آینده سئو چیست؟|پیش‌بینی آینده سئو+13 نکته?

آینده سئو چیست و آینده سئو چگونه خواهد شد؟ چه عواملی بر آینده سئو تاثیر می‌گذارند؟ برای پاسخ به همه سوالات در ادامه با جت تک همراه باشید.

بهینه سازی موتور جستجو (سئو) به طور مکرر در حال تغییر است و برای موفقیت در تکنیک های سئو، باید از روندهای فعلی استفاده کنید تا از موثر بودن استراتژی های خود اطمینان حاصل کنید. اهمیت سئو در جذب مشتری به هر وب سایتی قابل اغراق نیست. آینده سئو نیز به شدت بر محتوای متمایز متکی خواهد بود. بنابراین، زمان آن فرا رسیده است که شما باید برای درک بهتر محیط فعلی تکامل پیدا کنید. بسیاری از روش های قدیمی سئو دیگر در بازار سئو امروزی موفق نیستند و برخی از آنها حتی می توانند به سئو آسیب وارد کنند. در نتیجه، بروز شدن با روندهای اخیر سئو بسیار مهم است.

برای گسترش کمپین سئوی خود در سال 2022، محتوای شما باید در اولویت قرار گیرد. بدون محتوای منحصر به فرد، کسب رتبه در نتایج جستجو غیرممکن خواهد بود. از این رو، محتوای شما باید به خوبی بهینه سازی(سئو) شده باشد تا موتورهای جستجو در نتایج جستجو ظاهر شوند.

سئو به همکاری متقابل، خلاقیت و روش‌های جدید تفکر از سوی بازاریابان نیاز دارد تا تاکتیک‌هایی را ایجاد کند که هم بلندمدت و هم مؤثر باشد. به دلیل این تلاش، عملیات رسانه ای بهبود خواهد یافت.

سایت جت تک چندین روند سئو را ارائه می دهد که متخصصان سئو معتقدند در آینده سئو مهم خواهند بود.?

نیازهای کاربر تمرکز بر بهینه سازی(سئو)خواهد بود:

دانستن ریزه کاری های مشتریان خود کلید موفقیت در آینده سئو خواهد بود. مشکل این است که آنها را در صفحه نگه دارید و آنها را تشویق کنید تا وب سایت را کاوش کنند. در سال‌های اخیر، موتور جستجو دستخوش تحولات قابل توجهی شده است. به عنوان یک توسعه دهنده وب، لازم است در برنامه نوآوری بیشتری داشته باشید و برای بهبود وب سایت و افزایش تعامل کاربران همکاری کنید. دنیای سئو در حال تغییر است. هر کسی که با بخش آنلاین درگیر است باید به این فکر کند که چگونه می تواند در استراتژی خلاق تر باشد و برای بهبود وب سایت ها و تعامل کاربر در طول زمان همکاری کند.

نوآوری در فناوری و هوش مصنوعی کلید اصلی است:

هوش مصنوعی سئو

همه چیز در بازاریابی دیجیتال و سئو تحت تأثیر پیشرفت های تکنولوژیکی هوش مصنوعی و سئو است. بازاریابان باید در مورد یادگیری ماشینی و نحوه پردازش اطلاعات بیاموزند. در صورتی که شرکت‌ها درک درستی از نحوه همکاری فناوری و هوش مصنوعی داشته باشند، ایجاد برنامه‌های بازاریابی بلندمدت که در برابر افزایش هوش مصنوعی مقاومت می‌کنند، امکان‌پذیر خواهد بود.

برای اینکه بازدیدکنندگان در هنگام ورود به یک وب سایت به یک تجارت یا محصول علاقه مند شوند و به آنها اختصاص دهند، به مهارت و نبوغ نیاز است تا آنها را در آنجا نگه دارید. کارشناسان سئو باید خلاقانه فکر کنند و برای پر کردن این خلاء از کلمات کلیدی و حجم جستجو فراتر بروند. برای اجرای یک استراتژی موفق، آنها باید تأثیر رفتار انسانی و همچنین تصویر کلان سازمان را در نظر بگیرند. به بیان دیگر، شکاف دیجیتالی جدیدی ایجاد شده است که جستجوگران متوجه می شوند که فقط می توانند آنچه را که باور دارند ببینند و آنچه را که می دانند پیدا کنند. برندها باید مخاطبان هدف خود و پیامی که می خواهند ارائه دهند را درک کنند.

آینده نهایی سئو جستجوی صوتی است

سیری اپل، الکسای آمازون و دستیار گوگل برای ناوبری همگی منتشر شده اند. در زمان کوتاهی، گوگل شروع به پاسخگویی به سوالات مبتنی بر جستجوی صوتی خواهد کرد.

گوگل می‌تواند از وب‌سایت‌ها درخواست کند که عناوین صفحه‌شان را به عنوان سؤال قالب‌بندی کنند و پاسخ‌های آن در پاراگراف‌های کوتاه ارائه شود که شامل نمایش صدا و متن است.

با پشتیبانی گوگل دایرکت، گوگل در حال حاضر فعالیت خود را آغاز کرده است. پس از بررسی با کیفیت ترین اطلاعات، این به بسیاری از سوالات شما پاسخ می دهد و آن اطلاعات را بالاتر از سایر نتایج جستجو در SERP قرار می دهد.

سئوی موبایل بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت

امروزه سئوی موبایل به طور فزاینده ای حیاتی شده است. اکثر جستجوهای آنلاین در حال حاضر بیشتر از طریق دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. گوگل می گوید اگر این کار را فقط برای رایانه های رومیزی و نه دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی کنید، امتیاز موبایل شما ممکن است ضعیف باشد.

دستگاه های تلفن همراه در حال حاضر همه جستجوها را در بر می گیرند و به بهینه سازی بسیاری از مؤلفه های وب سایت، از جمله محتوا، برای دستگاه های تلفن همراه نیاز دارند.

اگر وب‌سایت شما را فقط برای رایانه‌های رومیزی طراحی کنید، عملکرد آن آسیب خواهد دید. علاوه بر این، به دلیل تجربه کاربری ضعیف خود در دستگاه های تلفن همراه، سایت خود را از دید در نتایج جستجوی تلفن همراه محروم می کنید.

ساخت وب سایت شما برای موبایل سه مزیت دارد:

  • سایت های بهینه شده برای موبایل چیزی نیستند که همه رقبای شما داشته باشند، بنابراین داشتن یک فروشگاه آماده برای موبایل می تواند به شما برتری دهد.
  • به عنوان یک امتیاز، مطمئن خواهید شد که رویکرد سئوی شما همیشه با آخرین روندها به روز است و از رکود آن جلوگیری می کند.
  • با نمایش در جستجوهای تلفن همراه و دستیابی به مشتریان بالقوه بیشتر، دید خود را افزایش خواهید داد.

تاثیر محتوای ویدیویی بر آینده سئو وبسایت

تاثیر محتوای ویدیویی بر آینده سئو وبسایت

برای اینکه موتور جستجوی شما موثر باشد، باید یک جزء ویدیویی داشته باشد. ویدئوها باید کلمات کلیدی مورد نظر را در خود داشته باشند و برای موتورهای جستجو بهینه شوند. صفحه فرود شما همچنین باید ویدیویی داشته باشد که از همان کلمه کلیدی اصلی شما استفاده کند.

همانطور که قبلا ذکر شد، گوگل در ارزیابی انواع مختلف محتوا بیشتر و بهتر می شود. راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای کمک به تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی داده‌های بصری برای موتورهای جستجو پدید آمده‌اند، زیرا محبوب‌تر شده است. این راه حل ها از هوش مصنوعی پشتیبانی می کنند. حتی در آینده سئو، محتوای ویدیویی همچنان محبوب‌ترین شکل رسانه خواهد بود.

برای لحظه ای به آن فکر کنید: یوتیوب به تنهایی به عنوان یک موتور جستجو عمل می کند. با توجه به حجم جستجوهای روزانه، به جرات می توان گفت که یوتیوب یکی از محبوب ترین وب سایت ها در اینترنت است. استفاده از یوتیوب به عنوان یک پلتفرم بازاریابی و میزبانی ویدیو ضروری نیست، اما همچنان ممکن است بدون اتکا به یوتیوب از ویدیوها در استراتژی خود استفاده کنید. به عنوان یک قاعده کلی، در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود تنها به ویدیو تکیه نکنید. حالا که بحث از یوتیوب شد، بهتر است که مقاله آموزش سئو یوتیوب را بخوانید!?

بازاریابی چند کاناله محبوبیت پیدا خواهد کرد

ظهور بازاریابی چند کاناله با این واقعیت هموار شده است که بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) به طور فزاینده ای متنوع می شود.

اگر استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را در چندین کانال توسعه دهید، می توانید در بسیاری از پلتفرم ها تبلیغ متقابل کنید. به عبارت دیگر، شما ممکن است از رسانه های اجتماعی برای بهبود سئوی وب سایت خود استفاده کنید و در عین حال از کمپین های ایمیل برای بهبود بازاریابی رسانه های اجتماعی خود نیز استفاده کنید. بازاریابی چند کاناله به سازماندهی و استراتژی بیشتری نیاز دارد. با این حال، اگر به درستی انجام شود، ممکن است تأثیر قابل توجهی بر درآمد داشته باشد.

هوشمند شدن موتورهای جست‌وجو در آینده سئو

روزهایی که مجبور به وارد کردن کلمات کلیدی در موتور جستجو برای به دست آوردن اطلاعات هستید به پایان خواهد رسید. هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های هوشمند به موتورهای جستجو این امکان را می‌دهند که به طور خودکار تعیین کنند که در سال‌های آینده به دنبال چه چیزی هستید.

دستگاه های الکترونیکی مدرن اکنون با یکدیگر ادغام شده اند. شما در مورد هر چیزی از الگوهای خرج کردنتان گرفته تا ترجیحات مرور وب و نوع اخباری که بیشتر از همه برایتان جالب است، جستجو کنید. اگر مجبور شوید ده ها یا چند وب سایت را مرور کنید، در آینده محتوایی متناسب با پارامترهای جستجوی دقیق شما در اختیار شما قرار می دهد.

استفاده از ابزارهایی مانند نقشه‌برداری سایت XML (نقشه سایت)، نشانه‌گذاری داده‌های ساخت‌یافته، برچسب‌گذاری، و جستجوی داده‌های سازگار با صدا، از جمله، این امر را در آینده سئو به واقعیت تبدیل می‌کند.

بک لینک های با کیفیت بالا توجه بیشتری را به خود جلب خواهند کرد

به هر حال یک بک لینک با کیفیت بالا از یک وب سایت سطح بالا می تواند هزاران بک لینک با کیفیت پایین سایر وب سایت ها را شکست دهد. برای آینده جستجو، ترکیب سئو فنی با روابط رسانه ای یک ترکیب قوی است. استراتژی لینک سازی شما نیز باید انتخابی تر باشد. بک لینک ها و لینک های خارجی هر دو نقشی در بهبود نمایه سئوی شما دارند، اما تنها در صورتی که استانداردهای بالاتری برای اتصالاتی که انتخاب می کنید ایجاد کنید. این امر به ویژه هنگام مراجعه به منابع دیگر بسیار مهم است، زیرا لینک به یک سایت مشکوک فقط باعث از بین بردن شهرت خوب شما می شود.

آگاهی ارزش محور باید در نظر گرفته شود:

مردم، به ویژه جوانان، با برندهایی که هدفمند و ارزش محور هستند ارتباط برقرار می کنند. غیرممکن است که مردم را وادار به بازدید از یک وب‌سایت، مشارکت در رسانه‌های اجتماعی، کلیک کردن بر روی سایت، یا آگاهی درباره یک شرکت بدون داشتن هویت برند قوی کنید. بازاریابان باید درک محکمی از انگیزه های مشتریان مورد نظر خود و نحوه عمل آنها داشته باشند. برای درک افکار، خواسته ها و نیازهای کاربر، دیدگاه همه چیز خواهد بود.

به محتوایی که از اصل EAT گوگل پیروی می‌کند، رتبه بالاتری داده می‌شود:

کیفیت محتوا

به گفته گوگل، کیفیت محتوا برای موفقیت بسیار مهم است. این فرض در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی و مالی بسیار مهم است. باید چندین راه دیگر برای اطمینان از اینکه محتوای شما از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است وجود داشته باشد. در مرحله اول، شما باید یک نمایه از بازدید کننده بالقوه خود ایجاد کنید. ثانیاً، برای کمک به ایجاد نقشه سفر مشتری، باید تحقیق با هدف جستجو انجام دهید.

به کلمات کلیدی که از نظر معنایی مرتبط هستند توجه بیشتری می‌شود:

به عنوان یک قاعده، کارشناسان سئو روی کلمات کلیدی اولیه تمرکز می کردند. اکنون می دانیم که کلمات کلیدی ثانویه در آینده به همان اندازه ضروری خواهند بود. گوگل همیشه در مورد ارزیابی محیط پرس‌وجو و تلاش برای درک هدف جستجوی کاربر بوده است. نکات ضروری تر توسط کلمات کلیدی اولیه و ثانویه ارائه می شود.

اسنیپت‌های ویژه در آینده سئو

اسنیپت‌های ویژه جدید گوگل راهی سریع و بدون دردسر برای صعود به بالای نتایج موتور جستجو است. اگر می خواهید به رتبه های گوگل برسید، مجبور نیستید فقط محتوای طولانی مدت ایجاد کنید.

جستجوی پیشگویانه بهتر می‌شود

در سال 2017، Google Discover معرفی شد و وارد عصر جدیدی از جستجو شد که حتی نیاز به پرس و جو ندارد. در طول دوره، دستگاه پیشنهاد محتوا الگوهای کاربر را شناسایی کرده و به تدریج آنها را یاد می‌گیرد. مطالب با استفاده از الگوریتم هایی دسته بندی می‌شوند که هم کیفیت محتوا و هم تمایل کاربر را در نظر می گیرند. Google Discover تاکنون توسط تقریباً 800 میلیون نفر در اینجا استفاده می شود.

سخنان پایانی:

آینده بهینه سازی موتور جستجو (سئو) یکپارچه تر خواهد شد. تاکید بیشتری بر رشد بلندمدت نسبت به سودهای کوتاه مدت خواهد بود، و این امر باعث می شود که فناوری هوشمندی که می تواند به شما در کشف و ردیابی احتمالی جستجوی ارگانیک کمک کند، حیاتی تر شود. با این حال، اصول بهینه سازی موتورهای جستجو ثابت باقی می ماند: محتوا همچنان پادشاه است و برندها همچنان پرنسس هستند. بهینه سازی موتور جستجو (سئو) به شدت به هر دو متکی است. سئو دیگر نیروی محرکه بازاریابی آنلاین نخواهد بود، بلکه به عنوان پایه ای برای سایر تلاش های آنلاین عمل می کند. محتوا و برندها همچنان بالاترین جایگاه را در دنیای سئو خواهند داشت، اما استراتژی های ضروری تغییر نخواهند کرد. بدون آنها نمی توان یک جستجوی ارگانیک ایجاد کرد. امیدواریم از مطالعه این مقاله در جت تک لذت برده باشید!?

1 دیدگاه

  1. سلام . با تشکر از تیم جت تک. به نظر من آینده سئو به لطف هوش مصنوعی گوگل که روز به روز داره آپدیت میشه، بهتر هم میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا