آموزش تصویر در تصویر کردن فیلم ها در ویندوز با انواع مرورگرها

با حالت تصویر در تصویر، می‌توانید فیلم مورد علاقه خود را بر روی سایر پنجره‌های باز رایانه ویندوز خود پخش کنید. می توانید از این حالت در برخی از سایت های ویدیویی محبوب از جمله یوتیوب و نتفیلیکس استفاده کنید.در ادامه آموزش تصویر در تصویر کردن فیلم ها در ویندوز با انواع مرورگرها از جمله گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و Edge با جت تک همراه باشید!

آموزش نحوه تصویر در تصویر کردن فیلم ها در ویندوز

برای تماشای یک ویدیوی آنلاین (مانند یک ویدیوی یوتیوب) در حالت تصویر در تصویر در رایانه شخصی ویندوزی خود، از یک مرورگر وب مدرن مانند کروم، فایرفاکس یا Edge استفاده کنید. این مرورگرها گزینه ای برای تبدیل ویدیوهای آنلاین شما به پنجره های شناور در رایانه شخصی شما ارائه می دهند.

نحوه استفاده از حالت تصویر در تصویر در گوگل کروم

در کروم، می‌توانید از یک گزینه داخلی یا یک افزونه برای فعال کردن حالت تصویر در تصویر برای ویدیوهای آنلاین استفاده کنید.برای شروع، کروم را باز کنید و سایتی را که ویدیوی شما در آن قرار دارد باز کنید. ما در اینجا از یک ویدیوی یوتیوب استفاده خواهیم کرد.

شروع به پخش ویدیو کنید. سپس روی ویدیو کلیک راست کنید و منوی سیاه رنگی را مشاهده خواهید کرد. هیچ گزینه ای را از این منو انتخاب نکنید.

نحوه استفاده از حالت تصویر در تصویر در گوگل کروم-جت تک

دوباره روی ویدیو (خارج از قسمت سیاه منو) کلیک راست کنید و منوی جدیدی را مشاهده خواهید کرد. از این منو، “تصویر در تصویر” را انتخاب کنید.

و بلافاصله، کروم ویدیوی شما را جدا می کند و آن را به یک پنجره شناور روی صفحه نمایش شما تبدیل می کند.

زمانی که با برنامه های دیگر روی رایانه شخصی خود کار می کنید، ویدیوی شما به پخش ادامه می دهد. وقتی می‌خواهید این ویدیوی تصویر در تصویر را غیرفعال کنید، ماوس را روی ویدیوی شناور نگه دارید و روی «X» در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

و کروم حالت تصویر در تصویر را خاموش می کند.

نحوه استفاده از حالت تصویر در تصویر در موزیلا فایرفاکس

مانند کروم، فایرفاکس نیز دارای حالت تصویر در تصویر داخلی است.

برای استفاده از این حالت، ابتدا سایتی را که ویدیوی شما در آن قرار دارد اجرا کنید. سپس شروع به پخش ویدیو در آن سایت کنید.

در سمت راست ویدیو، یک نماد مربعی را مشاهده می کنید که یک فلش در آن به گوشه سمت راست پایین اشاره دارد. روی این نماد کلیک کنید تا حالت تصویر در تصویر فعال شود.

نحوه استفاده از حالت تصویر در تصویر در موزیلا فایرفاکس-جت تک

فایرفاکس ویدیوی شما را جدا می کند و آن را به عنوان یک پنجره شناور به صفحه نمایش شما اضافه می کند. اکنون می‌توانید برنامه‌ها و پنجره‌های دیگر را باز کنید و همچنان بتوانید ویدیوی خود را تماشا کنید.

برای خاموش کردن حالت تصویر در تصویر، نشانگر را روی ویدیوی شناور نگه دارید و روی «X» در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

و موزیلا فایرفاکس حالت تصویر در تصویر را خاموش می کند و آموزش نحوه ریستارت کردن مرورگر موزیلا فایرفاکس رو بهت پیشنهاد می‌کنم.

نحوه استفاده از حالت تصویر در تصویر ویدیو در مایکروسافت Edge

مایکروسافت Edge همچنین دارای حالت تصویر در تصویر است. می توانید از منوی زمینه ویدیوهای خود به این حالت دسترسی داشته باشید.

برای استفاده از این ویژگی، Edge را باز کنید و سایتی را که ویدیوی شما در آن قرار دارد راه اندازی کنید. شروع به پخش ویدیو کنید.

هنگامی که ویدیو پخش می شود، ماوس خود را روی ویدیو ببرید و روی آن کلیک راست کنید. یک منوی سیاه خواهید دید. هیچ گزینه ای را از این منو انتخاب نکنید.

نحوه استفاده از حالت تصویر در تصویر در مایکروسافت Edge-جت تک

در خارج از منوی سیاه (اما همچنان روی ویدیو) کلیک راست کنید و یک منوی جدید خواهید دید. از این منوی جدید، «تصویر در تصویر» را انتخاب کنید.

و Edge ویدیوی شما را به عنوان یک پنجره شناور به گوشه سمت راست پایین صفحه شما اضافه می کند.

وقتی تماشای ویدیو تمام شد و می‌خواهید آن را ببندید، در گوشه سمت راست بالای ویدیوی شناور، روی «X» کلیک کنید.

رویه بالا ممکن است برای همه سایت‌های موجود مانند Vimeo کار نکند. در این موارد، از افزونه Edge برای فعال کردن حالت تصویر در تصویر در مرورگر خود استفاده کنید.

آموزش نحوه تصویر در تصویر کردن ویدیو های آفلاین در ویندوز

برای تماشای ویدیوهای ذخیره شده محلی خود در حالت تصویر در تصویر، از برنامه built-in Movies & TV app استفاده کنید. این برنامه در برخی مناطق Films & TV نیز نامیده می شود.

با باز کردن پوشه ای که ویدیوی شما را دارد شروع کنید. روی ویدیوی خود کلیک راست کرده و از منوی باز شده، Open With > Movies & TV (یا Films & TV) را انتخاب کنید.

آموزش نحوه تصویر در تصویر کردن فیلم های آفلاین در ویندوز-جت تک

در برنامه Movies & TV، در گوشه سمت راست پایین، روی نماد «Play in Mini View» کلیک کنید.

این برنامه ویدیوی شما را جدا می کند و آن را به عنوان یک پنجره شناور به گوشه سمت راست بالای صفحه شما اضافه می کند.

حتی زمانی که برنامه‌ها را تغییر می‌دهید، ویدیوی شما همچنان پخش می‌شود. وقتی می‌خواهید این ویدیوی شناور را ببندید، ماوس خود را روی ویدیوی شناور نگه دارید و روی «X» در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

و تمام. همچنین آموزش اتصال 2 مانیتور در ویندوز 11 را بخون!?

اگر بیننده نتفلیکس هستید و می خواهید نمایش های مورد علاقه خود را در حالت تصویر در تصویر تماشا کنید، از برنامه رسمی نتفلیکس برای ویندوز 10 استفاده کنید . در این برنامه، هنگام پخش یک ویدیو، می‌توانید روی حالت تصویر در تصویر در نوار پایین کلیک کنید تا ویدیوی شما جدا شود. دو آموزش فعال و غیرفعال کردن نظرات یوتیوب و آموزش تغییر نام کانال یوتیوب رو حتما مطالعه کن. امیدواریم از آموزش تصویر در تصویر کردن فیلم ها در ویندوز با انواع مرورگرها در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا