخیره‌سازی ابری رشد می‌کند و سریع‌تر می‌شود. تجربه‌های کاملاً ترکیبی و واقعیت مجازی مانند آنچه که توسط متاورس ارائه می‌شود، معمول‌تر می‌شوند. در برخی مواقع خانه متصل هوشمند شما به یک لوله داده عریض برای بازگشت به اینترنت نیاز خواهد داشت، بنابراین می‌توانید امروز در حالی که برای فردا آماده می‌شوید به دنبال بهره‌برداری از مزایای آن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا