آموزش مسدود و گزارش کردن هرزنامه های تلگرام

حالا که محبوبیت تلگرام، به‌عنوان یک سرویس پیامرسانی رایگان، ایمن، سریع و اجتماعی رو به افزایش است. در نتیجه این محبوبیت، هرزنامه های تلگرام رو به افزایش‌اند. خوشبختانه چند راهکار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از دریافت هرزنامه‌های تلگرام انجام دهید. پس تا انتها با آموزش بستن هرزنامه‌های تلگرام به صورت کامل، با جت تک همراه باشید!

محدود کردن افرادی که می توانند شما را به گروه ها اضافه کنند.

طبق تجربه ما، اکثریت قریب به اتفاق اسپمرهای تلگرام از گروه‌های بزرگ ایجاد شده برای ایجاد شبکه گسترده ای برای قربانیان احتمالی استفاده می کنند. گروه‌های تلگرامی می توانند تا 200،000 عضو داشته باشند، بنابراین این پلتفرم برای بهره برداری از این طریق آماده است. به طور پیش فرض، تلگرام به هر کسی اجازه می دهد شما را به گروهی اضافه کند، حتی اگر آنها را نمی شناسید. با تغییر این تنظیمات از پیش تایین شده، می توانید تعداد پیام های اسپم را که در معرض آن قرار گرفته اید به طور چشمگیری کاهش دهید.

مسدود و گزارش کردن هرزنامه های تلگرام
مسدود و گزارش کردن هرزنامه های تلگرام

برنامه تلگرام را روی گوشی خود اجرا کنید و روی برگه تنظیمات ضربه بزنید. روی حریم خصوصی و امنیت> گروه ها و کانال ها ضربه بزنید و “چه کسی می تواند مرا اضافه کند” را فقط به “مخاطبین من” تغییر دهید. در ادامه ، فقط افرادی که به مخاطبین تلگرام خود اضافه کرده اید می توانند با دعوت، شما را به گروهی اضافه کنند.

محدود کردن افرادی که می توانند با شماره تلفن، شما را پیدا و عضو کنند.

تلگرام تلاش می‌کند تا با استفاده از شماره تلفن شما، دوستان شما را به راحتی پیدا کند. به طور پیشفرض، همه می توانند شما را با استفاده از شماره خود بیابند. این بدان معناست که اگر شماره تلفن شما در نقض داده ظاهر شده باشد، هرزنامه ها می توانند آن را به لیست خود اضافه کرده و شما را به عنوان یک کاربر تلگرام معرفی کنند.

گزارش کردن هرزنامه های تلگرام
گزارش کردن هرزنامه های تلگرام

در آنجا که هستید ممکن است بخواهید “Who Can See My Phone Number” را به “Nobody” تغییر دهید تا حساب شما بیشتر قفل شده و از داده های شما محافظت شود.

آموزش مسدود کردن و گزارش هرزنامه ها.

اگر شما توسط یک اسپمر هدف قرار گرفتید، می توانید از گزینه “گزارش” در زیر نماد بیضی “…” در گوشه سمت راست بالای صفحه برای ارسال پیامها به پشتیبانی تلگرام استفاده کنید. همچنین می توانید کاربران جداگانه را مسدود کنید تا مانع از ارسال پیام های شما به طور کلی در همان منو شوند.

تلگرام یک ابزار چت قوی است، اما دانستن نحوه استفاده بهینه از آن مفید است. مطمئن شوید که نحوه شروع یک چت رمزگذاری شده، نحوه ارسال پیام های خود تخریب کننده و نحوه ثبت نام و استفاده ناشناس از سرویس را می دانید. اگر تلگرام برای شما مناسب نیست، به جای آن به اپلیکیشن سیگنال مهاجرت کنید.

جمع بندی:

از اینکه تا پایان با آموزش جلوگیری از دریافت هرزنامه های تلگرام از جت تک همراه بودید،بسیار سپاس‌گزاریم و امید است که به واسطه این آموزش بتوانید به راحتی از دست افراد اسپمر و هرزنامه های تلگرام راحت شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا