نحوه روشن کردن GPS در آیفون+دسترسی برنامه‌ها

با گزینه «Location Services» در آیفون خود، می‌توانید به برنامه‌ها اجازه استفاده از موقعیت مکانی GPS گوشی خود را بدهید و آنها را منع کنید. شما می توانید این را بر اساس هر برنامه و همچنین در کل سیستم مدیریت کنید که در جت تک به شما نحوه روشن کردن GPS در آیفون را آموزش خواهیم داد.

تا زمانی که خدمات موقعیت مکانی غیرفعال است، برنامه های شما نمی توانند موقعیت مکانی GPS شما را ردیابی کنند. اگر به برنامه‌ای برخورد کردید که برای عملکرد به داده‌های مکان (مانند برنامه تحویل غذا) نیاز دارد، به راحتی می‌توانید این گزینه را فعال کنید. همانطور که در زیر توضیح خواهیم داد، می‌توانید به چند برنامه انتخابی محل سکونت خود را بدهید و در عین حال آن را برای همه برنامه‌های دیگر مسدود کنید.

فعال کردن خدمات موقعیت مکانی (GPS) در آیفون

برای فعال کردن خدمات موقعیت مکانی تلفن خود، برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.

در تنظیمات، کمی به پایین بروید و روی «حریم خصوصی Privacy» ضربه بزنید.

در صفحه «حریم خصوصی Privacy» روی «خدمات موقعیت مکانی Location Services» ضربه بزنید.

برای فعال کردن این ویژگی، گزینه «خدمات مکان Location Services» را تغییر دهید.

نحوه روشن کردن GPS در آیفون

از این پس، برنامه های مجاز شما می توانند با استفاده از ویژگی تازه فعال شده مکان شما را پیدا کنند.

مدیریت خدمات موقعیت مکانی برای برنامه های خاص در آیفون

اگر می‌خواهید برای برنامه‌های خاصی به موقعیت مکانی خود اجازه دهید یا رد کنید، می‌توانید این کار را به شرح زیر انجام دهید.

تنظیمات را در آیفون خود باز کنید و به Privacy > Location Services بروید. مطمئن شوید که گزینه «خدمات مکان Location Services» در بالا روشن است.

صفحه را به پایین اسکرول کنید تا برنامه های نصب شده خود را ببینید. در اینجا، روی برنامه‌ای که می‌خواهید دسترسی به موقعیت مکانی آن را کنترل کنید، ضربه بزنید.

در صفحه برنامه، سه گزینه مجوز مکان برای انتخاب دارید:

  • هرگز Never : برای اینکه هرگز به این برنامه اجازه استفاده از داده های موقعیت مکانی شما را ندهد، این گزینه را انتخاب کنید.
  • هنگام استفاده از برنامه While Using the App : برای اینکه به برنامه اجازه دهید تنها زمانی که از برنامه استفاده می کنید از موقعیت مکانی شما استفاده کند، این گزینه را انتخاب کنید. این از دسترسی برنامه به مکان شما در پس‌زمینه جلوگیری می‌کند.
  • همیشه Always : این گزینه را انتخاب کنید تا برنامه همیشه از داده های موقعیت مکانی شما استفاده کند.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر، آیفون شما به طور خودکار تغییرات شما را ذخیره می کند و به این ترتیب به برنامه‌ها اجازه نمی‌دهید تا به مکان شما در آیفون دسترسی پیدا کنند. امیدواریم از آموزش نحوه روشن کردن خدمات موقعیت مکانی GPS در آیفون لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا