آموزش سفارشی سازی فید اینستاگرام به دلخواه

فید دلخواه اینستاگرام فقط پست‌های افرادی را که در لیست علاقه مندی‌های شما هستند، به ترتیب زمانی به شما نشان می‌دهد. تا الان با معنی و کاربرد سفارشی سازی فید مورد علاقه خود در اینستاگرام، در جت تک آشنا شده‌اید که در ادامه با ما همراه باشید!?

توجه: این ویژگی هنوز در زمان نگارش این مقاله در ژانویه 2022 در دسترس است. توجه داشته باشید که اگر این قابلیت برای شما فعال و در دسترس نیست، بروز رسانی اینستاگرام را انجام دهید. با آپدیت جدید اینستاگرام از ویژگی آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام لذت ببرید!

فید مورد علاقه اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام علاوه بر فید Home یا خانه پیش‌فرض، دو نمای فید جدید اضافه می‌کند: دنبال کردن و موارد دلخواه. فید پیش‌فرض «صفحه اصلی» اینستاگرام، پست‌هایی را براساس علایق و فعالیت‌های شما با درج پست‌هایی از افرادی که دنبال نمی‌کنید نشان می‌دهد.

فید «Following یا دنبال کردن» پست‌هایی را فقط از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید به شما نشان می‌دهد. این فید به ترتیب زمانی ظاهر می شود.

در همین حال، فید “Favorites یا موارد دلخواه” به شما امکان می دهد پست های افراد مورد علاقه خود را مشاهده کنید که نمی خواهید محتوای آنها را از دست بدهید. می توانید چنین حساب هایی را به لیست علاقه مندی ها اضافه کنید و آخرین پست های آنها را در 30 روز گذشته مشاهده کنید. اینستاگرام وقتی آن افراد را از لیست علاقه مندی ها اضافه یا حذف می کنید، آنها را مطلع نمی کند.

نحوه سفارشی سازی فید مورد علاقه اینستاگرام

اینستاگرام به طور خودکار یک لیست علاقه مندی ها ایجاد می کند که حاوی پروفایل دوستانی است که به طور منظم با آنها در ارتباط هستید. همچنین می توانید فردی را به آن لیست اضافه کنید.

برای شروع، اپلیکیشن اینستاگرام را در اندروید یا آیفون خود باز کنید. روی لوگوی اینستاگرام در بالا ضربه بزنید تا منوی تغییر نمای فیدها نمایان شود. همچنین، می‌توانید فید را اسکرول کنید تا گزینه «صفحه اصلی» را با یک فلش رو به پایین ببینید.

روی گزینه “Manage Favorites” ضربه بزنید.

در بخش «موارد دلخواه یا مورد علاقه»، دوستانی را که اغلب با آنها در ارتباط هستید، پیدا خواهید کرد. برای افزودن شخصی به آن لیست، می‌توانید نامی را در نوار «جستجو» تایپ کنید تا در اینستاگرام به دنبال او بگردید. همچنین ما راهی را برای حذف تاریخچه جستجوی اینستاگرام برای موبایل و دسکتاپ به شما پیشنهاد می‌دهیم.

وقتی حساب آن شخص را پیدا کردید، روی دکمه «افزودن» در کنار نام حساب او ضربه بزنید. این کار را برای همه افرادی که می خواهید اضافه کنید تکرار کنید.

اگر می‌خواهید فردی از افرادی را که دنبال می‌کنید اضافه کنید، روی نماد “Plus” در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

نامی را در نوار «جستجو» تایپ کنید تا به دنبال فردی بگردید که دنبال می‌کنید یا روی دکمه «افزودن» در کنار نمایه‌های ظاهر شده در بخش «پیشنهاد شده» ضربه بزنید.

سفارشی سازی فید مورد علاقه اینستاگرام

اکنون لیست علاقه مندی های شما آماده است!? هر زمان که نمای فید «موارد دلخواه» را انتخاب کنید، پست‌های حساب‌هایی که به فهرست اضافه کرده‌اید، ابتدا ظاهر می‌شوند.

اگر می‌خواهید شخصی را از لیست حذف کنید، باید به بخش «Manage Favorites یا مدیریت موارد دلخواه» بازگردید. اگر می‌خواهید شخصی را حذف کنید، از فهرست موارد دلخواه، روی دکمه «حذف» در کنار نام حساب ضربه بزنید.

و تمام!? فید Favorites یا مورد علاقه پست‌هایی را از نمایه‌های موجود در لیست علاقه مندی‌های شما فقط از 30 روز گذشته (از روز مشاهده) نشان می‌دهد که شما را از اسکرول و پیمایش زیاد نجات می دهد. حتما آموزش آپلود پست در اینستاگرام برای دسکتاپ و مک رو از دست نده و امیدواریم از آموزش نحوه سفارشی سازی فید مورد علاقه اینستاگرام در جت تک لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا