آموزش بستن برنامه ها در آیفون 13 |به روش آسان

به طور معمول، آیفون 13 شما برنامه ها را در پیش زمینه (یا به حالت تعلیق در پس زمینه، آماده برای از سرگیری در صورت نیاز) نگه می دارد. اما اگر یک برنامه iOS عملکرد نامناسبی داشته باشد، به راحتی می توان برنامه را مجبور به بسته شدن کرد. در جت تک نحوه انجام بستن برنامه ها در آیفون 13 به روشی آسان توضیح داده شده است.

فقط در صورت خرابی برنامه ها را ببندید

قبل از شروع، مهم است بدانید که سیستم عامل آیفون 13، iOS اپل، در مدیریت خودکار منابع سیستم کار بسیار خوبی انجام می دهد. بنابراین نیازی به بستن دستی یک برنامه ندارید، مگر اینکه برنامه پاسخگو یا دارای اشکال باشد.

در حالی که وسوسه انگیز است که با بستن برنامه های معلق خود به طور منظم “خانه تمیز” کنید، انجام این کار در واقع می تواند سرعت آیفون شما را کاهش دهد و به عمر باتری شما آسیب برساند. دلیلش این است که دفعه بعد که یک برنامه را راه اندازی می کنید، برنامه باید به طور کامل از ابتدا دوباره بارگیری شود. کندتر است و از چرخه های CPU بیشتری استفاده می کند که باتری آیفون شما را خالی می کند.

آموزش نحوه بستن اجباری یک برنامه در آیفون 13

برای بستن یک برنامه در آیفون 13، باید صفحه تعویض برنامه را راه اندازی کنید. برای انجام این کار، از لبه پایین صفحه به سمت بالا بکشید و نزدیک وسط صفحه مکث کنید، سپس انگشت خود را بردارید.

بستن برنامه ها در آیفون 13

هنگامی که صفحه تعویض برنامه ظاهر می شود، گالری از تصاویر کوچک را می بینید که نشان دهنده همه برنامه هایی است که در حال حاضر در آیفون شما باز یا به حالت تعلیق درآمده اند. برای مرور در میان برنامه‌ها، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید.

وقتی تصویر کوچک برنامه‌ای را که می‌خواهید ببندید پیدا می‌کنید، به سرعت تصویر کوچک را با انگشت خود به سمت بالا و به سمت لبه بالای صفحه تکان دهید.

تصویر کوچک ناپدید می شود و برنامه مجبور می شود بسته شود. دفعه بعد که برنامه را راه اندازی می کنید، به طور کامل دوباره بارگیری می شود. می‌توانید این کار را با هر تعداد برنامه‌ای که می‌خواهید در صفحه تعویض برنامه تکرار کنید.

اگر پس از بستن اجباری برنامه همچنان با مشکلی روبرو هستید، آیفون 13 را خاموش کنید و سپس آیفون 13 را روشن کنید یا اگر به مشکل های جدی‌تر برخودید، کار های ریست فکتوری آیفون 13 و یا هارد ریست کردن آیفون 13 انجام دهید. امیدواریم از آموزش بستن برنامه ها در آیفون 13 لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا