ایردراپ (Airdrop) چیست؟+نکات و هشدارهای مهم ارزدیجیتال رایگان

بلاک چین و ارز دیجیتال ها همچنان ایده های سنتی در مورد امور مالی را به چالش می کشند. توسعه دهندگان پروژه با معرفی راه های جدید برای بازاریابی و تبلیغات از این نوآوری ها استفاده کرده اند. ایردراپ ها (Airdrops) یکی از این پیشرفت‌های اخیر هستند که به ارتقای ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند.

ایردراپ چیست؟

ایردراپ چیست

ایردراپ، ارز دیجیتال رایگان را به کیف پول کاربران اولیه واریز می کند. سرمایه گذارانی که در مراحل ابتدایی یک ارز دیجیتال خریداری می کنند، برای وفاداری خود پاداش دریافت می کنند. همه عاشق پول مجانی هستند و در نتیجه آگاهی و هیجان حول یک پروژه ایجاد می شود.

انواع ایردراپ

ایردراپ های فعال از ابتدا ارز دیجیتال رایگان را ارائه می دهند. سرمایه‌گذاران می‌توانند از وب‌سایت‌هایی مانند airdrops.io برای یافتن پروژه‌هایی که ارز دیجیتال رایگان را در یک تاریخ راه‌اندازی مشخص تبلیغ می‌کنند، استفاده کنند. ایده این است که با خرید زودهنگام، در نهایت اخبار منتشر خواهد شد و افراد بیشتری شروع به خرید این ارز دیجیتال خواهند کرد. قیمت‌ها افزایش می‌یابد و به آنهایی که زودتر رسیده‌اند پاداش می‌دهند.


مطلب مرتبط: کریپتو ماینینگ چیست؟


ایردراپ ها عطف به گذشته در تاریخ های بعدی اتفاق می افتد و اغلب غافلگیر کننده هستند. کاربران یک ارز دیجیتال می توانند یک روز از خواب بیدار شوند و یک ارز دیجیتال جدید را در کیف پول خود ببینند. این همان اتفاقی است که برای سرمایه‌گذارانی افتاد که NFT‌ های معروف Bored Ape Yacht Club را خریداری کردند. آنهایی که در هر زمان یک Ape Bored داشتند، صرف نظر از اینکه آن را فروختند، با سپرده جدیدی از سکه APE پاداش دریافت کردند . punرا ببخشید، اما این ایردراپ به معنای واقعی کلمه نشانه قدردانی از کسانی بود که به محبوبیت NFT های Bored Ape Yacht Club کمک کردند.

نکات مهم برای خریداری ایردراپ ها

علیرغم اینکه ایردراپ‌ها روشی آسان برای کسب درآمد به نظر می‌رسند، معمولاً برای واقعی بودن خیلی خوب هستند. درست مانند هر ارز دیجیتال دیگری، این ایردراپ ها مستعد افزایش و به خصوص کاهش ارزش هستند.

پروژه ها از airdrop ها برای جذب سرمایه گذاران استفاده می کنند. اغلب اوقات، این پروژه ها هیچ سود واقعی در درازمدت ارائه نمی دهند. آنها از ایردراپ ها برای جلب توجه و ایجاد گفت‌وگو استفاده می کنند. به زبان ساده، بیشتر آنها می توانند کلاهبرداری باشند.

معمولاً گروه کوچکی از توسعه‌دهندگانی که ارز دیجیتال را ایجاد کرده‌اند، یک ایردراپ را تبلیغ می‌کنند تا سعی کنند قیمت را به طور چشمگیری افزایش دهند. ایردراپی که به طور موثر تبلیغ می شود، حتی بدون کاربرد واقعی، می تواند سرمایه گذاران را برای خرید جذب کند و قیمت را بالا ببرد. سپس توسعه دهندگان تمام دارایی های خود را می فروشند و سرمایه گذارانی که بخشی از آن گروه اصلی نیستند، بدون پول باقی می مانند.

نتیجه گیری و هشدار نهایی

هنگام جستجوی ایردراپ بسیار محتاط باشید. اکثریت قریب به اتفاق ارزشی ندارند. علاوه بر این، برخی از این ایردراپ ها از شما می خواهند که اطلاعات شخصی مانند ایمیل را ارسال کنید. اگر اطلاعات بیشتری از شما خواسته شد، مراقب باشید. مهمتر از همه، هرگز کلید خصوصی خود را ارائه نکنید. اگر شخصی کلیدهای شما را داشته باشد، می تواند به همه وجوه شما دسترسی داشته باشد.


مطلب مرتبط: ارز دیجیتال دیفای چیست؟


برخی از ایردراپ های قانونی وجود دارد. ایردراپ سکه APE بسیار جدید است، اما ممکن است برای مدت طولانی در اینجا باشد و برخی از ابزارهای واقعی را در جامعه Bored Ape Yacht Club ارائه دهد. حدس و گمان هایی وجود دارد که دارندگان APE مجاز به رأی دادن در مورد موضوعات اجتماعی هستند، درست مانند یک نشانه حکومتی.

Airdrop ها می تواند یک راه سودمند متقابل برای کشف دنیای رمزنگاری باشد. توسعه دهندگان می توانند موارد استفاده جدید را پیدا کنند و کاربران اولیه می توانند از افزایش قیمت بهره‌مند شوند.

با این حال، احتیاط شرط عقل است: همه ایردراپ ها سودآور نیستند. بیشتر آنها کلاهبرداری هستند و هیچ کاربردی در طولانی مدت ندارند. تحقیقات خود را انجام دهید، هرگز کلیدهای خود را ندهید و همیشه نسبت به پروژه های جدید شک داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا