هک سئو چیست؟|8 روش حرفه‌ای برای افزایش سئو سایت

هک سئو چیست؟ چگونه می‌شود با هک سئو، افزایش رتبه سئو سایت صورت گیرد؟ در ادامه با 8 روش جذاب هک سئو با ما همراه باشید.

حدود یک دهه پیش، تنها چیزی که لازم بود چند حرکت فرمولی بهینه سازی موتور جستجو (سئو) برای کسب رتبه برتر تضمین شده در رتبه بندی جستجو بود. اما همه چیز در طول سال ها به شدت تغییر کرده است. غول‌های جست‌وجو مانند گوگل همیشه قصد داشته‌اند تا دنیای مجازی را تا حد ممکن شبیه به دنیای واقعی کنند، مخصوصاً در زمینه بازاریابی که در چند سال اخیر تا حد قابل توجهی موفق بوده اند. در ادامه با مقاله آموزشی 8 روش هک سئو حرفه‌ای در جت تک همراه باشید!?

دنیای مدرن سئو همه چیز در مورد بازاریابی برای مردم است. این بدان معنی است که هیچ راه واحدی برای ایجاد تأثیر وجود ندارد. چشم انداز سئو مدرن پویا است و تقریباً هر چیزی می تواند کار کند. اما این بدان معنا نیست که همه چیز همیشه خواهد بود.

بازاریابان ارائه دهنده خدمات سئو می توانند به رویکرد استاندارد بهینه سازی روی صفحه، لینک سازی، رسانه های اجتماعی و غیره پایبند باشند، اما اگر می خواهید متمایز شوید، به چیزی بیش از اصول اولیه نیاز دارید.

بنابراین، فراتر از روش‌های آزموده‌شده، هک‌های سئو که می‌توانند رتبه شما را افزایش دهند کدامند؟ برای کمک به شما برای شروع، ما لیستی از هشت هک شگفت انگیز را ارائه کرده ایم. نگاهی بیاندازید:

8 روش هک سئو برای افزایش سئو سایت

1. استفاده از CDN برای افزایش سرعت بارگذاری وبسایت و هک سئو

اگر مدتی است که وارد حوزه سئو شده اید، شاید اهمیت داشتن یک وب سایت با بارگذاری سریع را بدانید. بارها و بارها گوگل اشاره کرده است که سرعت یک فاکتور صفحه فرود حیاتی برای جستجو و تبلیغات گوگل است. در واقع، گوگل قبلاً PageSpeed ​​را ایجاد کرده است، یک ابزار رایگان برای کمک به مردم برای تجزیه و تحلیل سرعت وب سایت خود. این ابزار همچنین پیشنهادات سریعی را برای کمک به بهبود سرعت وب سایت ارائه می دهد.

تکنیک اول هک سئو:جدا از این پیشنهادات، راه حل بسیار موثر دیگری برای افزایش سرعت بارگذاری وب سایت شما استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) است. حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که CDN چیست؟ به عبارت ساده، CDN از یک شبکه سرور توزیع شده برای اطمینان از تحویل سریعتر وب سایت شما و محتوای آن به بازدیدکنندگان جهانی استفاده می کند. اساساً محدودیت مبتنی بر مکان سرورهای فیزیکی را از بین می برد.

اکثر CDN های پیشرو از زیرساخت ابری پیشرفته برای تحویل سریعتر محتوا در سراسر جهان استفاده می کنند. با گذشت زمان، CDN می تواند به افزایش رتبه سئو شما و کاهش نرخ پرش(بانس ریت) شما کمک کند.

2. تسریع صفحات موبایل برای بهینه سازی موبایل

بهینه سازی موبایل برای افزایش رتبه سئو

طبق آمار دریافتی، حدود 47.3 درصد از ترافیک آنلاین در بریتانیا از گوشی های هوشمند است. نیازی به گفتن نیست، شما باید وب سایت خود را برای دستگاه های موبایل بهینه سازی کنید یا در خطر از دست دادن حجم خوبی از ترافیک باشید. برخی از رایج ترین راه ها برای انجام این کار استفاده از طراحی وب واکنش گرا، داده های ساختار یافته و فشرده سازی تصویر است.

اما اگر واقعاً می‌خواهید بازدیدکنندگان به محتوای شما با سرعت رعد و برق دسترسی داشته باشند، صفحات تلفن همراه شتاب (AMP) می‌تواند راه‌حل باشد. این یک پروژه منبع باز توسط گوگل است که با کمک آن ناشران وب می توانند محتوایی ایجاد کنند که فوراً در همه دستگاه ها بارگیری می شود. از یک چارچوب HTML5 استفاده می‌کند که برای افزایش زمان بارگذاری به مقدار زیادی به حافظه پنهان متکی است.

تکنیک دوم هک سئو: AMP یک فاکتور رتبه بندی برای موتورهای جستجو نیست، اما برای افزایش سرعت صفحه سایت، قطعا این است. بنابراین، در حالی که وب‌سایت شما فقط به دلیل استفاده از AMP تقویت فوری نخواهد داشت، سرعت بهبود یافته‌ای که می‌تواند ارائه دهد می‌تواند همراه با سایر عوامل رتبه‌بندی برای تأثیرگذاری بر رتبه‌بندی شما کار کند.

3. هدف جستجو، کلیدی برای هک سئو

تکنیک سوم هک سئو: اگر هدف شما رتبه بندی گوگل است، چاره ای جز ایجاد و انتشار محتوای جستجو شده توسط افراد وجود ندارد. به عبارت دیگر، محتوای وب سایت باید با هدف جستجو هماهنگ باشد. مهم نیست که محصولات/خدمات شما چقدر خوب هستند، وب سایت شما چقدر سریع است یا محتوا چقدر ارزشمند است، سایت شما رتبه بالاتری نخواهد داشت زیرا ممکن است افراد به دنبال چیزهایی نباشند که شما روی آن کار می کنید.

به عنوان مثال، اجازه دهید فرض کنیم که شما کتابفروشی هستید که می‌خواهید برای «کتاب‌های داستانی» رتبه‌بندی کنید. بنابراین، اولین چیزی که ممکن است به ذهن شما برسد، فهرست کردن عناوین داستانی است که در صفحه محصول می فروشید. اما این ممکن است واقعاً عملی ترین انتخاب نباشد زیرا این چیزی نیست که مردم به دنبال آن هستند. می‌توانید چند نتیجه جستجوی اول را برای عبارت «کتاب‌های داستانی» بررسی کنید، و خواهید دید که آنها پست‌های وبلاگی با فهرستی از کتاب‌های داستانی هستند.

مردم به جای خرید، از جستجوی گوگل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کتاب های داستانی یا یافتن عناوین برتر استفاده می کنند. در واقع، طبق یک مطالعه Science Direct، تقریبا 80 درصد از اهداف جستجو اطلاعاتی هستند. بنابراین، به جای ایجاد یک صفحه محصول، یک پست وبلاگی منتشر کنید که بهترین کتاب های داستانی را فهرست می کند و سپس آن کتاب ها را به صفحات محصول خود لینک دهید.?

4. صفحات منطقه خدمات برای سئو محلی

تکنیک چهارم هک سئو: اگر روی سئوی محلی تمرکز می کنید، یکی از موثرترین راه ها برای بهبود رتبه بندی خود ایجاد صفحات منطقه خدماتی (SAPs) است. صفحات فرود با محتوایی برای افرادی که از شهر یا مکان خاصی جستجو می کنند وجود دارد. با SAP، برای کسب و کارها آسان تر است که مردم را از خدمات ارائه شده در مناطق خاص مطلع کنند.

اما با توجه به آنچه گفته شد، ایجاد یک صفحه خدمات واحد برای همه مناطقی که پوشش می دهید توصیه نمی شود. به عنوان مثال، اگر خدمات خود را در سه شهرستان ارائه می دهید، ایجاد سه صفحه جداگانه برای هر یک از شهرستان ها موثرتر خواهد بود. به همین ترتیب، اگر چندین سرویس را در مکان‌های مختلف ارائه می‌دهید، ایجاد صفحات جداگانه برای هر سرویس ارائه شده در هر مکان را در نظر بگیرید.

در حالی که ایجاد چندین SAP ممکن است کمی طول بکشد، اما همچنان یک راه عالی برای افزایش قابل توجه شانس شما برای رتبه بندی بالاتر است. علاوه بر این، حتی نسل پیشرو نیز بزرگ و بسیار خاص خواهد بود. به طور مشابه، اگر خدمات یا محصولات آنلاین را ارائه می دهید، به جای ایجاد یک صفحه ویژگی، صفحات جداگانه برای هر ویژگی ایجاد کنید و آنها را برای همان کلمه کلیدی بهینه کنید.

5. بهینه سازی تصاویر برای جلوگیری از بارگذاری آهسته

تکنیک پنجم هک سئو: به غیر از متن، شما همچنین نیاز به بهینه سازی تصاویر وب سایت دارید. سازندگان و طراحان محتوا اغلب قبل از آپلود آنها در هر صفحه ای، وضوح یا اندازه تصویر را در نظر نمی گیرند. اما اگر تصاویر به اندازه مورد نیاز برای یک صفحه کاهش پیدا نکنند و با وضوح مناسب ذخیره نشوند، می تواند به طور قابل توجهی بر سرعت بارگذاری وب سایت شما تأثیر بگذارد. و این بر تجربه کاربر و حتی رتبه وب سایت تأثیر می گذارد.

بهینه سازی تصاویر برای وب سایت شما بسیار ساده است. شما می توانید از ابزارهایی مانند WebPageTest برای تجزیه و تحلیل اندازه تمام عناصر یک صفحه وب استفاده کنید. ابزارهای توسعه دهنده در مرورگر کروم نیز می توانند برای همین مورد استفاده شوند. جدا از بهینه سازی تصاویر، می توانید از تگ های alt نیز برای تصاویر استفاده کنید.

اینها تارهای متنی کوتاهی هستند که می توانند به تصاویر پیوست شوند. موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر وب سایت شما را بخوانند. به عنوان مثال، اگر یک عکس از یک تی شرت آپلود کرده باشید، نمی تواند بداند که تصویر در مورد چیست. برای کمک به موتورهای جستجو می‌توانید یک تگ alt با عنوان «تی‌شرت سیاه» اضافه کنید. به این ترتیب، ارتباط صفحات وب خود را بهبود می بخشید و می تواند رتبه سئو شما را افزایش دهد.

6. با محتوای همیشه سبز سئو را هک کنید!

محتوای سبز

تکنیک ششم هک سئو: زمانی که نوبت به تولید محتوا برای وب سایت شما می رسد، همیشه بهتر است مقدار خوبی از محتوای همیشه سبز داشته باشید. مانند درختان همیشه سبز که می توانند سبز و تازه باقی بمانند حتی زمانی که دیگران شروع به قهوه ای شدن می کنند، محتوای همیشه سبز یا بی انتها برای سال های آینده مرتبط و ارزشمند خواهد ماند. هیچ وقت نکات مهم را دست کم نگیرید که ما هم برای شما مقاله‌ی 7 نکته نوشتن و بهینه سازی محتوا برای سئو سایت را در قالب یک پست جذاب منتشر کرده‌ایم!?

بنابراین، باید سعی کنید از نوشتن مطالب در مورد آخرین روند خودداری کنید زیرا به زودی منسوخ می شود. در حالی که نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه چیزی در آینده مرتبط باقی می‌ماند، شما همیشه این گزینه را دارید که در صورت قدیمی شدن محتوا، آن را بروز کنید تا مطمئن شوید که همچنان ترافیک ایجاد می‌کند. پس بروز رسانی محتوا را دست کم نگیرید!?

همچنین، قرار دادن تمام قطعات محتوای همیشه سبز در مقابل بازدیدکنندگانتان همیشه کمک خواهد کرد. از آنجایی که مردم آن را برای مدت طولانی مرتبط و مفید خواهند یافت، شما باید تعداد زیادی بک لینک طبیعی برای آنها دریافت کنید. همچنین می توانید محتوا را از طریق حساب های رسانه های اجتماعی خود در فواصل زمانی منظم به اشتراک بگذارید تا به بیشترین تعداد افراد دسترسی پیدا کنید.

7. عنوان سئو جذاب برای افزایش نرخ کلیک

تکنیک هفتم هک سئو: هرچه تعداد افرادی که در نتایج جستجو بر روی وب سایت شما کلیک می کنند بیشتر باشد، رتبه بهتری کسب خواهید کرد. هنگامی که افراد بیشتری روی وب سایت شما کلیک می کنند، سیگنالی برای موتورهای جستجو است که به شما پیشنهاد می کند چیز مفیدی در وب سایت خود داشته باشید. بنابراین، آنها شروع به رتبه بندی وب سایت شما می کنند تا افراد بیشتری بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند.

اگر می خواهید نرخ کلیک (CTR) خود را بهبود ببخشید، سعی کنید یک سال به عناوین سئو اضافه کنید. وقتی افراد مشاهده می کنند که محتوا بروز و تازه است، شانس دریافت کلیک بیشتر می شود. با این حال، این تکنیک بیشتر برای وب‌سایت‌هایی که قبلاً در اولین صفحه نتایج جستجو قرار دارند توصیه می‌شود، زیرا CTR بهبود یافته حداکثر مزایای را برای وب‌سایت‌های صفحه اول ارائه می‌دهد.

اما حتی اگر در صفحه اول نباشید، باز هم می توانید از این هک برای صعود چند مکان و بهبود احتمال رتبه بالاتر استفاده کنید. می توانید سال را به صورت دستی اضافه کنید، یا اگر از وردپرس استفاده می کنید، چندین افزونه وجود دارد که می توانند این کار را به صورت خودکار انجام دهند. با افزایش تعداد کلیک‌ها، باید شاهد بهبود در رتبه‌بندی خود نیز باشید.

8. با اسکیما سؤالات متداول(FAQ) به عنوان ریچ اسنیپت برجسته شوید

تکنیک هشتم هک سئو: بر اساس یک گزارش، بیش از 50 درصد از جستجوهای گوگل در حال حاضر بدون کلیک به پایان می رسد. اسنیپت ها یکی از دلایل اصلی عدم نیاز افراد به کلیک بر روی هیچ یک از وب سایت های موجود در نتایج جستجو هستند زیرا قبلاً پاسخی برای درخواست خود پیدا کرده اند. افزودن اسکیما سؤالات متداول (FAQ) می تواند به شما کمک کند به عنوان یک قطعه غنی در نتایج جستجو برجسته شوید.

طرح پرسش‌های متداول کدی است که به وب‌سایت خود اضافه می‌کنید تا به موتورهای جستجو اطلاع دهید که یک صفحه سؤالات متداول در وب‌سایت شما وجود دارد تا شانس برجسته شدن به‌عنوان یک قطعه غنی را افزایش دهد. اگر از قبلاً یک صفحه سؤالات متداول ندارید، باید هرچه زودتر صفحه ای برای پاسخ به سؤالات رایج مشتریان، آموزش و… اضافه کنید.

و اگر از قبلاً یک صفحه سؤالات متداول دارید، طرح سؤالات متداول را از دست ندهید. با برجسته شدن در یک قطعه غنی، املاک بیشتری در نتایج جستجو به دست می آورید. اما، مهمتر از آن، شما را به عنوان یک مرجع در جایگاه یا صنعت خود نشان می دهد. فراموش نکنید که اسکیمای سوالات متداول برای جستجوی صوتی نیز مفید است.

سخن آخر: افزایش رتبه سئو سایت با هک‌های قدرتمند سئو

اگر به دنبال هک‌های سئو می‌گردید که فراتر از اصول اولیه هستند و در واقع کار می‌کنند، باید نکاتی را که در این پست مورد بحث قرار گرفته‌اند یادداشت کنید. سعی کنید خودتان از آنها استفاده کنید یا به دنبال خدمات سئو معتبر بگردید تا تمام کمک های مورد نیاز خود را دریافت کنید. همچنین برای یادگیری بهتر مقاله‌ی افزایش رتبه سئو سایت را مطالعه کنید.

از آنجایی که متخصصان سئو به طور منظم با مشتریان در سراسر صنایع کار می کنند، دانش و تخصص آنها بهترین فرصت را برای شما فراهم می کند تا رتبه بالاتری کسب کنید، ترافیک بیشتری دریافت کنید، فروش را افزایش دهید و درآمد بیشتری کسب کنید.

3 دیدگاه

  1. سلام. بهترین ترفندها را برای هک سئو گفتید که داخل دوره ها میفروشن. خیلی ممنون از جت تک ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا