اولویت بندی شبکه های وای فای در مک+آموزش تصویری

به‌طور پیش‌فرض، مک شما به‌طور خودکار به شبکه Wi-Fi که اخیراً استفاده شده است متصل می‌شود. اما اگر خانه شما چندین شبکه دارد، ممکن است بخواهید یکی را به ویژه در مک خود اولویت بندی کنید. در جت تک نحوه تغییر شبکه بی سیم پیش فرض خود در مک به همراه آموزش تصویری توضیح شده است.

می‌توانید فهرست اولویت‌های شبکه Wi-Fi را از بخش Network در تنظیمات برگزیده سیستم دوباره ترتیب دهید.

ساده ترین راه برای دسترسی به تنظیمات شبکه ، از بخش Wi-Fi در نوار منو است. روی نماد وای فای از نوار منو کلیک کنید و سپس گزینه “Network Preferences” را انتخاب کنید.

این بخش Network را از داخل System Preferences باز می کند.

در اینجا، از نوار کناری، مطمئن شوید که گزینه “Wi-Fi” انتخاب شده است و سپس روی دکمه “Advanced” کلیک کنید.

بخش “شبکه های ترجیحی یا Preferred Networks” را در برگه “Wi-Fi” مشاهده خواهید کرد که حاوی لیستی از تمام شبکه هایی است که قبلاً به آنها متصل شده اید. همه چیز بر اساس اولویت مرتب شده است، به این معنی که شبکه وای فای در بالای لیست، اولین اولویت را دریافت می کند.

از این لیست، شبکه ای را که می خواهید شبکه ترجیحی شما باشد (مانند هات اسپات) پیدا کنید. برای انتخاب شبکه روی آن کلیک کنید.

اولویت بندی شبکه های وای فای در مک

از آنجا، نام شبکه را به بالای لیست بکشید و سپس آن را رها کنید.

هنگامی که شبکه را در بالای لیست مشاهده کردید، به این معنی است که اولویت دارد. اکنون می توانید بقیه شبکه های Wi-Fi را برای اولویت دوم یا سوم مجدداً اضافه کنید.

اگر قبلاً به یک شبکه وای فای باز متصل شده‌اید و نمی‌خواهید مک آدرس شما به آن متصل شود، حتی زمانی که شبکه اولویت‌دار دیگری در دسترس نیست، شبکه Wi-Fi را از لیست حذف کنید. برای انجام این کار شبکه Wi-Fi را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه Minus کلیک کنید.

هنگامی که لیست شبکه ها را اولویت بندی کردید، روی دکمه “OK” از گوشه سمت راست پایین کلیک کنید.

سپس، از صفحه شبکه، بر روی دکمه “اعمال” کلیک کنید تا لیست اولویت ها بروز شود.

و تمام. امیدواریم از آموزش ترتیب و اولویت بندی شبکه های وای فای در مک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا