آموزش فعال کردن حالت Super Duper Secure Mode در مایکروسافت اج

یکی از ویژگی‌هایی که آن را از گوگل کروم متمایز می‌کند،حالت “Super Duper Secure Mode” است. ما در جت تک آموزش خواهیم داد که این چیست و چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

حالت Super Duper Secure Mode چیست؟

اول از همه، “Super Duper Secure Mode” نام رسمی این ویژگی نیست. هنوز در مرحله آزمایش است و در نهایت نام آن تغییر خواهد کرد. با این حال، این نام پرچم ویژگی بود و به نظر می‌رسد یک نام رمز داخلی است که مهندسان مایکروسافت هنوز از آن استفاده می‌کنند.

با این حال، در واقع چه کاری انجام می دهد؟ تیم امنیتی مایکروسافت کشف کردند که موتور جاوا اسکریپت V8 مقصر بسیاری از آسیب پذیری های امنیتی است. موتور جاوا اسکریپت از “Just-In-Time Compilation” (JIT) برای کمک به سرعت بخشیدن به کد جاوا اسکریپت در صفحات وب استفاده می کند، اما چند آسیب پذیری را در مرورگر باز می کند.

JIT برای سرعت بخشیدن به مرور شما وجود دارد، اما مایکروسافت می گوید که غیرفعال کردن آن همیشه تأثیر منفی بر عملکرد ندارد. Super Duper Secure Mode همچنین فناوری اجرای کنترل جریان (CET) را فعال می‌کند، ابزاری مبتنی بر سخت‌افزار اینتل برای جلوگیری از بهره‌برداری که مرورگر را بیشتر قفل می‌کند.

نحوه فعال کردن حالت ایمن Super Duper در مایکروسافت اج

فعال کردن کردن حالت Super Super Secure بسیار ساده است. ابتدا مایکروسافت اج را در ویندوز، مک یا لینوکس باز کنید و روی نماد منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و سپس «تنظیمات» را انتخاب کنید.

اکنون به بخش «حریم خصوصی، جستجو و خدمات یا Privacy, Search, and Services» در صفحه تنظیمات بروید.

به پایین بروید تا به «افزایش امنیت خود در وب یا Enhance your security on the web» برسید و کلید را روشن کنید. در نسخه‌های قدیمی‌تر اج، بخش با عنوان «فعال کردن کاهش‌های امنیتی برای تجربه مرورگر امن‌تر یا Enable security mitigations for a more secure browser experience» است.

فعال کردن حالت ایمن Super Duper مایکروسافت اج

شما می توانید بین حالت های “متوازن(بالانس) یا Balanced” و “سخت یا Strict” یکی را انتخاب کنید. حالت بالانس فقط بر وب سایت هایی تأثیر می گذارد که اغلب از آنها بازدید نمی کنید. بنابراین، اگر عملکردی داشته باشد، در وب‌سایت‌های پرکاربرد شما وجود نخواهد داشت. حالت سختگیرانه برای همه وب‌سایت‌ها اعمال می‌شود، که به این معنی است که پتانسیل بیشتری برای مشاهده برخی از کندی‌ها و افت سرعت وجود دارد.

در نهایت، می‌توانید روی «Exceptions» کلیک کنید و هر وب‌سایتی را که نمی‌خواهید «Super Duper Secure Mode» در آن تداخل ایجاد کند، اضافه کنید.

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. همانطور که گفته شد، مایکروسافت همچنان در حال کار بر روی این ویژگی است، بنابراین ممکن است با گذشت زمان کمی تغییر کند. این یک راه ساده خوب برای ایجاد تجربه مرور وب شما فقط کمی ایمن تر است.

امیدواریم از آموزش نحوه فعال کردن حالت Super Duper Secure Mode مرورگر مایکروسافت اج در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا