بهترین خدمات فضای ذخیره سازی ابری رایگان+معرفی 5 سرویس?

اگر به دنبال فضای ذخیره‌ سازی ابری رایگان هستید، هیچ کمبودی در گزینه‌های عالی وجود ندارد. بسیاری از شرکت ها به شما اجازه می دهند چندین گیگابایت را در فضای ابری ذخیره کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری ایجاد کنید که ما 5 مورد دلخواه خود را گرد هم آورده ایم. پس در ادامه با معرفی 5 سرویس خدمات فضای ذخیره سازی ابری رایگان در سایت آموزشی جت تک با ما همراه باشید!?

بهترین فضای ذخیره سازی ابری رایگان چیست؟

فضای ذخیره سازی ابری رایگان

ما انتخاب‌های خود را بدون ترتیب خاصی گرد هم آورده‌ایم: همه آن‌ها چیزی برایشان دارند، از مجموعه ابزار عالی Google Drive گرفته تا ویژگی‌های امنیتی Sync.com. در هر مورد، به میزان تخصیص فضای ذخیره‌ سازی رایگان و موارد اضافی ارائه شده خواهیم پرداخت.

ممکن است متوجه شوید که Dropbox در لیست ما گم شده است، زیرا فقط 2 گیگابایت فضای ذخیره‌ سازی رایگان ارائه می‌دهد که مقدار زیادی نیست. همچنین iCloud اپل وجود ندارد، که با 5 گیگابایت سخاوتمندتر است، اما عمدتاً برای افرادی که دستگاه‌های اپل دارند در نظر گرفته شده است. اگر دستگاه اپل ندارید، اپل تنها 1 گیگابایت را ارائه می‌کند. از آنجایی که اکثر انتخاب های دیگر را می توان در هر دستگاهی استفاده کرد، ما احساس کردیم که کمی منصفانه تر است.

همچنین توجه داشته باشید که در محاسبات خود هیچ پاداشی را که با انجام برخی اقدامات به دست آورده اید، لحاظ نکرده ایم. برای مثال، pCloud به شما امکان می‌دهد تا 10 گیگابایت فضای ذخیره‌ سازی رایگان را با هم ترکیب کنید، مشروط بر اینکه دوستان را به این سرویس معرفی کنید. با این حال، تخصیص پایه فقط 2 گیگابایت است که برای این لیست بسیار کم است. گفته شد، زمانی که گزینه هایی مانند آن وجود داشته باشد، اشاره خواهیم کرد.

گوگل درایو: 15 گیگابایت

صفحه اصلی Google Drive

اولین انتخاب ما Google Drive است، زیرا به دلایل زیادی یک گزینه عالی است، که مهم‌ترین آن 15 گیگابایت فضای ذخیره‌ سازی آن است که به‌صورت رایگان برای ایجاد یک حساب Google به‌صورت رایگان دریافت می‌کنید. همچنین یک آدرس Gmail و دسترسی به همه محصولات به سبک اداری Google مانند Google Docs، Sheets و Slides گنجانده شده است. این یک بسته کامل است، از جمله Google Photos که متأسفانه، دیگر فضای ذخیره‌ سازی نامحدود عکس را ارائه نمی‌دهد. عکس‌هایی که ذخیره می‌کنید در محدودیت ۱۵ گیگابایتی شما حساب می‌شوند.


مطلب مرتبط:

آموزش آپلود فایل و پوشه ها در گوگل درایو


البته رشته هایی به آن متصل است. یک حساب گوگل شما را هر کجا که بروید ردیابی می کند مگر اینکه از سیستم خارج شوید یا از حالت ناشناس استفاده کنید و حتی ممکن است موقعیت مکانی شما را نیز شامل شود. با این حال، اگر خیلی نگران پانوپتیکون نیستید، گوگل درایو بسیار عالی است زیرا فضای ذخیره‌ سازی و قابلیت استفاده زیادی را همزمان ارائه می‌کند.

مایکروسافت وان درایو: 5 گیگابایتصفحه اصلی OneDrive

ورودی بعدی ما یکی دیگر از غول‌های صنعت، OneDrive مایکروسافت است . مانند Google Drive، بخشی از مجموعه بزرگ‌تری از برنامه‌ها است و شما از طریق یک حساب رایگان مایکروسافت به آن دسترسی دارید. اگر یک رایانه ویندوزی دارید یا از سایر محصولات مایکروسافت از جمله Skype استفاده می کنید، قبلاً یکی از آن ها را دارید. با ثبت‌نام، 5 گیگابایت فضای ذخیره‌ سازی از طریق OneDrive و همچنین دسترسی به تعدادی از برنامه‌های بسته Office 365 برای شما فراهم می‌شود.

به طور کلی، ما آنچه را که مایکروسافت برای ارائه دارد کمتر از برنامه های Google دوست داریم. در تجربه ما، برنامه‌های آفیس مبتنی بر وب مایکروسافت اغلب نسبت به Google دیرتر پاسخ می‌دهند. علاوه بر این، OneDrive تنها یک سوم از فضای ذخیره سازی گوگل را ارائه می دهد، بنابراین حتی زمانی که فقط به این اعداد نگاه می کنیم، پیشنهاد ردموند ناامید می شود.

مگا: 20 گیگابایت برای سال اول

صفحه اصلی MEGA

سومین ورودی ما MEGA است و همچنین بیشترین فضای ذخیره سازی را به صورت رایگان ارائه می دهد: 20 گیگابایت. حتی می‌توانید با دستاوردهای خاصی ، مانند نصب برنامه‌های تلفن همراه و دسک‌تاپ یا معرفی یک دوست، این کار را بیشتر گسترش دهید، که هر کدام 5 گیگابایت فضای اضافی برای شما ایجاد می‌کنند. با این حال، این ذخیره سازی اضافی تنها یک سال طول می کشد، که مایه شرمساری است.

اگرچه MEGA هیچ برنامه ای به سبک اداری مانند گوگل و مایکروسافت ارائه نمی دهد، اما امنیت بسیار بهتری دارد. وقتی فایل‌های شما را به فضای ابری ارسال می‌کنید، همه فایل‌های شما را رمزگذاری می‌کند، به این معنی که حتی اگر فایل‌های شما رهگیری شوند، هیچ‌کس نمی‌تواند محتوای داخل آن را ببیند. با این حال، شایان ذکر است که چند سال پیش، پسوند مرورگر MEGA هک شد و متوجه شد که رمزهای عبور را می‌دزدد تا این شرکت سابقه امنیتی ضد گلوله نداشته باشد.

آیس درایو: 10 گیگابایت

صفحه اصلی IceDrive

IceDrive یک تازه وارد به بازار ذخیره سازی ابری است، اما به لطف امنیت قوی و مهمتر از آن، ارائه 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی به صورت رایگان، جایگاه خود را به دست آورده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس ایمیل خود را برای ایجاد یک حساب کاربری ارائه دهید و همه چیز متعلق به شماست.

مانند MEGA، IceDrive یک سرویس بسیار امن است، اما دارای ویژگی‌های بسیار خوبی است که رقبا ندارد. به عنوان مثال، به شما امکان می دهد فایل های رمزگذاری شده را پیش نمایش کنید، که معمولاً امکان پذیر نیست. این کار را با رمزگشایی موقت فایل‌ها در انتهای شما انجام می‌دهد، که در واقع یک ترفند ساده است. اگر این نوع جادوگری با تکنولوژی بالا برای شما خوب به نظر می رسد، IceDrive انتخاب خوبی است.

Sync سرویس: 5 گیگابایت

صفحه اصلی Sync

ما این لیست را با نگاهی به Sync.com، یک ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌ سازی ابری که به امنیت فوق‌العاده خود افتخار می‌کند، به پایان می‌رسانیم. اگرچه بسیاری از عملکردهای پیشرفته آن در طرح رایگان وجود ندارند. تنها با 5 گیگابایت فضا، این بیشتر راهی برای آشنایی با سرویس قبل از انجام تعهد است. اگرچه، مانند MEGA، می‌توانید با نصب برنامه و معرفی دوستان، سهم خود را افزایش دهید.

از آنجایی که اکثر بهترین ویژگی‌های Sync.com تا زمانی که شروع به پرداخت آن نکنید، قفل می‌شوند، طرح رایگان آنقدرها هم خاص نیست. با این حال، 5 گیگابایت فضای رایگان بسیار مناسب است و ویژگی های اشتراک گذاری ایمن Sync.com ممکن است فقط بلیط گروهی از افرادی باشد که به دنبال جابجایی در فایل های حساس هستند.

امیدواریم از معرفی 5 سرویس خدمات فضای ذخیره سازی ابری رایگان در جت تک لذت برده باشید!? همچنین دلیل اهمیت پهنای باند آپلود را بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا