آموزش وارد کردن نشانک ها در کروم گوشی و دسکتاپ

آیا از مرورگر وب دیگری به گوگل کروم تغییر داده اید؟ یا شاید کروم را از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کرده‌اید؟ در هر صورت، ممکن است بخواهید نشانک‌های قدیمی خود را به کروم وارد کنید. ما در جت تک به شما آموزش خواهیم داد که چگونه پروسه وارد کردن نشانک ها در کروم را عملیاتی کنید!?

آنچه در مورد وارد کردن نشانک ها در کروم باید بدانید

در نسخه دسکتاپ کروم، می‌توانید نشانک‌ها را مستقیماً از اکثر مرورگرهای وب اصلی، از جمله فایرفاکس، اج، سافاری و اینترنت اکسپلورر وارد کنید. با این حال، مرورگر باید در زمان وارد کردن روی دستگاه شما نصب باشد تا این روش کار کند. اگر از مرورگر دیگری استفاده می‌کنید یا مرورگر را روی دستگاه دیگری نصب کرده‌اید، نشانک‌های خود را به صورت دستی به یک فایل HTML صادر کنید و سپس آن فایل HTML را به کروم وارد کنید، همانطور که در ادامه توضیح خواهیم داد.

اگر از کروم در آیفون، آیپد یا اندروید استفاده می‌کنید، گزینه وارد کردن نشانک‌ها را ندارید. درعوض، می‌توانید نشانک‌هایی را به کروم در دسکتاپ خود اضافه کنید و سپس آن نشانک‌ها را با کروم در گوشی یا رایانه لوحی خود همگام‌سازی کنید. این را در ادامه مطلب نیز توضیح خواهیم داد.?


مطلب مرتبط: صادرات بوک مارک‌ های موزیلا فایرفاکس


اگر قبلاً نشانک‌هایی در کروم دارید، نشانک‌های وارد شده شما در پوشه جدیدی به نام «Imported یا وارد شده» ظاهر می‌شوند. در صورتی که نوار نشانک‌های شما خالی باشد، نشانک‌های وارد شده مستقیماً در آن نوار ظاهر می‌شوند.

اضافه کردن نشانک ها از سایر مرورگرهای وب در کروم

برای واکشی مستقیم نشانک ها از سایر مرورگرهای وب نصب شده با کروم، از این روش استفاده کنید.

با راه‌اندازی کروم در دسک‌تاپ شروع کنید. در گوشه سمت راست بالای کروم، روی سه نقطه کلیک کنید.

در منوی سه نقطه، Bookmarks > Import Bookmarks and Settings را انتخاب کنید.

پنجره «Import Bookmarks and Settings یا وارد کردن نشانک‌ها و تنظیمات» را خواهید دید. در اینجا، مرورگری را که می‌خواهید نشانک‌ها را از آن وارد کنید، با استفاده از منوی کشویی انتخاب کنید. گزینه “Favorites/Bookmarks یا موارد دلخواه/نشانک ها” را در لیست فعال کنید.


مطلب مرتبط: نصب یا حذف گوگل کروم


سپس روی «Import یا وارد کردن» کلیک کنید.

کروم نشانک ها را از مرورگر وب انتخابی شما وارد می کند. پس از انجام این کار، یک پیام موفقیت آمیز بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود. در این کادر روی «انجام شد» کلیک کنید تا کادر بسته شود.

و سایت های نشانک شده مورد علاقه شما اکنون در مرورگر وب جدید شما در دسترس هستند.?

وارد کردن نشانک ها به کروم از طریق یک فایل HTML

راه دیگر برای وارد کردن نشانک ها به کروم استفاده از فایل HTML است. اگر نشانک‌ها را از مرورگر وب خود به یک فایل HTML صادر کرده‌اید، از این روش برای افزودن آن فایل به کروم استفاده کنید.

ابتدا کروم را روی دسکتاپ خود باز کنید. در گوشه سمت راست بالای کروم، روی سه نقطه کلیک کنید.

در منوی سه نقطه، روی نشانک‌ها > وارد کردن نشانک‌ها و تنظیمات کلیک کنید.

در پنجره «نشانک‌ها و تنظیمات»، روی منوی کشویی کلیک کنید و «فایل HTML نشانک‌ها» را انتخاب کنید. سپس روی «انتخاب فایل» کلیک کنید.

در پنجره ای که باز می شود، به پوشه ای که فایل HTML نشانک های خود را در آن ذخیره کرده اید بروید. برای وارد کردن فایل به کروم، روی آن دوبار کلیک کنید.

کروم نشانک‌های موجود در فایل HTML انتخابی شما را وارد می‌کند. پیام موفقیت آمیز را روی صفحه نمایش خود خواهید دید. برای بستن این پیام، روی «انجام شد» کلیک کنید.

و اکنون به تمام سایت‌هایی که قبلاً نشانک‌گذاری کرده‌اید در کروم دسترسی دارید.?

وارد کردن نشانک ها به کروم در موبایل

از آنجایی که کروم در آیفون، آیپد و اندروید اجازه وارد کردن نشانک‌ها را نمی‌دهد، نشانک‌های خود را به نسخه دسک‌تاپ کروم یا دستگاه گوشی همراه دیگری اضافه کنید و سپس آنها را همگام‌سازی کنید. مطمئن شوید که در هر دو مورد از یک حساب گوگل در کروم استفاده می‌کنید.


مطلب مرتبط: آموزش غیرفعال کردن پیشنهادات نوار سرچ در کروم


برای همگام‌سازی نشانک‌ها ، کروم را در گوشی خود راه‌اندازی کنید. در گوشه سمت راست بالای کروم، روی سه نقطه ضربه بزنید.

در منوی سه نقطه، روی «تنظیمات» ضربه بزنید.

در صفحه «تنظیمات»، «همگام‌سازی» را انتخاب کنید.

برای همگام‌سازی تمام جزئیات حساب گوگل خود، از جمله نشانک‌ها، سپس گزینه «Sync Everything» را فعال کنید. اگر فقط می‌خواهید نشانک‌های خود را همگام‌سازی کنید، «همگام‌سازی همه چیز» را غیرفعال کنید و «نشانک‌ها» را فعال کنید.

پس از اتمام همگام‌سازی، تمام نشانک‌های دسک‌تاپ کروم خود را در کروم روی گوشی همراه خود خواهید دید. امیدواریم از آموزش وارد کردن نشانک ها در کروم گوشی و دسکتاپ در جت تک لذت برده باشید!?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا