نحوه ایجاد و بروز رسانی فهرست مطالب در مایکروسافت ورد+حذف|آموزش تصویری

استفاده از فهرست مطالب در سند، پیمایش را برای خواننده آسان تر می کند. می توانید فهرست مطالب را از سرفصل های مورد استفاده در سند خود در ورد وارد کنید و پس از ایجاد تغییرات در سند می توانید آن را بروز کنید. در جت تک نحوه ایجاد و بروز رسانی فهرست بندی و نویسی مطالب در ورد به صورت کامل توضیح داده شده است.

نحوه ایجاد کردن فهرست بندی مطالب در ورد

صرف نظر از اندازه سند شما، استفاده از فهرست مطالب می تواند خواننده را دقیقاً به جایی که باید باشد هدایت کند. علاوه بر این که سند را خواننده‌پسندتر می‌کند، فهرست مطالب نیز به نویسنده آسان‌تر می‌شود که به عقب برگردد و در صورت لزوم محتوا را اضافه یا حذف کند.

به‌طور پیش‌فرض، ورد با استفاده از سه سبک سرفصل داخلی اول (هدینگ 1، سرفصل 2 و عنوان 3)، فهرستی از محتویات تولید می‌کند. برای اعمال سبک های عنوان، سبک خاص را از برگه “صفحه اصلی” انتخاب کنید. اگر از انواع سبک های عنوان موجود راضی نیستید، می توانید سبک عنوان پیش فرض را تغییر دهید.

آموزش نحوه ایجاد کردن فهرست بندی مطالب در ورد-جت تک

شما می توانید این را به دو روش مختلف مدیریت کنید. می‌توانید پس از اتمام سند، سبک‌های عنوان را برای هر بخش اعمال کنید، یا می‌توانید در حین حرکت آن‌ها را اضافه کنید.

هنگامی که سبک های عنوان خود را اعمال کردید، نوبت به درج فهرست مطالب می رسد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مکان نما را در جایی که می خواهید فهرست مطالب نمایش داده شود قرار دهید. پس از آماده شدن، به برگه “References” رفته و “Table of Contents” را انتخاب کنید.

یک منوی کشویی ظاهر می شود. در اینجا، می توانید بین سه جدول داخلی مختلف یکی را انتخاب کنید.

تنها تفاوت بین جدول خودکار 1 و 2 عنوان آن است که به ترتیب “محتوا” و “فهرست مطالب” است. با انتخاب جدول خودکار 1 یا 2 فهرست مطالب با استفاده از نام سرفصل ها ایجاد می شود.

اگر گزینه “Manual Table” را از منوی کشویی “Table of Contents” انتخاب کرده باشید، آنگاه یک الگو برای شما درج می کند که باید خودتان آن را ویرایش کنید.

ممکن است در این فهرست مطالب متوجه شوید که سطوح فرعی وجود دارد. هر سطح نشان دهنده یک سبک عنوان در سند شما است. بنابراین اگر از جدول خودکار استفاده می کنید و می خواهید سطوح فرعی در ToC خود داشته باشید، باید از عنوان 1 برای سطح 1، عنوان 2 برای سطح 2 و عنوان 3 برای سطح 3 استفاده کنید.

مطلب مرتبط:

اگر می‌خواهید فهرست مطالب شما عمیق‌تر از سه سبک عنوان بالا باشد، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید. در منوی کشویی وقتی روی دکمه «فهرست محتوا» کلیک می‌کنید، گزینه «فهرست سفارشی محتوا» را انتخاب کنید.

در پنجره فهرست مطالب که باز می شود، روی دکمه «گزینه ها» کلیک کنید.

در پنجره گزینه‌های فهرست مطالب، در کنار هر سبک موجودی که می‌خواهید استفاده کنید (اینها سبک‌های داخلی Word هستند که با عنوان 4 شروع می‌شوند)، سطح TOC را که می‌خواهید استفاده کنید تایپ کنید. وقتی کارتان تمام شد روی «OK» کلیک کنید.

نحوه بروز رسانی و ویرایش فهرست مطالب در ورد

اگر زمانی نیاز به افزودن یا حذف بخشی از سند خود داشتید، می توانید به راحتی فهرست مطالب را بروز کنید تا آن تغییرات را منعکس کند. برای به‌روزرسانی فهرست مطالب، آن را انتخاب کنید، روی «به‌روزرسانی جدول یا آپدیت تیبل» در منوی پاپ آپی که ظاهر می‌شود کلیک کنید و سپس انتخاب کنید که آیا می‌خواهید فقط شماره‌های صفحه یا کل جدول را به‌روزرسانی کنید. برای اعمال تغییرات روی “OK” کلیک کنید.همچنین با این کار می توانید فهرست بندی مطالب فارسی در ورد ایجاد، ویرایش و بروز رسانی کنید.

مطلب مرتبط:

فهرست مطالب شما اکنون بروز می شود. هنگامی که می خواهید عنوانی را از فهرست مطالب اضافه یا حذف کنید، بسیار مفید است.

نحوه حذف فهرست مطالب در ورد

حذف فهرست مطالب در ورد ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را انتخاب کنید و سپس روی فلش در منوی ظاهر شده کلیک کنید.

در پایین منوی کشویی، “Remove Table of Contents” را انتخاب کنید.

نحوه حذف فهرست مطالب در ورد-جت تک

اکنون فهرست مطالب شما در ورد از سند شما حذف خواهد شد.امیدواریم از آموزش تصویری کامل نحوه ایجاد و بروز رسانی فهرست مطالب مقاله در مایکروسافت ورد در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا