آموزش نحوه ورود به بایوس ویندوز 11 + 3 ترفند مخفی!

دسترسی به بایوس در رایانه شخصی ویندوز 11 می تواند به شما در حل انواع مشکلات کمک کند یا به شما امکان می دهد تنظیمات سطح پایین را تنظیم کنید. راه های مختلفی برای ورود به بایوس وجود دارد و ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از همه آنها استفاده کنید.در ادامه با آموزش نحوه ورود به بایوس ویندوز 11 با جت تک همراه باشید!

آموزش ورود به بایوس ویندوز 11

توجه: در اکثر کامپیوترهای مدرن، شما در واقع به جای BIOS، UEFI دارید . این نرم افزار پیشرفته سطح پایین است که ویژگی های بیشتری نسبت به بایوس سنتی ارائه می دهد. با این حال، بسیاری از مردم هنوز از آن به عنوان بایوس یاد می کنند، بنابراین این اصطلاحی است که ما در اینجا استفاده می کنیم.

با فشار دادن یک کلید وارد بایوس ویندوز 11 شوید

یک راه آسان برای وارد شدن به بایوس در رایانه شخصی ویندوز 11، استفاده از یک کلید روی صفحه کلید هنگام روشن کردن رایانه است. مزیت این روش این است که حتی زمانی که سیستم عامل ویندوز شما بارگیری یا بوت نمی شود، می توانید از آن استفاده کنید .

برای استفاده از این روش، باید کلیدی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد بایوس را در رایانه خاص خود وارد کنید. این کلید بسته به سازنده متفاوت است. هنگامی که رایانه خود را اجرا می کنید، در اولین صفحه نمایشی که باز می شود (معمولاً آرم سازنده را نشان می دهد)، باید پیامی را مشاهده کنید که به شما می گوید برای ورود به بایوس باید کدام کلید را فشار دهید.

در اکثر رایانه ها، این کلید F2 یا دیلیت است، اما برای تأیید باید صفحه نمایش رایانه خود را بررسی کنید.

از تنظیمات وارد بایوس ویندوز 11 شوید

اگر نمی توانید کلید صفحه کلید را برای ورود به بایوس پیدا کنید یا ترجیح می دهید از گزینه های گرافیکی استفاده کنید، از برنامه تنظیمات ویندوز 11 برای ورود به بایوس استفاده کنید.

برای انجام ورود به بایوس ویندوز 11 ، ابتدا برنامه تنظیمات را در رایانه شخصی خود اجرا کنید. این کار را با فشار دادن همزمان کلیدهای Windows+i انجام دهید.

در تنظیمات، از نوار کناری سمت چپ، «سیستم» را انتخاب کنید.

آموزش نحوه ورود به بایوس ویندوز 11

در صفحه «سیستم»، روی «بازیابی» کلیک کنید.

آموزش ورود به بایوس ویندوز 11

در منوی «Recovery»، در کنار «Advanced Startup»، روی «Restart Now» کلیک کنید.

یک اعلان «دستگاه شما را راه‌اندازی مجدد می‌کنیم تا کارتان را ذخیره کنید» را مشاهده خواهید کرد. در این اعلان، روی “Restart Now” کلیک کنید تا کامپیوتر شما مجددا راه اندازی شود.

هشدار: قبل از راه‌اندازی مجدد رایانه، مطمئن شوید که کارهای ذخیره‌نشده را ذخیره کرده‌اید.

اکنون صفحه “انتخاب یک گزینه” را خواهید دید. از اینجا به Troubleshoot > Advanced Options > Firmware Settings UEFI بروید و روی Restart کلیک کنید.

و در حالت بایوس رایانه شخصی خود خواهید بود. در این حالت، می‌توانید گزینه‌های مختلفی مانند تغییر دیسک راه‌اندازی خود را پیکربندی کنید .

با استفاده از ترمینال ویندوز، وارد بایوس ویندوز 11 شوید

برای استفاده از دستوری برای بوت کردن رایانه شخصی خود در بایوس، از ابزار PowerShell یا Command Prompt در رایانه شخصی خود استفاده کنید.

ابتدا منوی «شروع» را باز کرده و «ترمینال ویندوز» را جستجو کنید. روی برنامه در نتایج جستجو کلیک کنید.

 ورود به بایوس ویندوز 11

در Windows Terminal دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. این دستور در پوسته های PowerShell و Command Prompt کار می کند، بنابراین می توانید از هر یک استفاده کنید.

shutdown /r /o /f /t 00

در صفحه «انتخاب یک گزینه یا Choose an Option» که باز می‌شود، به «عیب‌یابی یا Troubleshoot » > «گزینه‌های پیشرفته یا Advanced Options» > «تنظیمات سفت‌افزار UEFI یا UEFI Firmware Settings» بروید و روی «راه‌اندازی مجدد یا Restart» کلیک کنید. سپس کامپیوتر شما وارد بایوس می شود.امیدواریم از آموزش نحوه ورود به بایوس ویندوز 11 در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا