اندروید 12L چیست؟|هر آنچه باید درباره Android 12L بدانید!

هر سال، گوگل حداقل یک به‌روزرسانی اصلی اندروید را منتشر می‌کند . اندروید 12 برای سال 2021 منتشر شد ، اما گوگل با این شماره تمام نشده است. آپدیت بعدی اندروید 12L است و کمی غیرعادی است. در ادامه با ویژگی‌های اندروید 12L در جت تک آشنا می‌شویم.

اندروید 12L چیست؟

در گذشته، گوگل اغلب به‌روزرسانی‌های افزایشی «نقطه» را منتشر می‌کرد. (به عنوان مثال، اندروید 4.0، 4.1 و 4.4 به‌روزرسانی‌های نقطه‌ای بودند.) با این حال، از اندروید 9 این اتفاق نیفتاده است و اکنون اندروید 12 به‌جای به‌روزرسانی نقطه‌ای، به‌روزرسانی «L» را دریافت می‌کند.

Android 12L یک کاهش ویژگی است!

12L به عنوان یک آپدیت معمولی اندروید یاد نمی کند. این شرکت آن را «کاهش ویژگی» می‌نامد، درست مانند ویژگی‌هایی که گهگاه برای تلفن‌های پیکسل عرضه می‌شوند . پس چه فرقی دارد؟

Feature Drop دستگاه‌های خاصی با ویژگی‌های بسیار متمرکز را هدف قرار می‌دهد. این حتی بیشتر از یک بروز رسانی “نقطه” افزایشی است. نسخه‌های اصلی اندروید برای همه تلفن‌های روی پلتفرم در دسترس هستند و در پروژه منبع باز اندروید (AOSP) در دسترس هستند، در حالی که افت ویژگی معمولاً محدودتر است.

همه چیز درباره صفحه نمایش های تاشو و بزرگ

بنابراین اگر اندروید 12L یک ویژگی کاهش است، کدام دستگاه‌ها آن را دریافت خواهند کرد؟ Android 12L برای دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگ، به ویژه دستگاه های تاشو است . اندروید در اندروید 10 پشتیبانی ابتدایی را از تاشوها اضافه کرده است، اما اندروید 12L قصد دارد آن را تا حد زیادی بهبود بخشد.

Android 12L رابط کاربری را برای این نوع دستگاه ها بهینه می کند. اعلان ها، تنظیمات سریع، صفحه اصلی و صفحه قفل همگی با در نظر گرفتن صفحه نمایش های بزرگ و تاشو بروز شده اند. به عنوان مثال، تنظیمات سریع و اعلان ها را می توان در نمای دو ستونی نشان داد.

اندروید 12L چیست؟-جت تک

صفحه‌نمایش‌های بزرگ برای چندوظیفگی عالی هستند و اندروید 12L نیز در آنجا پیشرفت‌هایی دارد. مانند Snap در ویندوز ، می‌توانید نماد برنامه را از نوار وظیفه (که در اندروید 12L نیز جدید است) به یک سمت صفحه بکشید تا آن را در حالت تقسیم صفحه قرار دهید.

یکی از شکایات رایج برنامه های اندروید این است که در اندازه های صفحه نمایش نامنظم مانند تاشوها چگونه به نظر می رسند. شما اغلب “جعبه نامه” را می بینید که نوارهای سیاه در طرفین یا بالا و پایین است. Android 12L به سازندگان دستگاه اجازه می دهد تصمیم بگیرند که چگونه به نظر می رسد. آنها می توانند اندازه، شکل، رنگ را تغییر دهند، گوشه ها را گرد کنند یا موقعیت را تغییر دهند.

به زبان ساده، گوگل می داند که نمایشگرهای تاشو و دستگاه های صفحه بزرگ آینده هستند. Android 12L یک بروز رسانی رابط بسیار مورد نیاز برای پشتیبانی بهتر از این فاکتورهای فرم جدید است.

اندروید 12L چه زمانی در دسترس خواهد بود؟

اندروید 12 ال قرار است اوایل سال آینده (2022) عرضه شود. همانطور که گفته شد، این به‌روزرسانی برای همه دستگاه‌های اندرویدی نخواهد بود. این به طور خاص در دسترس شرکای OEM (به عبارت دیگر، سازندگان دستگاه) برای تاشوها، تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌های صفحه‌نمایش بزرگ قرار خواهد گرفت.

البته بسیاری از ویژگی های جدید اندروید 12L API برای توسعه دهندگان است. حتی اگر دستگاه شما اندروید 12L را داشته باشد، برنامه‌ها برای پیاده‌سازی این ویژگی‌ها زمان می‌برند. اگر یک توسعه‌دهنده اندروید هستید، می‌توانید همین الان کار با این APIها را شروع کنید .

گوگل می گوید اندروید 12L نیز برای گوشی ها مناسب است، اما اکثر ویژگی ها در صفحه نمایش های کوچکتر قابل مشاهده نخواهند بود. این امکان وجود دارد که بسیاری از OEM های اندرویدی به همین دلیل آن را منتقل کنند زیرا چیز زیادی به یک تلفن هوشمند سنتی اضافه نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا