مشاهده نوع و سرعت پردازنده گوشی|برنامه DevCheck

برخی از مردم دوست دارند بدانند که چه نوع پردازنده ای در گوشی اندرویدی شان وجود دارد و چه سرعتی دارند. برخی دیگر به سادگی مشخصات آن را فراموش می‌کنند. هر چه که باشد، ما به شما در جت تک آموزش خواهیم داد که چگونه پردازنده گوشی اندرویدی خود را ببینید و بدانید سرعت آن چقدر است.

متأسفانه، برخلاف مشاهده میزان رم در گوشی اندروید شما، این اطلاعاتی نیست که بتوانیم در برنامه تنظیمات داخلی پیدا کنیم. در عوض، از یک برنامه کاربردی به نام «DevCheck» استفاده خواهیم کرد.

آموزش مشاهده نوع و سرعت پردازنده گوشی با برنامه DevCheck

ابتدا DevCheck را از فروشگاه گوگل پلی در گوشی اندرویدی خود دانلود کنید. این برنامه برای مدت طولانی در دسترس بوده است و رایگان است، استفاده از آن ساده است و بسیار مورد بازبینی قرار گرفته است.

مشاهده نوع و سرعت پردازنده گوشی با برنامه DevCheck

بعد، برنامه را باز کنید. با برگه “داشبورد” که نمای کلی از وضعیت دستگاه شما است، استقبال خواهید کرد. ما به برگه “سخت افزار” می رویم.

در بالا، نام پردازنده خود را خواهید دید. در برخی موارد ممکن است نام کامل آن را نداشته باشد، همانطور که می توانید در اینجا با “Snapdragon 76x” ببینید. برای یافتن نام کامل، که در این مورد «Snapdragon 765 5G» است، می‌توانید شماره مدل فهرست شده برای «Hardware» را در وب جستجو کنید.

برای مشاهده سرعت پردازنده، می توانید به برگه “داشبورد” برگردید و “وضعیت CPU” را به صورت بلادرنگ تماشا کنید. “سرعت” یک پردازنده به سختی قابل کمیت است و این اعداد احتمالا چیز زیادی را به شما نمی گویند، اما آنها برای کنجکاوی شما اینجا هستند.


مطلب مرتبط: پیدا کردن برنامه های مخفی در اندروید


این تمام چیزی است که در آن وجود دارد! DevCheck یک برنامه بسیار کاربردی است که اگر در مورد عملکرد داخلی گوشی خود کنجکاو هستید، می توانید آن را داشته باشید. این می تواند اطلاعات زیادی را در مورد چیزهای دیگر نیز نشان دهد، مانند سلامت باتری ، اتصالات شبکه، و اطلاعات دوربین. امیدواریم از آموزش مشاهده نوع و سرعت پردازنده گوشی با برنامه DevCheck در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا