نحوه ریستارت کردن مرورگر موزیلا فایرفاکس

اگر نیاز به عیب‌یابی فایرفاکس یا افزونه‌های خود در ویندوز، مک یا لینوکس دارید، می‌توانید مرورگر را از داخل برنامه ریستارت کنید بدون اینکه هیچ یک از برگه‌های باز خود را از دست بدهید. در ادامه با آموزش نحوه ریستارت کردن مرورگر موزیلا فایرفاکس از جت تک همراه ما باشید!

آموزش ریستارت کردن مرورگر فایرفاکس

ابتدا موزیلا فایرفاکس را باز کنید. در نوار آدرس about:profiles را تایپ کرده و (یا Return on Mac) enter را بزنید.

در صفحه «درباره نمایه‌ها» که باز می‌شود، کادر با برچسب «راه‌اندازی مجدد یا ریستارت» را در گوشه سمت راست بالا پیدا کنید. برای راه اندازی مجدد مرورگر در حالی که همه برگه های خود را باز نگه داشته‌اید، روی “Restart Normally” کلیک کنید.

ریستارت کردن فایرفاکس

فایرفاکس بسته می‌شود و دوباره شروع به کار می‌کند، مثل اینکه «خروج» یا «خروج از فایرفاکس» را از منوی اصلی فایرفاکس انتخاب کرده باشید. با این حال، فایرفاکس پس از ریستارت، تمام تب های شما را دوباره باز می کند.


مطلب مرتبط: آموزش غیرفعال کردن ساجست‌ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس


اگر به جای آن نیاز به عیب یابی افزونه های مشکل دار دارید، مجدداً به about:profiles صفحه مراجعه کرده و روی «Restart With Add-ons Disabled» کلیک کنید.

پس از کلیک کردن، یک گفتگوی هشدار پاپ آپ در مورد باز کردن فایرفاکس در حالت عیب یابی خواهید دید. در اینجا شما دو گزینه را پیدا خواهید کرد.

با کلیک کردن بر روی «Refresh Firefox» می‌توانید فایرفاکس را به‌روزرسانی کنید، که افزونه‌های شما را حذف می‌کند و فایرفاکس را به حالت پیش‌فرض بازیابی می‌کند که ما فقط به عنوان آخرین راه حل توصیه می کنیم. در این صورت افزونه ها و پیکربندی خود را از دست خواهید داد.

در غیر این صورت، می‌توانید برنامه‌های افزودنی و سفارشی‌سازی‌های خود را با استفاده از حالت عیب‌یابی موقتاً غیرفعال کنید. هیچ چیزی برای همیشه حذف یا تغییر نخواهد کرد. برای انجام این کار، روی “Open” کلیک کنید.

فایرفاکس با غیرفعال شدن سفارشی‌سازی‌ها و افزونه‌های شما بسته و راه‌اندازی مجدد می‌شود. برای فعال کردن مجدد آن‌ها، تمام پنجره‌های فایرفاکس را ببندید و برنامه را مجدداً ریستارت کنید یا دوباره به آن مراجعه کرده about:profiles و روی «Restart Normally» کلیک کنید. مطلب آموزشی نحوه صادرات بوک مارک های فایرفاکس هم مطالعه کن! امیدواریم از آموزش نحوه ریستارت کردن مرورگر موزیلا فایرفاکس لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا