نحوه صادرات بوک مارک‌ های موزیلا فایرفاکس

چه بخواهید از نشانک ها یا بوک مارک های خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، چه بخواهید بوک مارک‌ های خود را در مرورگر وب دیگری وارد یا ذخیره‌ی صفحات در فایرفاکس کنید، ابتدا باید بوک مارک‌ های موزیلا فایرفاکس خود را صادر کنید. ما در جت تک به شما نشان خواهیم داد که چگونه عملیات انتقال بوک مارک های فایرفاکس به کروم و… را انجام دهید.

فایرفاکس یک گزینه داخلی دارد که به شما کمک می کند نشانک های خود را صادر کنید. یک فایل HTML حاوی تمام نشانک‌های شما ایجاد می‌کند و سپس می‌توانید این فایل را به فایرفاکس یا مرورگر سازگار دیگری مانند گوگل کروم وارد کنید. شما همچنین می توانید این فایل HTML را در یک مرورگر وب مشاهده کنید، زیرا انسان پسند است.

صادر کردن نشانک یا بوک مارک ها از موزیلا فایرفاکس

برای شروع فرآیند صادرات نشانک، ابتدا فایرفاکس را در رایانه خود باز کنید. در گوشه سمت راست بالای فایرفاکس، روی سه خط افقی کلیک کنید.


مطلب مرتبط: آموزش وارد کردن نشانک ها در کروم


صادرات بوک مارک‌های موزیلا فایرفاکس-جت تک

در منوی باز شده، روی «نشانک‌ یا بوکمارک ها» کلیک کنید.

در منوی «بوک مارک‌ ها»، در پایین، روی «مدیریت نشانک‌ها» کلیک کنید.

پنجره “کتابخانه” را خواهید دید. در اینجا، در بالا، روی Import and Backup > Export Bookmarks to HTML کلیک کنید.

یک پنجره “صادر کردن فایل بوک مارک‌ ها” باز می شود. در اینجا، پوشه ای را برای ذخیره بوک مارک‌ های خود انتخاب کنید. در صورت تمایل، یک نام سفارشی برای فایل بوک مارک‌ های خود در قسمت “نام فایل” وارد کنید. سپس روی «ذخیره» کلیک کنید.


مطلب مرتبط: آموزش غیرفعال کردن ساجست‌ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس


فایرفاکس شروع به صدور تمام بوک مارک‌ های شما به یک فایل HTML می کند. پوشه مشخص شده را در مدیر فایل خود باز کنید تا فایل نشانک ها را مشاهده کنید.

و به این ترتیب است که می توانید یک کپی امن از تمام نشانک های خود با صادر کردن آنها به یک فایل HTML ایجاد کنید. امیدواریم از آموزش نحوه صادرات export بوک مارک‌ های موزیلا فایرفاکس به مرورگر های دیگر مانند کروم و… از جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا