انتقال تسک بار به بالای صفحه در ویندوز 11

از اکتبر 2021، ویندوز 11 به شما اجازه نمی دهد تسک بار یا نوار وظیفه خود را با تنظیمات رسمی به بالای صفحه منتقل کنید که برخلاف ویندوز 10 است. اما ما راهی برای انجام آن با ویرایش رجیستری پیدا کرده‌ایم و شما می‌توانید آن را تنها با چند کلیک انجام دهید. در جت تک ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه تسک بار یا نوار وظیفه خود را به بالای صفحه در ویندوز 11 انتقال دهید.

ویرایش ریجستری در ویندوز 11

برای انتقال تسک بار در ویندوز 11 خود به بالای صفحه، می‌توانید رجیستری ویندوز خود را به صورت دستی ویرایش و تغییر دهید یا از هک رجیستری استفاده کنید که می‌توانید فایل هک رجیستری را با یک کلیک در بخش پایانی آموزش دانلود کنید. ابتدا به شما نشان خواهیم داد که چگونه خودتان این کار را انجام دهید.

هشدار: ویرایشگر رجیستری یک ابزار قدرتمند است. استفاده نادرست از آن می تواند سیستم شما را ناپایدار یا حتی غیرقابل اجرا کند. با این حال، این یک هک ساده است و اگر دستورالعمل ها را به طور کامل دنبال کنید، نباید مشکلی داشته باشید. همچنین توصیه می کنیم قبل از هر گونه تغییر از رجیستری رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای نمایش دستی تسک بار در بالای صفحه، ابتدا ویرایشگر رجیستری را باز کنید. برای انجام این کار، روی دکمه Start کلیک کنید، “regedit” را تایپ کنید، سپس “Registry Editor” را در نتایج انتخاب کنید.

انتقال تسک بار به بالای صفحه در ویندوز 11-جت تک

وقتی ویرایشگر رجیستری باز می شود، با استفاده از نوار کناری به این کلید بروید یا آن را در خط آدرس نزدیک بالای پنجره قرار دهید:

Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects3

هنگامی که به کلید “StuckRects3” رفتید، روی کلید “تنظیمات” درون آن دوبار کلیک کنید.

هنگامی که پنجره “Edit Binary Value” باز می شود، جدولی از مقادیر را خواهید دید. این یک بخش تا حدودی مشکل است. ردیف دوم مقادیر را از بالا پیدا کنید، سپس تا پنجمین مقدار از سمت چپ بشمارید. به طور پیش فرض، این مقدار روی “03” تنظیم شده است. مکان نما را درست در سمت راست “03” قرار دهید (با ماوس کلیک کنید و در صورت لزوم کلید فلش سمت راست را فشار دهید)، یک بار Backspace را فشار دهید، سپس 01 را تایپ کنید .

برای جمع بندی، مقدار “03” (که به معنای تسک بار یا نوار وظیفه در پایین است) را با “01” (به معنای نوار وظیفه در بالا) جایگزین کرده اید. وقتی کارتان تمام شد، روی «OK» کلیک کنید.

ویرایشگر رجیستری را ببندید، سپس کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید، از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید یا Windows Explorer را مجددا راه اندازی کنید.

برای راه اندازی مجدد اکسپلورر، Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود، در صورت لزوم روی More Details کلیک کنید تا رابط کامل را مشاهده کنید و تب Processes را انتخاب کنید. “Windows Explorer” را در لیست پیدا کنید، روی آن کلیک راست کرده و “Restart” را انتخاب کنید.

پس از آن، تسک بار یا نوار وظیفه در بالای صفحه نمایش خواهد بود. اگر نمادهای نوار وظیفه شما در مرکز قرار گرفته باشند و روی Start کلیک کنید، متوجه خواهید شد که منوی Start در سمت چپ صفحه ظاهر می شود نه در مرکز.

اگر می‌خواهید مکان دکمه استارت شما با مکان منوی استارت در بالای صفحه مطابقت داشته باشد، تنظیمات را باز کنید (Windows+i را فشار دهید) و به Personalization > Taskbar > Taskbar Behaviors بروید و «Taskbar Alignment» را روی «Left» تنظیم کنید.

اگر نظر خود را تغییر دادید و می‌خواهید به تسک بار یا نوار وظیفه خود در پایین صفحه بازگردید، کلید «تنظیمات» نشان داده شده در مرحله بالا را ویرایش کنید و مقدار «01» را با «03» تغییر دهید. یا می توانید از فایل “win11_taskbar_bottom.reg” در بخش پایانی آموزش استفاده کنید .

ممکن است فکر کنید: آیا می توان تسک بار ویندوز 11 را به سمت چپ یا راست صفحه نمایش منتقل کرد؟ بله، با تغییر مقدار کلید “تنظیمات” به “00” (برای سمت چپ) یا “02” (برای سمت راست). متأسفانه، نوار وظیفه غیرقابل استفاده می شود (از اکتبر 2021) زیرا نمادهای نوار وظیفه به درستی نشان داده نمی شوند.

هک رجیستری را با یک کلیک دانلود کنید

اگر ترجیح می دهید خطر ویرایش رجیستری خود را به صورت دستی نداشته باشید، می توانید فایل های هک رجیستری ما را با یک کلیک دانلود کنید. در ZIP پیوند داده شده در زیر، دو فایل خواهید یافت که تسک بار ویندوز 11 شما را در بالا یا پایین صفحه (پس از راه اندازی مجدد) قرار می دهند.

فایل ویرایش موقعیت مکانی و هک رجیستری را دانلود کنید

پس از دانلود فایل، آن را در هر مکانی از حالت فشرده خارج کنید و دو فایل خواهید داشت:

win11_taskbar_top.reg: این نوار وظیفه را به بالای صفحه منتقل می کند.
win11_taskbar_bottom.reg: این نوار وظیفه را به پایین صفحه منتقل می کند.

به طور معمول، نباید به فایل‌های رجیستری که در اینترنت پیدا می‌کنید اعتماد کنید، اما ما خودمان آن‌ها را آماده و آزمایش کرده‌ایم. در صورت تمایل می توانید با استفاده از Notepad محتویات آنها را تأیید کنید. (روی یک فایل REG کلیک راست کنید، “Show More Options” را انتخاب کنید، سپس “Edit” را انتخاب کنید.)

برای استفاده از فایل‌های REG، روی موردی که می‌خواهید استفاده کنید دوبار کلیک کنید و هشداری در مورد افزودن اطلاعات به رجیستری خواهید دید. روی «بله» کلیک کنید.

پس از آن، روی “OK” در پاپ آپ تأیید کلیک کنید. در مرحله بعد، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید، از سیستم خارج شوید و دوباره وارد شوید، یا اکسپلورر را مجددا راه اندازی کنید. وقتی دوباره وارد سیستم می‌شوید، بسته به اینکه از کدام فایل REG استفاده کرده‌اید، نوار وظیفه شما در بالا یا پایین صفحه قرار می‌گیرد.

هشدار: به خاطر داشته باشید که این هک رجیستری به طور رسمی توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی شود. ممکن است در آپدیت بعدی ویندوز 11 خراب شود، یا ممکن است در هر رایانه شخصی که وجود دارد به خوبی کار نکند.

در حالی که در حال حاضر مجبور به استفاده از هک های رجیستری برای تغییر مکان نوار وظیفه هستیم، امیدواریم که مایکروسافت در نهایت این گزینه را در برنامه تنظیمات رسمی کند.امیدواریم از آموزش انتقال تسک بار به بالای صفحه در ویندوز 11 در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا