آموزش حذف واترمارک در ورد |به زبان ساده

آیا به دنبال خلاص شدن از شر واترمارک موجود از سند مایکروسافت ورد خود هستید؟ اگر چنین است، دو راه برای حذف واترمارک در ورد دارید. ما در جت تک هر دو روش را به شما آموزش خواهیم داد.

حذف واترمارک در ورد از منوی واترمارک

یکی از راه های حذف واترمارک از سند ورد استفاده از منوی واترمارک است. این منویی است که برای اضافه کردن واترمارک به اسناد خود نیز استفاده می کنید.

برای شروع، سند خود که حاوی واترمارک است را با ورد باز کنید. در صفحه ورد، در نوار بالا روی زبانه «Design یا طراحی» کلیک کنید.

حذف واترمارک در ورد از منوی واترمارک-جت تک

در برگه «طراحی»، در بخش «Page Background یا پس‌زمینه صفحه»، روی «Watermark واترمارک» کلیک کنید.

اگر کاربر ویندوز هستید، از منوی «Watermark» ،«Remove Watermark» را انتخاب کنید. اگر کاربر مک هستید، در پنجره «Insert Watermark»، «No Watermark» را در بالا انتخاب کنید.

و حالا word واترمارک را از سند شما حذف می کند.

حذف واترمارک در ورد با ویرایش هدر

راه دیگر برای حذف Watermark در ورد ویرایش هدر یا پاورقی است. وقتی این کار را انجام می دهید واترمارک شما نیز قابل ویرایش و حذف می شود.

برای استفاده از این روش، سند خود را با Microsoft ورد باز کنید.

در نوار ورد در بالا، روی زبانه “Insert” کلیک کنید.

حذف واترمارک در ورد با ویرایش هدر-جت تک

در تب “Insert”، در بخش “Header & Footer”، روی “Header” کلیک کنید. در صورت تمایل می توانید از گزینه “Footer” نیز استفاده کنید.

در منوی باز شده، در پایین، روی «Edit Header» کلیک کنید.

هدر سند شما اکنون قابل ویرایش است و به شما امکان دسترسی به واترمارک را می دهد. واترمارکی را که می خواهید حذف کنید در سند خود پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

در حالی که واترمارک شما انتخاب شده است، کلید Delete را روی صفحه کلید خود فشار دهید. ورد Watermark انتخاب شده را حذف می کند.

و این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. اکنون می توانید یک واترمارک جدید اضافه کنید یا فقط پس زمینه سند خود را خالی بگذارید. امیدواریم از آموزش نحوه حذف واترمارک در word به ساده ترین شکل ممکن در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا