ابزارهای بررسی سرعت موبایل + راه‌های افزایش سئو سرعت صفحه سایت حالت موبایل

هدف موتور جستجو این است که به شما کمک کند آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید و بهترین محتوایی را که مطابق با نیازهای شما باشد ارائه دهد. گوگل اخیراً به دلیل جریمه کردن وب سایت هایی که زمان زیادی برای بارگذاری روی دستگاه های تلفن همراه دارند، مورد توجه قرار گرفته است. سایت‌هایی که در نتایج جستجو رتبه بالایی دارند، اگر به‌صورت واکنش‌گرا طراحی شده باشند، می‌توانند توسط گوگل mobile-friendly «موبایل‌پسند» تلقی شوند، به‌گونه‌ای که به راحتی در هر دستگاهی قابل اسکرول باشند. برای مطالعه ابزارهای بررسی سرعت موبایل و راه‌های افزایش سئو سرعت سایت برای موبایل با جت تک همراه باشید!✨

چرا سرعت صفحه سایت برای کاربران مهم است؟

سرعت صفحه مهم است زیرا بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد. سرعت پایین صفحه بازدیدکنندگان شما را ناامید می کند و باعث می شود که وب سایت شما را ترک کنند تا سایتی را پیدا کنند که سریعتر بارگذاری می شود. با این حال، اگر شما سایتی سریع داشته باشید، احتمالاً افراد بیشتری محتوای شما را مشاهده می کنند تا زمانی که کند باشد.

مردم چقدر برای گوشی‌های خود وقت می گذارند؟

به نظر می رسد این روزها همه از دستگاه های تلفن همراه خود برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند. مردم به طور متوسط ​​3 ساعت در روز را با تلفن همراه خود می گذرانند و 67 درصد از این افراد گهگاه یا اغلب از تلفن همراه خود به جای رایانه برای وبگردی استفاده می کنند. بنابراین، برای وب‌سایت‌ها بسیار مهم است که موبایل‌پسند یا موبایل فرندلی باشند تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند، را پیدا کنند.

چرا سرعت صفحه سایت حالت موبایل برای سئو مهم است؟

مردم اغلب استدلال می کنند که سرعت موبایل برای سئو مهم نیست، زیرا مردم در حال مرور وب از روی دسکتاپ خود هستند، نه تلفن همراه. این یک تصور غلط است. در واقع، گوگل بی سر و صدا شروع به اندازه گیری و در نظر گرفتن سرعت بارگذاری سایت در دستگاه های تلفن همراه در الگوریتم رتبه بندی خود کرده است، به این معنی که افزایش سرعت سایت می تواند به وب سایت شرکت کمک کند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو بالاتر نشان داده شود. این ممکن است یکی از مهمترین ویژگی ها هنگام بررسی خدمات سئو باشد. همچنین با توجه به اینکه نیمی از کل ترافیک جستجو از طریق موبایل است. گوگل سرعت موبایل را به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی SERP معرفی کرده است.

ابزارهای بررسی سرعت موبایل چیست؟

بررسی سرعت موبایل

یک آژانس بهینه سازی موتور جستجوی خوب، سرعت سایت شما را در دستگاه های تلفن همراه کنترل می کند. اگر خیلی کند باشد، می تواند بر رتبه صفحه سایت شما تأثیر منفی بگذارد. برای بررسی سرعت موبایل سایت خود، می توانید از یکی از این ابزارها استفاده کنید: Google PageSpeed ​​Insights، Google Mobile-Friendly Test و WebPagetest.

→ Google PageSpeed ​​Insights

گوگل ابزاری به نام PageSpeed ​​Insights دارد که می‌توان از آن برای مشاهده عملکرد یک سایت استفاده کرد. سرعت سایت را در دستگاه های موبایل و دسکتاپ و شبکه های کند، متوسط ​​یا سریع رتبه بندی می کند. این اطلاعات می تواند به کارشناسان بهینه سازی موتورهای جستجو کمک کند تا سایت خود را به گونه ای تنظیم کنند که پاسخگوتر باشد، بارگیری سریعتر و استفاده برای همه بازدیدکنندگان آسانتر شود.

← Think With Google Mobile Speed ​​Tool

این ابزار سرعت بارگیری یک سایت را با موبایل اندازه گیری می کند. گوگل برای بارگذاری سریع‌تر وب‌سایت‌ها فشار می‌آورد، زیرا می‌داند که مردم خواهان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات تلفن‌هایشان هستند. زمان بارگذاری یک عامل مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو است، زیرا هر چه زمان بیشتری برای بارگذاری سایت شما طول بکشد، احتمال کمتری وجود دارد که کسی در سایت شما بماند و در اطراف جستجو کند.

→ WebPageTest

WebpageTest یک ابزار عالی برای آزمایش زمان بارگذاری وب سایت شما است. این به شما امکان می دهد نحوه بارگذاری سایت خود را با سایت های دیگر در همان دسته مقایسه کنید. این ابزار همچنین معیارهایی مانند بایت در ثانیه و اندازه صفحه را به شما نشان می دهد. اگر وب سایت شما زمان زیادی برای بارگذاری طول می کشد، می تواند برای کاربرانی که ممکن است قبل از اینکه بتوانند به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند، ناامید کننده باشد.

→ GTmetrix

GTmetrix ابزاری برای تست آمادگی موبایلی یک وب سایت است. این فقط سرعت بارگذاری یک وب سایت در دستگاه های تلفن همراه را تجزیه و تحلیل نمی کند و به قابلیت استفاده و دقت تمام متن های مختلف نگاه می کند. GTmetrix چندین فاکتور را که ممکن است روی کاربران موبایل تاثیر بگذارد، بررسی می‌کند، از جمله اندازه فونت و رنگ، اهداف ضربه‌ای، کشیدن انگشت‌های بزرگ و اسکرول خودکار. البته این ابزار در ایران تحریم شده است ولی با ف.ی.ل.ت.ر ش.ک.ن می‌توان آن را دور زد.

راه‌های افزایش سرعت موبایل چیست؟

راه‌های افزایش سرعت موبایل

در جت تک ما 5 راه و روش را به شما خواهیم گفت که برای افزایش سئو سرعت صفحه سایت برای حالت موبایل تاثیرگذار هستند.

→ زمان پاسخگویی سرور را به حداقل برسانید

درک این نکته مهم است که سرعت موبایل ممکن است با سرعت دسکتاپ یکسان نباشد. انواع مختلفی از تلفن همراه وجود دارد و سرعت پایین به ویژه در اتصالات 2G خسته کننده است. به این ترتیب، توسعه‌دهندگان باید با استفاده از طرح‌های ساده و اطمینان از اینکه بارگذاری اضافی مانند Flash یا گرافیک سنگین وجود ندارد، سایت‌های خود را برای مدیریت بهتر اتصالات کند در نظر بگیرند.

← فشرده سازی و تغییر اندازه فیلم ها

برای کسب رتبه اول در موتور جستجوی گوگل، یک شرکت باید ویدیوهایی داشته باشد که بهینه شده باشند. برای انجام این کار، به یاد داشته باشید که ویدیوها را فشرده و اندازه آن را تغییر دهید. در صورت نیاز، می توانید از ابزارهای فشرده سازی موجود به صورت آنلاین استفاده کنید.

→ تغییر مسیرها را برای سرعت موبایل به حداقل برسانید

هنگام طراحی برای موبایل، چند اصل کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. محدود کردن تعداد تغییر مسیرها یا ریدایرکت‌ها از صفحات موبایل به صفحات دسکتاپ بسیار مهم است. تغییر مسیر داده ها زمان بیشتری را مصرف می کند.

← JS و CSS را با دقت روی فایل های HTML خود قرار دهید

کد جاوا اسکریپت را در پایین فایل HTML و کد CSS را در بالا قرار دهید. این به این دلیل است که کد جاوا اسکریپت می تواند رندر صفحه را کند کند، بنابراین اگر در پس زمینه بارگیری شود، فقط در صورت لزوم بارگیری می شود. همچنین اطمینان حاصل می کند که صفحه قبل از بارگیری اسکریپت های خارجی در یک قالب قابل خواندن در مرورگر ارائه می شود.

→ روشن کردن حافظه پنهان مرورگر

روشن کردن کش مرورگر باعث می شود وب سایت شما سریعتر بارگیری شود. اگر آن را غیرفعال کنید، صفحات وب کندتر بارگیری می شوند و کاربر ممکن است از انتظار برای بارگیری صفحات ناامید شود. این امر بهینه سازی موتورهای جستجو را کند می کند زیرا به این معنی است که افراد قبل از تکمیل بازدید سایت شما را ترک خواهند کرد.

سرعت موبایل عامل مهمی در سئو سایت است. البته فاکتورهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که گوگل هنگام تعیین رتبه در نظر می گیرد، اما داشتن سایتی با زمان بارگذاری سریع صفحه می تواند تفاوت ایجاد کند. امیدواریم از مطالعه این مقاله در جت تک لذت برده باشید!?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا