آموزش خط کشیدن روی متن در ورد|صفر تا صد

هنگام کار در مایکروسافت ورد، احتمالاً دو نوع متن متفاوت با خطوطی را مشاهده کرده‌اید که معمولاً به آن خط خطی می‌گویند. متن قرمز با خط قرمز در میان آن زمانی اتفاق می‌افتد که متنی را حذف می‌کنید در حالی که ویژگی اشتراکی Track Changes فعال است. متن سیاه با یک خط سیاه فقط دارای قالب بندی نویسه خاصی است. در جت تک آموزش نحوه خط کشیدن روی متن در مایکروسافت ورد به زبان ساده و صفر تا صد توضیح داده شده است.

آموزش نحوه خط کشیدن بر روی متن در ورد

اعمال قالب بندی خط خطی بسیار آسان است. با انتخاب متنی که می‌خواهید به آن ضربه بزنید، شروع کنید. می‌توانید این کار را با کلیک کردن و کشیدن روی متن (یا فقط دوبار کلیک کردن روی یک کلمه) انجام دهید، اما وقتی این کار را انجام می‌دهید، ورد دوست دارد فضای بعد از متن را نیز انتخاب کند. اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد، برای قرار دادن نقطه درج خود در ابتدای متن کلیک کنید و سپس برای انتخاب دقیق تر، در انتهای متن Shift کلیک کنید.

مطلب مرتبط:

اگر می‌خواهید فانتزی داشته باشید و چندین کلمه را که همزمان در سند پخش می‌شوند انتخاب کنید، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید. اولین بیت متن را به روش معمولی انتخاب کنید و سپس کلید Ctrl را نگه دارید و متن اضافی را در مکان های مختلف انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم این کار را هر بار فقط یک پاراگراف انجام دهید زیرا زمانی که به طور تصادفی کلید Ctrl را رها کنید و مجبور شوید از نو شروع کنید خسته کننده است.

آموزش نحوه خط کشیدن بر روی متن در ورد-جت تک

وقتی متن خود را انتخاب کردید، به برگه “صفحه اصلی” روبان ورد نگاه کنید. در گروه “Font”، روی دکمه Strikethrough کلیک کنید (این سه حرف هستند که یک خط از روی آن کلمات کشیده شده است).

اکنون، هر متنی که انتخاب کرده بودید باید از طریق آن ضربه بزنید.

نحوه خط کشیدن بر روی متن در ورد-جت تک

همچنین می توانید با استفاده از پنجره Font قالب بندی خطی را اعمال کنید. متن خود را انتخاب کنید و سپس Ctrl+D را در ویندوز یا Cmd+d را در مک فشار دهید تا آن پنجره باز شود. در اینجا، اگر می‌خواهید به آن سمت بروید، می‌توانید نه تنها گزینه معمولی «Strikethrough» را انتخاب کنید، بلکه یک گزینه «Double Strikethrough» را نیز انتخاب کنید. انتخاب خود را انجام دهید و سپس روی دکمه “OK” کلیک کنید.

آموزش خط کشیدن روی متن با میانبر صفحه کلید

مایکروسافت ورد دارای تعداد زیادی میانبر صفحه کلید، از جمله دسته ای برای اعمال قالب بندی است. متأسفانه هیچ میانبری داخلی برای اعمال قالب بندی خطی وجود ندارد. اگر این کاری است که زیاد انجام می دهید، می توانید ترکیب کلیدی خود را ایجاد کنید.

با باز کردن پنجره فونت پشتیبان شروع کنید. اکنون، Ctrl+Alt+Plus را در ویندوز فشار دهید (شاید مجبور باشید از کلید Plus در صفحه شماره خود استفاده کنید). مکان نما شما باید برای مدت کوتاهی به شکل شبدر تبدیل شود. پس از اینکه این اتفاق افتاد، روی گزینه “Strikethrough” کلیک کنید و یک پنجره Customize Keyboard باز می شود.

در اینجا، می‌توانید با یک بار کلیک کردن روی کادر «کلید میانبر جدید» و سپس فشار دادن کلیدهایی که می‌خواهید استفاده کنید، ترکیب صفحه کلید دلخواه خود را اختصاص دهید. اگر ترکیبی که انتخاب می‌کنید قبلاً یک تابع میانبر داشته باشد، Word به شما اطلاع می‌دهد که در حال حاضر به چیز دیگری اختصاص داده شده است.

البته، حتی اگر به چیز دیگری اختصاص داده شده باشد، همچنان می توانید از آن استفاده کنید، اما بهتر است سعی کنید ترکیبی را بیابید که هیچ عملکرد فعلی نداشته باشد. ما متوجه شدیم که Ctrl+Alt+- بسیار آسان برای به خاطر سپردن است و هیچ کاربرد دیگری در ورد ندارد.

مطلب مرتبط:

دکمه “Assign” را فشار دهید و سپس به سند ورد خود برگردید و آن را امتحان کنید.

 

آموزش خط کشیدن روی متن با میانبر صفحه کلید-جت تک

اکنون شما میانبر خط خطی سفارشی خود را دارید و امیدواریم از آموزش خط کشیدن روی متن در ورد در جت تک لذت برده باشید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا