آموزش انتخاب اسپیکر یا دستگاه خروجی صدا در ویندوز 11

در ویندوز 11، اگر نیاز به جابجایی بین بلندگوها، هدفون‌ها، هدست‌ها یا سایر دستگاه‌های خروجی صدا دارید، به لطف تنظیمات و میانبر نوار وظیفه یا تسک بار  انجام این کار راحت است. ما در جت تک دو راه را به شما برای انتخاب اسپیکر یا دستگاه خروجی صدا در ویندوز 11، نشان خواهیم داد.

آموزش انتخاب اسپیکر یا دستگاه خروجی صدا در تنظیمات ویندوز 11

تغییر بلندگوها در تنظیمات ویندوز آسان است. برای انجام این کار، روی نماد بلندگو در نوار وظیفه یا تسک بار خود کلیک راست کنید. در منوی باز شده، «Open Sound Settings» را انتخاب کنید. (به طور متناوب، می توانید Windows+i را فشار دهید تا تنظیمات باز شود، سپس به System > Sound بروید.)

برنامه تنظیمات ویندوز به طور خودکار در صفحه تنظیمات “صدا” باز می شود. در قسمت بالا، با برچسب «خروجی»، منوی با عنوان «انتخاب محل پخش صدا» را پیدا کنید و در صورت لزوم با یک بار کلیک کردن روی آن، آن را گسترش دهید.

در زیر آن، لیستی از تمام دستگاه های خروجی صوتی که ویندوز 11 شناسایی کرده است را مشاهده خواهید کرد. روی دکمه دایره در کنار دستگاهی که می‌خواهید به عنوان خروجی صوتی خود استفاده کنید، کلیک کنید.

 انتخاب اسپیکر یا دستگاه خروجی صدا در ویندوز 11

این تمام چیزی است که لازم است! با تکرار مراحل بالا می‌توانید دستگاه خروجی صوتی خود را هر زمان که بخواهید تغییر دهید.

آموزش انتخاب اسپیکر یا دستگاه خروجی صدا در نوار وظیفه(تسک بار)

همچنین می توانید به سرعت بلندگوها را از نوار وظیفه ویندوز 11 تغییر دهید. برای انجام این کار، منوی تنظیمات سریع را با کلیک بر روی دکمه پنهان در اطراف نماد بلندگو در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه باز کنید.

وقتی منوی تنظیمات سریع باز شد، روی فلش جانبی (caret) در کنار نوار لغزنده صدا کلیک کنید.

وقتی لیستی از دستگاه های خروجی صدا را می بینید، روی دستگاهی که می خواهید استفاده کنید کلیک کنید.


مطلب مرتبط: آموزش فرمت کردن هارد یا SSD در ویندوز 11


وقتی کارتان تمام شد، روی هر جایی خارج از منوی تنظیمات سریع کلیک کنید تا آن را ببندید. هرزمان خواستید با استفاده از منوی تنظیمات سریع، بلندگوها را دوباره در هر زمان تغییر می‌دهید. همچنین می‌توانید انتقال تسک بار به بالای صفحه در ویندوز 11 را انجام دهید. امیدواریم از آموزش انتخاب اسپیکر یا دستگاه خروجی صدا در ویندوز 11 لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا