نصب یا حذف گوگل کروم در اندروید،ویندوز،مک،آیفون و آیپد

گوگل کروم که عمدتا بر اساس کرومیوم منبع باز گوگل است، یکی از محبوب ترین مرورگرهای وب در ویندوز، مک، اندروید، آیفون و آیپد است. نصب و حذف کروم در هر سیستم عامل فقط چند مرحله طول می کشد. پس در ادامه با آموزش نصب یا حذف گوگل کروم در اندروید،ویندوز،مک،آیفون و آیپد با جت تک همراه باشید!

آموزش نصب گوگل کروم برای ویندوز 10 و 11

هر مرورگر وب مانند Microsoft Edge را باز کنید، ” google.com/chrome ” را در نوار آدرس تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید. روی Download Chrome > Accept and Install > Save File کلیک کنید.

نصب گوگل کروم برای ویندوز 10 و 11

به طور پیش فرض، نصب کننده در پوشه دانلودها قرار می گیرد (مگر اینکه مرورگر وب فعلی خود را برای دانلود فایل ها به جای دیگری هدایت کرده باشید). به پوشه مربوطه در File Explorer بروید، روی «ChromeSetup» دوبار کلیک کنید تا فایل باز شود و سپس روی دکمه «Run» کلیک کنید.

وقتی از شما خواسته شد که به این برنامه اجازه دهید تا تغییراتی در دستگاه شما ایجاد کند، روی «بله» کلیک کنید. گوگل کروم نصب را آغاز می کند و پس از اتمام، مرورگر را به طور خودکار باز می کند. اکنون می‌توانید به حساب گوگل خود وارد شوید، مرورگر وب را شخصی کنید و شروع به استفاده از مرورگر کروم کنید و شما آموزش نصب گوگل کروم برای کامپیوتر را فرا گرفته‌اید.


مطلب مرتبط: آموزش حذف تاریخچه دانلود گوگل کروم


آموزش حذف گوگل کروم در ویندوز 10 و 11

منوی استارت خود را با انتخاب لوگوی ویندوز در تسک بار نوار وظیفه باز کنید و سپس روی نماد چرخ دنده Settings کلیک کنید. (این در ویندوز 11 کمی متفاوت به نظر می رسد.)

در ویندوز 10، از منوی پاپ آپ، روی «برنامه ها» کلیک کنید. برای یافتن گوگل کروم، فهرست «برنامه‌ها و ویژگی‌ها» را به پایین اسکرول کنید. روی «Google Chrome» کلیک کنید و سپس دکمه «حذف نصب» را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود که روی دکمه دوم «حذف نصب» کلیک کنید که فرآیند حذف را کامل می کند.


مطلب مرتبط: انتقال تسک بار به بالای صفحه در ویندوز 11


ویندوز 10 اطلاعات نمایه، بوکمارک ها و سابقه شما را حفظ می کند.

حذف گوگل کروم در ویندوز 10 و 11

در ویندوز 11، “برنامه ها” را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید و سپس “برنامه های نصب شده” را انتخاب کنید. از منوی زیر، «Google Chrome» را پیدا کنید، روی نماد سه نقطه مربوطه کلیک کنید و سپس «Uninstall» را انتخاب کنید. یک درخواست تأیید به شما هشدار می دهد که با کلیک مجدد روی «حذف نصب»، «این برنامه و اطلاعات مربوط به آن حذف نصب خواهند شد».

و تمام! شما آموزش حذف کامل گوگل کروم از ویندوز را یاد گرفتید.

آموزش نصب گوگل کروم در مک

با دانلود نصب کننده کروم کارتان را شروع کنید. هر مرورگر وب را به دلخواه باز کنید ” google.com/chrome ” را در نوار آدرس تایپ کنید و سپس دکمه Enter را فشار دهید.


مطلب مرتبط: آموزش غیرفعال کردن پیشنهادات نوار سرچ در مرورگر گوگل کروم


اکنون، روی Download Chrome for Mac > Save File > OK کلیک کنید. پوشه Downloads خود را باز کنید و روی فایل «googlechrome.dmg» دوبار کلیک کنید. در پنجره پاپ آپ، آیکون Google Chrome را کلیک کرده و مستقیماً زیر آن به پوشه Applications بکشید.

نصب گوگل کروم در مک

اکنون می توانید گوگل کروم را از پوشه برنامه های کاربردی خود یا با استفاده از جستجوی Spotlight Apple باز کنید.

آموزش حذف گوگل کروم در مک

مطمئن شوید که کروم بسته است. می توانید این کار را با کلیک راست بر روی نماد کروم و سپس انتخاب دکمه “خروج” انجام دهید.

برای دسترسی به تمام برنامه های نصب شده خود، روی نماد پوشه “Applications” کلیک کنید.

 

روی نماد «Google Chrome» کلیک کرده و به داخل سطل زباله بکشید.

حذف گوگل کروم در مک

macOS برخی از فایل‌های کروم را تا زمانی که سطل زباله را خالی نکنید، در برخی فهرست‌ها نگه می‌دارد. می توانید این کار را با کلیک راست روی سطل زباله و انتخاب “Empty Trash” انجام دهید.

یا می‌توانید Finder را باز کنید، روی «برنامه‌ها» کلیک کنید، روی «Google Chrome» کلیک راست کرده و «انتقال به سطل زباله» را انتخاب کنید. همچنان باید روی سطل زباله کلیک راست کرده و “Empty Trash” را انتخاب کنید تا همه فایل ها از دستگاه خود حذف شوند.


مطلب مرتبط: آموزش حذف اکانت گوگل ❤️


آموزش نصب گوگل کروم برای آیفون و آیپد

با انتخاب نماد “App Store” اپ استور آیفون یا آیپد خود را باز کنید.

از طرف دیگر می‌توانید از Spotlight Search برای جستجوی «App Store» استفاده کنید و وقتی نماد ظاهر شد روی آن کلیک کنید.

تب «جستجو» را در گوشه پایین سمت راست انتخاب کنید و «Chrome» را در نوار جستجو در بالا تایپ کنید. دکمه «دریافت» را در کنار گوگل کروم لمس کنید و سپس روی «Install» ضربه بزنید.

نصب گوگل کروم برای آیفون و آیپد

رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید و سپس روی «ورود به سیستم» ضربه بزنید یا هویت خود را از طریق Touch ID یا Face ID تأیید کنید . کروم شروع به نصب می‌کند و نماد آن در صفحه اصلی یا کتابخانه برنامه ظاهر می‌شود.


مطلب مرتبط: آموزش یافتن فایل های دانلود شده در آیفون و آیپد


آموزش حذف گوگل کروم برای آیفون و آیپد

برای حذف یک برنامه در آیفون یا آیپد خود روی نماد کروم ضربه بزنید و نگه دارید تا منو ظاهر شود. سپس گزینه “Remove App” را انتخاب کنید.

از پنجره پاپ آپ زیر، روی «حذف برنامه» ضربه بزنید. با این کار تمام اطلاعات نمایه، نشانک ها و سابقه شما نیز حذف می شود.

حذف گوگل کروم برای آیفون و آیپد

با انتخاب گزینه «Remove from Home Screen» فقط کروم را به کتابخانه برنامه منتقل می‌کند.

آموزش نصب گوگل کروم در اندروید

گوگل کروم روی اکثر گوشی های اندرویدی از پیش نصب شده است. اگر به هر دلیلی نصب نشده است، نماد «فروشگاه Play» را در لیست برنامه‌های خود با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا باز کنید تا فهرست برنامه‌هایتان باز شود. به پایین بروید تا «فروشگاه Play» را انتخاب کنید یا آن را در نوار جستجو در بالای لیست برنامه‌های خود جستجو کنید.

نصب گوگل کروم در اندروید

روی نوار جستجو در بالا ضربه بزنید و «Chrome» را تایپ کنید و سپس روی Install > Accept ضربه بزنید و تمام. شما موفق به نصب گوگل کروم در گوشی اندروید خود شده‌اید.


مطلب مرتبط: آموزش نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11


آموزش حذف گوگل کروم در اندروید

از آنجایی که مرورگر وب پیش‌فرض و از پیش نصب شده در اندروید است، گوگل کروم را نمی‌توان حذف نصب کرد. با این حال، اگر می‌خواهید Google Chrome را از لیست برنامه‌های موجود در گوشی خود حذف کنید، می‌توانید در عوض آن را غیرفعال کنید.

برای انجام این کار، برنامه «تنظیمات» خود را با دوبار کشیدن انگشت از بالای صفحه به پایین باز کنید تا منوی اعلان کامل نشان داده شود و سپس روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید. همچنین، می‌توانید از پایین صفحه به بالا بکشید تا کشوی برنامه باز شود و برای انتخاب «تنظیمات» به پایین بروید.

سپس «برنامه‌ها و اعلان‌ها» را انتخاب کنید.

اگر کروم را در بخش «برنامه‌های اخیراً بازشده» نمی‌بینید، روی «مشاهده همه برنامه‌ها» ضربه بزنید.

به پایین بروید و روی «Chrome» ضربه بزنید. در این صفحه «اطلاعات برنامه» روی «غیرفعال کردن» کلیک کنید. برای فعال کردن و نصب مجدد مرورگر گوگل کروم می توانید این فرآیند را تکرار کنید.


مطلب مرتبط: آموزش پیدا کردن برنامه های مخفی در اندروید


و دیگر مهم نیست که از چه سیستم عاملی استفاده می کنید، گوگل کروم یکی از سریع ترین و رایج ترین مرورگرهای موجود است. امیدواریم از آموزش نصب یا حذف گوگل کروم در انواع سیستم عامل و گوشی ها در جت تک لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا