آموزش رفع خطای Windows Upgrade Failed با کد 0x80070005

پس از خرید یک لپ‌تاپ جدید ویندوزی چند روز پیش، تقریباً آماده بودم آن را برگردانم و به جای آن یک لپ‌تاپ جدید لینوکس بخرم. به طرز خشمگینی، فروشگاه مایکروسافت هنگام ارتقا به ویندوز 10 یا 11 پرو به من خطا می داد. اما در نهایت یک راه حل مبهم پیدا کردم که واقعاً کار می کند.در ادامه اموزش رفع خطای Windows Upgrade Failed کد 0x80070005 با جت تک همراه باشید.

متأسفانه، اگر پیام خطا را جستجو کنید، با انبوهی از مقالات از سایت‌های دیگر روبرو خواهید شد که توصیه‌های کلی را ارائه می‌دهند که هیچ منطقی ندارد. آنها گفتند لپ تاپ خود را مجدداً راه اندازی کنید، بنابراین من بلافاصله راه اندازی مجدد کردم و متوجه شدم که ویندوز 11 ناگهان فکر می کند من روی یک کپی بدون مجوز Enterprise هستم و من را مجبور کرد که کاملاً به ویندوز 10 برگردم. اما می‌شود خطای Windows Upgrade Failed را رفع کرد.

نحوه رفع خطای Windows Upgrade Failed با کد 0x80070005

اخلاقیات داستان این است که در هنگام رفع مشکلات لپ تاپ خود به سایت های تصادفی در اینترنت اعتماد نکنید.

توجه: ما فرض می کنیم که شما واقعاً فرآیند ارتقاء از Windows Home به Windows Pro را با استفاده از Windows Store دنبال کرده اید و مجوز واقعی دارید.

آموزش نحوه رفع کد خطای 0x80070005 و ارتقاء به ویندوز 10 یا 11 پرو

راه حل دقیقا همان چیزی است که از مایکروسافت انتظار دارید: باید رجیستری را هک کنید و سپس دوباره نصب کنید. از نظر فنی، این روزها به آن ” Reset Your PC ” می گویند. تا بتوانید خطای Windows Upgrade Failed را رفع کنید.

نکته: حتی قبل از مطالعه بیشتر، زمان آن فرا رسیده است که از همه فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید . هک کردن رجیستری و بازنشانی به تنظیمات کارخانه احتمالاً باعث حذف عکس های مهم شما یا آن چیزی است که یک بار آن را ذخیره کرده اید. اگر نسخه پشتیبان ندارید، حتی خواندن بقیه این مقاله نیز توصیه نمی شود. باشه، تموم شدی؟ پس به خواندن ادامه دهید.

ابتدا باید منوی استارت را باز کنید، عبارت ” Registry Editor ” یا “regedit” را جستجو کنید و سپس به کلید زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\

روی «ProductName» در سمت راست دوبار کلیک کنید و مقدار را از «Windows 10 Home» به «Windows 10 Pro» تغییر دهید. (یا اگر می خواهید ویندوز 11 را تعمیر کنید، فقط آن را به “ویندوز 11 پرو” تغییر دهید).

رفع خطای Windows Upgrade Failed با کد 0x80070005

مرحله بعدی بازنشانی رایانه شما به تنظیمات کارخانه است که در آن ویندوز با هک رجیستری فریب می‌خورد و فکر می‌کند که از ویندوز 10 پرو استفاده می‌کنید و همه آن را برای شما تنظیم می‌کند.

برنامه Settings را اجرا کنید (برای انجام آن می توانید Windows+i را فشار دهید) و به Update & Security > Recovery بروید یا فقط «Reset This PC» را در کادر جستجو تایپ کنید. اگر شما یک جادوگر هستید، می‌توانید از Command Prompt برای بازنشانی کارخانه‌ای استفاده کنید ، اما ما فرض می‌کنیم که شما نیستید و ترجیح می‌دهید این کار را به صورت گرافیکی انجام دهید.

روی دکمه «شروع به کار» در زیر «Reset this PC» ضربه بزنید، گزینه «Keep my files» را انتخاب کنید (مگر اینکه بخواهید همه فایل‌های خود را حذف کنید)، و از طریق جادوگر برای بازنشانی کامل رایانه شخصی خود به کارخانه ادامه دهید .

توجه: اگر گزینه دانلود ابری فایل های نصبی به شما ارائه شد، آن گزینه را انتخاب کنید.

خطای Windows Upgrade Failed با کد 0x80070005

هنگامی که این فرآیند را طی کردید، که احتمالاً مدتی طول می کشد فقط یک مرحله دیگر وجود دارد: فعال کردن دوباره ویندوز. برنامه تنظیمات را باز کنید و به Update & Security > Activation بروید، یا فقط «فعال سازی» را در کادر جستجو در منوی Start تایپ کنید تا این گزینه ها را پیدا کنید.

با یک پیغام خطایی مواجه می شوید که می گوید از ویندوز 10 یا 11 پرو استفاده می کنید، اما فعال نشده است. سپس باید روی پیوند «عیب‌یابی» کلیک کنید تا ویندوز را مجبور کنید آن را امتحان و فعال کند. شما فکر می کنید که ویندوز به اندازه کافی هوشمند است که این کار را به تنهایی انجام دهد، اما اشتباه می کنید. به هر حال روی آن کلیک کنید.

آموزش رفع خطای Windows Upgrade Failed کد 0x80070005

و همه کار را تمام کردید—ویندوز فعال شد و توانستید با موفقیت به پرو ارتقا دهید.

فکر می‌کنید مایکروسافت ارتقاء از Windows Home به Pro را آسان‌تر می‌کند ، اما به نظر می‌رسد که آنها واقعاً می‌خواستند شما این مقاله را بخوانید.

جمع بندی آموزش رفع خطای Windows Upgrade Failed 0x80070005 :

همواره آموزش موجب افزایش آگاهی ما می‌شود،پس چه بهتر است که این آموزش ها را برای هم به اشتراک بگذاریم تا با مطالعه‌ی بیشتر از شر مشکلات خلاص شوند.همچنین امیدواریم از آموزش رفع خطای Windows Upgrade Failed کد 0x80070005 در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا