آموزش ساخت پوشه روی دسکتاپ ویندوز 11

چه دسکتاپ شما از محدودیت آیکون‌های خود فراتر رفته باشد یا بخواهید فایل‌ها را در جایی قرار دهید که بتوانید به سرعت به آنها دسترسی داشته باشید، ساخت یک پوشه روی دسکتاپ در ویندوز 11 آسان است. ما دو راه برای انجام این کار به شما نشان خواهیم داد.

آموزش ساخت یک پوشه روی دسکتاپ ویندوز 11

برای ایجاد یک پوشه جدید روی دسکتاپ خود با یک منوی گرافیکی، از منوی کلیک راست رایانه شخصی خود استفاده کنید.

با دسترسی به دسکتاپ رایانه شخصی ویندوز 11 خود شروع کنید. یک راه سریع برای انجام این کار با میانبر صفحه کلید Windows+D است.

در دسکتاپ، روی هر جای خالی کلیک راست کرده و New > Folder را از منو انتخاب کنید.

آموزش نحوه ساخت پوشه روی دسکتاپ ویندوز 11

 

ویندوز 11 یک پوشه جدید روی دسکتاپ شما ایجاد می کند. با استفاده از صفحه کلید خود، یک نام برای پوشه خود تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

و پوشه شما اکنون روی دسکتاپ شما آماده است. برای ساخت پوشه های بیشتر این فرآیند را تکرار کنید و اگر نام پوشه پیش فرض را دوست ندارید، می توانید آن نام را به چیزی که دوست دارید تغییر دهید.

آموزش ساخت یک پوشه روی دسکتاپ ویندوز 11 در خط فرمان

اگر دستورات را برای انجام اقدامات ترجیح می دهید، از برنامه Windows Terminal ویندوز 11 برای ساخت یک پوشه روی دسکتاپ خود استفاده کنید.

با باز کردن برنامه Windows Terminal در رایانه شخصی خود شروع کنید. برای انجام این کار، منوی “شروع” را باز کنید، “Windows Terminal” را جستجو کنید و روی برنامه در نتایج جستجو کلیک کنید.

آموزش ساخت یک پوشه روی دسکتاپ ویندوز 11 در خط فرمان - جت تک

در ترمینال ویندوز، می توانید از پوسته PowerShell یا Command Prompt برای ساخت یک پوشه جدید استفاده کنید. در هر پوسته، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

در این دستور C درایوی را که ویندوز را در آن نصب کرده اید جایگزین کنید. و mahes نام کاربری خود را جایگزین کنید. این دستور دسکتاپ شما را به دایرکتوری فعلی تبدیل می کند.

cd C:\Users\mahes\Desktop

در مرحله بعد دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. در این دستور، My New Folder نامی را که می خواهید به پوشه جدید خود اختصاص دهید جایگزین کنید. نقل قول های دوگانه را در اطراف نام پوشه همانطور که هست نگه دارید.

mkdir “My New Folder”

و تمام. پوشه جدید شما اکنون روی دسکتاپ ویندوز 11 شما ایجاد شده است. برای دسترسی سریع به دسکتاپ و مشاهده پوشه جدید ساخته شده، Windows+D را فشار دهید. امیدواریم از آموزش نحوه ساخت پوشه روی دسکتاپ ویندوز 11 در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا