آموزش حذف تاریخچه دانلود گوگل کروم |صفر تا صد❤

هنگام استفاده از گوگل کروم در ویندوز، مک، لینوکس یا سیستم عامل کروم، به راحتی می‌توانید فهرستی از فایل‌های دانلود شده قبلی خود را مشاهده کنید و در صورت لزوم، سابقه دانلود خود را حذف کنید. در جت تک نحوه حذف تاریخچه دانلود مرورگر گوگل کروم ذکر شده است.

ابتدا گوگل کروم را باز کنید. در هر پنجره ای، روی دکمه منوی اصلی (سه نقطه عمودی) در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. در منوی ظاهر شده، روی «دانلودها» کلیک کنید.

هنگامی که برگه “دانلودها” باز می شود سابقه دانلود خود را به عنوان لیستی از فایل ها مشاهده خواهید کرد. اگر دانلودهای فعالی دارید، در اینجا نیز نمایش داده می شود. بسته به وضعیت هر فایل، آنچه در کنار ورودی آن می بینید تغییر می کند. اگر فایلی از زمانی که دانلود کرده اید حذف شده باشد، “حذف شده” را در کنار نام فایل خواهید دید. اگر دانلود قطع شد، اغلب می توانید با کلیک کردن روی دکمه “Resume” بارگیری را از سر بگیرید.

همچنین، می‌توانید به راحتی مکان فایل را با یک پیوند مفید باز کنید. برای انجام این کار در Finder در مک، روی «Show in Finder» کلیک کنید. برای باز کردن مکان فایل در Linux، Chrome OS یا ویندوز، روی «Show in Folder» کلیک کنید.

هر زمان که بررسی لیست دانلودها تمام شد، فقط برگه «دانلودها» را ببندید. مرورگر کروم سابقه دانلودهای شما را نگه می دارد مگر اینکه لیست را به صورت دستی حذف کنید.

چگونه تاریخچه دانلود خود را در کروم حذف کنیم؟

اگر می‌خواهید تاریخچه دانلود خود را در کروم حذف کنید، ابتدا با کلیک بر روی دکمه منوی سه نقطه، برگه «دانلودها» را باز کنید، سپس «Downloads» را انتخاب کنید.

برای حذف یک دانلود جداگانه از لیست دانلودها، روی دکمه “X” در گوشه سمت راست بالای ورودی کلیک کنید. (با این کار فایلی که کروم در رایانه شما ذخیره کرده است حذف نمی شود.)

آموزش حذف تاریخچه دانلود گوگل کروم-جت تک

این کار را با هر فایل دیگری که می خواهید از لیست دانلودها حذف کنید تکرار کنید.

برای حذف کردن کامل تاریخچه دانلود کروم، ابتدا روی دکمه سه نقطه واقع در نوار ابزار آبی رنگ «Downloads» کلیک کنید.

در منوی کوچکی که ظاهر می‌شود، «Clear All» را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که حالت ناشناس (حالت مرور خصوصی کروم) لیست دانلودهای شما را حذف نمی کند. بنابراین اگر می‌خواهید تاریخچه دانلود خود را به دلایل حفظ حریم خصوصی روشن نگه دارید، باید آن را به صورت دستی با استفاده از مراحل بالا به طور منظم پاک کنید. امیدواریم از آموزش حذف تاریخچه دانلود مرورگر گوگل کروم در جت تک لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا