آموزش تبدیل PDF به JPG در مک

در مک، می‌توانید فقط از ابزارهای داخلی برای تبدیل صفحات خاص یا تمام صفحات یک فایل PDF به JPG استفاده کنید. ما در جت تک به شما آمورش خواهیم داد که چگونه این تبدیل را با استفاده از برنامه‌های پیش‌نمایش و Automator داخلی در مک انجام دهید.

آموزش تبدیل یک صفحه PDF به JPG در مک

برای تبدیل یک صفحه انتخابی از PDF به JPG، از برنامه پیش نمایش داخلی Mac استفاده کنید.

با باز کردن پوشه ای که فایل PDF شما را در Finder مک دارد شروع کنید.

روی فایل PDF خود کلیک راست کرده و Open With > Preview را از منو انتخاب کنید.

در پیش نمایش، صفحه PDF را که می خواهید به JPG تبدیل کنید، انتخاب کنید. سپس از نوار منو، File > Export را انتخاب کنید.

پنجره Export یا صادرات پیش نمایش را خواهید دید. در بالای این پنجره، روی فیلد “Export As” کلیک کنید و یک نام برای فایل JPG تبدیل شده خود تایپ کنید. سپس، پوشه ای را انتخاب کنید که فایل خود را در آن ذخیره کنید.

در قسمت پایین پنجره صادرات، روی منوی کشویی «Format» کلیک کنید و «JPEG» را انتخاب کنید. نوار لغزنده «کیفیت» را به سمت چپ بکشید تا کیفیت فایل حاصل را کاهش دهید، یا آن را به سمت راست بکشید تا کیفیت فایل افزایش یابد.

در صورت تمایل، روی فیلد ” Resolution ” کلیک کنید و یک مقدار را وارد کنید. با این حال، احتمالاً نیازی به تغییر آن ندارید.

سپس، در پایین پنجره صادرات، روی “ذخیره” کلیک کنید تا فایل شما ذخیره شود.

پیش نمایش صفحه PDF انتخابی شما را به JPG تبدیل می کند. فایل JPG حاصل را در پوشه مشخص شده خود خواهید یافت.

تبدیل PDF به JPG در مک

و اینگونه است که شما به طور انتخابی یک صفحه PDF را در مک خود به JPG تبدیل می کنید!

آموزش تبدیل کل فایل های PDF به JPG

اگر یک PDF با چندین صفحه دارید، روش پیش نمایش ذکر شده در بالا ایده آل نیست. در عوض، از یک Automator Quick Action استفاده کنید که همه صفحات را از PDF شما به JPG به یکباره تبدیل می کند. این روش می‌تواند چندین فایل پی‌دی‌اف را در یک حرکت پردازش کند.

برای انجام این اقدام سریع، ابتدا Automator را در مک خود باز کنید. این کار را با فشار دادن Command+Spacebar، تایپ «Automator» در جستجوی Spotlight و انتخاب آن در نتایج جستجو انجام دهید.

در Automator، File > New را از نوار منو انتخاب کنید.

در اعلان «انتخاب نوع برای سند خود» Automator، «اقدام سریع» را انتخاب کنید. سپس، در پایین، روی «انتخاب» کلیک کنید.

اکنون در صفحه ویرایش Quick Action خود هستید. در اینجا، در بالا، روی منوی کشویی «Workflow Receives Current» کلیک کنید و «PDF Files» را انتخاب کنید.

در گوشه سمت چپ بالای Automator، روی «اقدامات» کلیک کنید. سپس، روی فیلد متنی در کنار «متغیرها» کلیک کنید و «Render PDF Pages as Images» را تایپ کنید.

از نتایج جستجو، «Render PDF Pages as Image» را بکشید و آن را در گردش کار در سمت راست رها کنید.

در بخش «Render PDF Pages as Images» در سمت راست، روی منوی کشویی «Format» کلیک کنید و «JPEG Image» را انتخاب کنید.

به صورت اختیاری، روی Resolution کلیک کنید تا رزولوشن سفارشی برای تصویر خود مشخص کنید و روی «Compression» کلیک کنید تا سطح فشرده‌سازی فایل‌های خود را انتخاب کنید.

دوباره روی کادر جستجو در کنار «متغیرها» کلیک کنید. این بار «Move Finder Items» را تایپ کنید. سپس، از نتایج جستجو، “Move Finder Items” را بکشید و آن را در قسمت “Render PDF Pages as Images” در گردش کار به سمت راست رها کنید.

در قسمت “Move Finder Items” در سمت راست، روی منوی کشویی “To” کلیک کنید و پوشه ای را انتخاب کنید که فایل های JPG تبدیل شده خود را در آن ذخیره کنید.

اقدام سریع شما اکنون آماده است. برای ذخیره آن، از نوار منوی Automator، File > Save را انتخاب کنید. یا، میانبر صفحه کلید Command+S را فشار دهید.

یک اعلان ذخیره در Automator خواهید دید. در اینجا، یک نام برای اقدام سریع خود تایپ کنید و روی «ذخیره» کلیک کنید. وقتی از این عمل استفاده می کنید این نام ظاهر می شود، بنابراین از چیزی توصیفی استفاده کنید. ما با “PDF به JPG” پیش خواهیم رفت.

اکنون که اقدام سریع شما ذخیره شده است، با کلیک روی Automator > Quit Automator در نوار منو، Automator را ببندید.

برای استفاده از Quick Action تازه ایجاد شده خود برای تبدیل PDF به JPG، ابتدا پوشه ای را که فایل یا فایل های PDF شما دارد باز کنید.

برای انتخاب فایل‌های PDF برای تبدیل به JPG از ماوس یا ترک‌پد خود استفاده کنید. سپس، روی هر فایل PDF کلیک راست کرده و Quick Actions > PDF to JPG را انتخاب کنید. اگر از نام دیگری برای اقدام سریع خود استفاده کرده اید، آن را به جای «PDF به JPG» انتخاب کنید.

Automator بلافاصله شروع به تبدیل صفحات فایل های PDF انتخابی شما به JPG می کند. هنگامی که فایل های شما تبدیل می شوند، آنها را در پوشه مشخص شده خود خواهید یافت.

و این آموزش نحوه تبدیل دسته ای PDF به JPG در مک است که امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید!

تا حالا برات سوال شده مک آدرس چیست و یا حتی چطوری اولویت بندی شبکه های وای فای در مک رو انجام بدی؟ حتما دربارشون بخون!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا