آموزش استفاده از Face ID با ماسک در آیفون 12 و 13!

اکنون می توانید از قابلیت Face ID آیفون 12 و 13 با ماسک استفاده کنید. آیفون، برای احراز هویت شما به ویژگی‌های فیزیکی اطراف چشمان شما نگاه می‌کند، بنابراین اگر از ماسک استفاده کنید، کار خواهد کرد. در سایت آموزشی جت تک نحوه استفاده از Face ID با ماسک در آیفون 12 و 13 آورده شده است.?

پیش نیازها برای استفاده از Face ID با ماسک در آیفون

اپل این ویژگی را در iOS 15.4 اضافه کرد که در 14 مارس 2022 منتشر شد. برای بررسی و نصب به‌روزرسانی اگر قبلاً آن را ندارید، به Settings > General > Software Update در آیفون خود بروید.

برای استفاده از این ویژگی به آیفون 12، آیفون 13 یا آیفون جدیدتر نیاز دارید . آیفون‌های قدیمی‌تر مانند آیفون 11، آیفون X، آیفون XS و آیفون XR دارای Face ID هستند، اما اپل ویژگی جدید باز کردن قفل ماسک را در این گوشی‌ها فعال نکرده است.

نحوه استفاده از Face ID با ماسک در آیفون

اگر یک آیفون مدرن دارید که از این ویژگی پشتیبانی می کند، آیفون شما بلافاصله پس از نصب بروز رسانی از شما می خواهد که آن را تنظیم کنید. همچنین می توانید باز کردن قفل را از برنامه تنظیمات آیفون خود فعال کنید.

هشدار: همانطور که برنامه تنظیمات توضیح می‌دهد، Face ID زمانی دقیق‌ترین است که از آن فقط برای تشخیص تمام چهره استفاده می‌کنید. بنابراین، اگر مرتباً از ماسک استفاده نمی کنید، برای حداکثر امنیت باید این ویژگی را غیرفعال کنید.

برای انجام این کار، به Settings > Face ID & Passcode بروید و رمز عبور خود را وارد کنید.

حالت “Face ID with a Mask” را فعال کنید.

در صفحه‌ای که ظاهر می‌شود، روی «Use Face ID with a Mask» ضربه بزنید و نیازی به ماسک زدن در مراحل نصب ندارید.

شما از طریق فرآیند تنظیم Face ID عادی هدایت خواهید شد، جایی که چهره خود را در وسط صفحه قرار داده و آن را بچرخانید. اگر از عینک استفاده می کنید، از شما خواسته می شود که آنها را بردارید.

استفاده از Face ID با ماسک در آیفون

وقتی کارتان تمام شد، Face ID با ماسک فعال خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید با غیرفعال کردن گزینه Face ID با ماسک در صفحه Face ID & Passcode آن را غیرفعال کنید.? امیدواریم از این آموزش در جت تک لذت برده باشید!?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا