نحوه ریست فکتوری آیفون 13 و انواع آنها+نکات مهم

اگر قصد دارید آیفون 13 خود را هدیه دهید یا بفروشید، ابتدا باید اطلاعات و اطلاعات حساب خود را به طور کامل از آن پاک کنید. این “بازنشانی کارخانه یا factory reset” نامیده می شود و آموزش نحوه انجام ریست فکتوری در تنظیمات برای آیفون 13، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس در جت تک توضیح داده شده است.

قبل از ریست فکتوری یک بک آپ از آیفون 13 بگیرید

هر زمان که بازنشانی به تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری را انجام می‌دهید، همیشه ایده خوبی است که مطمئن شوید از آیفون 13 خود نسخه پشتیبان(بک آپ) تهیه کرده‌اید. برای این کار، می‌توانید از Finder در مک ، iTunes در ویندوز یا iCloud استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از Quick Start، داده‌های آیفون 13 خود را مستقیماً به دستگاه جدید منتقل کنید.


مطلب مرتبط: هارد ریست کردن آیفون 13


حتماً «Find My iPhone» را غیرفعال کنید

اگر می‌خواهید آیفون 13 خود را به مالک جدیدی بسپارید، باید «Find My iPhone» را نیز غیرفعال کنید که موقعیت مکانی آیفون شما را در صورت دزدیده شدن یا گم شدن ردیابی می‌کند. برای انجام این کار، برنامه تنظیمات را باز کنید و روی نام حساب خود در بالای صفحه ضربه بزنید. در Apple ID، به مسیر Find My > Find My iPhone بروید و سوئیچ کنار «Find My iPhone» را روی «Off» قرار دهید.

چگونه تمام اطلاعات را پاک کنیم و آیفون 13 خود را ریست کنیم؟

برای پاک کردن تمام اطلاعات آیفون 13 و بازنشانی کارخانه(ریست فکتوری)، ابتدا برنامه تنظیمات را باز کنید.

در تنظیمات «General» را انتخاب کنید.

به پایین بروید و “Transfer or Reset iPhone” را انتخاب کنید.


مطلب مرتبط: روشن کردن آیفون 13


در تنظیمات انتقال یا بازنشانی، روی «Erase All Content and Settings» ضربه بزنید.

هشدار: قبل از انجام این کار مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از آیفون 13 خود دارید. شما می‌خواهید همه داده‌ها اعم از عکس‌ها، ویدیوها، ایمیل‌ها، پیام‌ها، برنامه‌ها و موارد دیگر را برای همیشه از گوشی خود حذف کنید!

مطلب مرتبط: گرفتن اسکرین شات در آیفون 13


ریست فکتوری آیفون 13


مطلب مرتبط: خاموش کردن آیفون 13


در صفحه بعدی، با ضربه زدن روی «ادامه» تأیید کنید. در صورت لزوم، رمز عبور دستگاه یا رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید. فرآیند بازنشانی شروع می شود و گوشی شما اطلاعات خود را پاک می کند. وقتی کار تمام شد، یک صفحه خوش آمد می‌بینید که به شما ( یا مالک بعدی ) اجازه می‌دهد گوشی را از ابتدا راه‌اندازی کنید. امیدواریم از آموزش تصویری نحوه ریست فکتوری آیفون 13 و انواع دیگر آن در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا