آموزش نصب و حذف فونت ها در ویندوز 11

در ویندوز 11، فونت‌ها با سبک‌های جدید تایپ‌فیس ، استایل را در نوشته‌های شما قرار می‌دهند. علاوه بر فونت‌های پیش‌فرض، می‌توانید به راحتی فونت‌های جدید را نصب کنید یا فونت‌هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. در اینجا نحوه انجام نصب و حذف فونت ها ویندوز 11 در جت تک به صورت کامل توضیح داده شده است.در ادامه با جت تک همراه باشید!

آموزش نصب و حذف فونت ها در ویندوز 11

برای نصب یک فونت جدید در ویندوز 11، به یک فایل فونت سازگار نیاز دارید. می‌توانید فونت‌های رایگان را از وب دانلود کنید، آن‌ها را از سیستم دیگری کپی کنید، یا آن‌ها را به صورت آنلاین خریداری کنید. ویندوز 11 از قالب‌های TrueType (.ttf)، OpenType (.otf)، TrueType Collection (.ttc)، یا PostScript Type 1 (.pfb + .pfm.) پشتیبانی می‌کند.

آموزش نحوه نصب فونت در ویندوز 11

در مرحله نخست، File Explorer را باز کنید و فایل فونتی را که می خواهید نصب کنید پیدا کنید. روی فایل فونت دوبار کلیک کنید تا باز شود.

ویندوز نمونه ای از فونت را در یک پنجره پیش نمایش فونت خاص باز می کند. برای نصب فونت روی “نصب” کلیک کنید. با این کار فایل فونت به طور خودکار به پوشه فونت های سیستم ویندوز شما (که به C:\Windows\Fontsطور پیش فرض است) منتقل می شود.

و تمام! فونت شما اکنون نصب شده و به عنوان یک گزینه در مایکروسافت ورد و سایر برنامه ها در دسترس است. هر چند وقت یکبار که می خواهید برای نصب فونت های دیگر تکرار کنید.

در آینده، می‌توانید با کلیک راست روی یک فایل فونت، انتخاب «نمایش گزینه‌های بیشتر»، سپس روی «نصب» در منوی زمینه، یک فونت را نصب کنید.

آموزش نحوه حذف یک فونت در ویندوز 11

حذف نصب فونت در ویندوز 11 به آسانی رفتن به برنامه تنظیمات است. ابتدا تنظیمات را با فشار دادن Windows+i باز کنید. یا می توانید روی دکمه Start کلیک راست کرده و در لیستی که ظاهر می شود “Settings” را انتخاب کنید.

در تنظیمات، “Personalization” را در نوار کناری انتخاب کنید، سپس روی “Fonts” کلیک کنید.

در تنظیمات فونت ها، لیستی از تمام فونت های نصب شده را در بخش «فونت های موجود» خواهید دید. برای پیدا کردن سریع فونتی که می‌خواهید حذف کنید (اگر نام آن را می‌دانید)، روی کادر «در اینجا برای جستجو تایپ کنید» کلیک کنید، سپس نام فونتی که می‌خواهید حذف کنید را تایپ کنید. وقتی در لیست ظاهر شد، روی آن کلیک کنید.

در صفحه تنظیمات برگزیده آن فونت، روی دکمه «حذف نصب» کلیک کنید.

ویندوز فونت را از سیستم شما حذف می کند. اگر نیاز به حذف فونت های بیشتری دارید، آنها را در Settings > Personalization > Fonts جستجو کنید و این روند را تکرار کنید. وقتی کارتان تمام شد، تنظیمات را ببندید. همچنین آموزش ریست فکتوری کامپیوتر ویندوز 11 را مطالعه کنید!

به هر حال، نصب و حذف فونت ها به روشی مشابه در ویندوز 10 عمل می کند. امیدواریم از آموزش نصب و حذف فونت ها در ویندوز 11 با جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا