آموزش نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11

رویای اجرای برنامه های اندروید روی رایانه شخصی خود سرانجام با ویندوز 11 محقق شد. پتانسیل زیادی برای این ویژگی هیجان انگیز وجود دارد. ما به شما در جت تک آموزش خواهیم داد که چگونه آن را تنظیم و اولین برنامه یا بازی اندروید خود را نصب کنید. پس در ادامه با آموزش نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 از جت تک همراه ما باشید.

پیش نیاز‌های نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11

از اکتبر 2021 برنامه های اندروید در ویندوز 11 هنوز در مرحله بتا هستند. برای استفاده از این ویژگی به چندین چیز نیاز دارید.

اول از همه باید در کانال بتای Windows Insider بیلد 22000.282 یا بالاتر باشید. اما مراقب باشید زیرا کانال بتا کاملاً پایدار نیست و ما استفاده از نسخه‌های ناپایدار ویندوز را در رایانه شخصی اصلی خود توصیه نمی‌کنیم.

دوم اینکه کامپیوتر ویندوز 11 شما باید مجازی سازی سخت افزار را فعال کرده باشد. ویندوز 11 اساساً اندروید را در یک ماشین مجازی اجرا می کند، به همین دلیل این امر ضروری است. می‌توانید با رفتن به برگه «Performance» در Task Manager بررسی کنید که آیا رایانه شخصی شما مجازی‌سازی را فعال کرده است یا خیر. (برای باز کردن Task Manager می توانید Ctrl+Shift+Esc را فشار دهید.)

اگر مجازی‌سازی سخت‌افزار فعال نیست، احتمالاً باید Intel VT-X را در میان‌افزار UEFI (BIOS) رایانه‌تان فعال کنید. اگر سیستم شما دارای تراشه AMD است در صفحه تنظیمات سفت‌افزار UEFI به دنبال AMD-V بگردید.

در مرحله بعد مطمئن شوید که در آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت هستید. فروشگاه مایکروسافت را باز کنید و همه برنامه‌ها را در صفحه «کتابخانه» به‌روزرسانی کنید. شما به نسخه 22110.1402.6.0 مایکروسافت استور نیاز دارید.

اگر همه این موارد را بررسی کنید، آماده ادامه دادن هستید! اگر برای رسیدن به این مرحله به‌روزرسانی‌هایی را نصب کرده‌اید بهتر است قبل از اینکه به این مرحله بپردازیم، رایانه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

آموزش نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11

اولین کاری که باید انجام دهید باز کردن فروشگاه مایکروسافت است. اگر قبلاً به نوار وظیفه یا تسک بار پین ​​نشده است، منوی Start را باز کرده و “Microsoft Store” را تایپ کنید.

در فروشگاه «Amazon Appstore» را جستجو کنید یا روی این پیوند کلیک کنید تا فهرست باز شود. برای ادامه روی “نصب” کلیک کنید.

یک پاپ آپ ظاهر می شود و شما را در مراحل راه اندازی راهنمایی می کند. روی «Set Up» کلیک کنید و مراحل را برای دانلود Appstore ادامه دهید. آخرین مرحله این است که رایانه شخصی خود را “راه اندازی مجدد” کنید.

پس از ریستارت کردن کامپیوتر، فروشگاه Appstore آمازون ممکن است به طور خودکار باز شود. اگر به صورت اتوماتیک اجرا نشد، می‌توانید آن را در فهرست برنامه‌های منوی شروع پیدا کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد حساب آمازون خود شوید یا یک حساب کاربری ایجاد کنید.

هنگامی که وارد شوید، درست مانند هر فروشگاه برنامه دیگری که استفاده کرده اید کار می کند. می‌توانید پیشنهادها را مرور کنید یا چیزی را جستجو کنید. در هر صورت، یک برنامه را برای نصب انتخاب کنید.

در صفحه اطلاعات برنامه روی “نصب” کلیک کنید.

برنامه دانلود و سپس نصب می شود. پس از اتمام، می توانید روی “open” کلیک کنید.

شما اولین برنامه اندروید خود را در ویندوز نصب کرده اید! برنامه های اندروید را می توان درست مانند برنامه های ویندوز در منوی استارت پیدا کرد. امیدواریم از آموزش نحوه نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 با جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا