آموزش غیرفعال کردن ساجست‌ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس

هنگامی که یک عبارت جستجو را در نوار آدرس مرورگر موزیلا فایرفاکس تایپ می کنید، می بینید که پیشنهادات جستجوی مختلفی در زیر درخواست شما ظاهر می شود که به آن‌ها ساجست میگوییم. اگر این پیشنهادها را مفید نمی‌دانید، می‌توانید آنها را غیرفعال کنید.در این مقاله از جت تک ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌شود ساجست‌ها یا پیشنهادات جست‌وجو را در مرورگر موزیلا فایرفاکس غیرفعال کنید.

آپشن‌های فوق العاده فایرفاکس!

در فایرفاکس، می‌توانید پیشنهادات جستجوی نوار آدرس را برای هر موتور جستجویی که استفاده می‌کنید را غیرفعال کنید . این شامل Google، Bing، DuckDuckGo، و هر موتور جستجوی دیگری است که ممکن است اضافه کرده باشید.

علاوه بر این، می‌توانید به‌طور انتخابی پیشنهادهای جستجو را خاموش کنید. این بدان معناست که می‌توانید به دریافت پیشنهادات، مثلاً، در پنجره‌های خصوصی ادامه دهید، در حالی که آنها را در ویندوزهای معمولی مسدود کنید.

نحوه غیرفعال کردن پیشنهادات جستجو یا ساجست‌ها در مرورگر فایرفاکس روی دسکتاپ

برای غیرفعال کردن پیشنهادات جستجوی ناخواسته در فایرفاکس در رایانه Windows، Mac، Linux یا Chromebook، ابتدا فایرفاکس را در رایانه خود باز کنید.

در گوشه سمت راست بالای فایرفاکس، روی سه خط افقی کلیک کنید.

آموزش غیرفعال کردن ساجست‌ها در مرورگر فایرفاکس

از منوی باز شده پس از کلیک بر روی سه خط افقی، “تنظیمات” را انتخاب کنید.

در صفحه «تنظیمات»، از نوار کناری سمت چپ، «جستجو» را انتخاب کنید.

در قسمت سمت راست، به قسمت «پیشنهادات جستجو» بروید. در این قسمت گزینه “Show Search Suggestions in Address Bar Results” را غیر فعال کنید.

نکته: برای غیرفعال کردن سایر پیشنهادات در نوار آدرس، مانند پیشنهادات سابقه مرور، روی گزینه “تغییر تنظیمات برای سایر پیشنهادات نوار آدرس” کلیک کنید و سپس گزینه ها را در آنجا پیکربندی کنید.

برای غیرفعال کردن پیشنهادهای جستجو در پنجره های خصوصی فایرفاکس، گزینه «نمایش پیشنهادات جستجو در ویندوز خصوصی» را نیز خاموش کنید. اگر این گزینه قبلاً خاموش شده باشد، لازم نیست کاری انجام دهید.

فایرفاکس به طور خودکار تغییرات شما را ذخیره می کند.

و بس. از این پس، هنگام تایپ پرس و جو در نوار آدرس فایرفاکس، از پیشنهادات خودکار آزار نخواهید داد. همچنین می‌توانید افزونه‌های پیشنهادی در فایرفاکس را غیرفعال کنید، اگر آن‌ها هم شما را آزار می‌دهند.

و از این پس، هنگام تایپ پرس و جو در نوار آدرس فایرفاکس، از پیشنهادات خودکار آزار نخواهید داد. همچنین می‌توانید افزونه‌های پیشنهادی در فایرفاکس را غیرفعال کنید، اگر آن‌ها هم شما را آزار می‌دهند.

نحوه غیرفعال کردن پیشنهادات جستجو یا ساجست‌ها در مرورگر فایرفاکس روی گوشی های اندروید

برای غیرفعال کردن پیشنهادات جستجو در برنامه اندروید فایرفاکس، برنامه فایرفاکس را در گوشی خود باز کنید.

در گوشه سمت راست بالای فایرفاکس، روی سه نقطه ضربه بزنید.

از منوی سه نقطه، “تنظیمات” را انتخاب کنید.

در صفحه «تنظیمات»، «جستجو» را انتخاب کنید.

صفحه «جستجو» که باز می شود تا انتها به پایین اسکرول کنید. در پایین، گزینه “Show Search Suggestions” را غیرفعال کنید.

و همه چیز آماده است. دیگر پیشنهادات جستجو یا ساجست‌های فایرفاکس را روی گوشی خود نخواهید دید.

نحوه غیرفعال کردن پیشنهادات جستجو یا ساجست‌ها در مرورگر فایرفاکس روی گوشی های آیفون و آیپد

همچنین می‌توانید از شر پیشنهادات جستجو فایرفاکس در آیفون و آیپد خود خلاص شوید.

برای انجام این کار، ابتدا فایرفاکس را روی گوشی خود اجرا کنید. در گوشه سمت راست پایین فایرفاکس، روی سه خط افقی ضربه بزنید.

از منویی که پس از ضربه زدن روی سه خط افقی ظاهر می شود، “تنظیمات” را انتخاب کنید.

در صفحه «تنظیمات»، روی «جستجو» ضربه بزنید.

در منوی «جستجو»، گزینه «نمایش پیشنهادات جستجو» را خاموش کنید.

جمع بندی:

پشنهادات جست‌وجو یا ساجست‌ها در اکثر اوقات به کمک ما می‌آیند اما شاید کسانی باشند که مورد آزار این پیشنهادات ساجست‌ها موقع تایپ قرار بگیرند.در این آموزش هم سعی شد که کاملا مختصر و مفید نحوه غیرفعال کردن پیشنهادات جستجو یا ساجست‌ها در مرورگر فایرفاکس روی دسک‌تاپ،گوشی های اندروید، آیفون و آیپد از جت تک توضیح داده شود.امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید و به کارتان بیاید. همچنین دو آموزش ریستارت کردن مرورگر فایرفاکس و آموزش صادرات بوک مارک‌ های فایرفاکس را در جت تک مطالعه کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا