آموزش ایجاد لیست پخش در اسپاتیفای به صورت گام به گام

مانند سایر سرویس‌های پخش موسیقی، می توانید یک لیست پخش در Spotify ایجاد کرده و همه آهنگ های مورد علاقه خود را در آن ذخیره کنید. در جت تک نحوه انجام ایجاد لیست پخش در اسپاتیفای را در نسخه های وب، ویندوز، مک، آیفون، آی‌پد و اندروید را در اسپاتیفای به شما آموزش می‌دهیم.

آموزش ایجاد یک لیست پخش در اسپاتیفای روی دسکتاپ

نسخه های وب، ویندوز، مک و لینوکس در اسپاتیفای تقریباً یکسان عمل می کنند، پس بنابراین می توانیم مراحل مشابهی را برای ایجاد یک لیست پخش موسیقی دنبال کنیم.

برای شروع، وب سایت یا برنامه اسپاتیفای را برای ویندوز، مک یا لینوکس راه اندازی کنید. اگر قبلاً وارد حساب خود نشده اید، وارد حساب خود شوید.

در اسپاتیفای، از نوار کناری در سمت چپ، روی “ایجاد لیست پخش” کلیک کنید.

آموزش ایجاد لیست پخش در اسپاتیفای

در پنجره سمت راست، یک سرصفحه بزرگ “لیست پخش من” را مشاهده خواهید کرد. روی این سرصفحه کلیک کنید تا نامی به لیست پخش خود بدهید.

پنجره “ویرایش جزئیات” باز می شود. در این پنجره، در بالا، روی قسمت “Name” کلیک کنید و نامی را برای لیست پخش خود تایپ کنید.

سپس به صورت اختیاری، با کلیک روی کادر “توضیحات” توضیحی را به لیست پخش خود اضافه کنید. با کلیک روی نماد تصویر در سمت چپ کادر “توضیحات” تصویری را به لیست پخش خود اضافه کنید.

در نهایت درپایین پنجره “ویرایش جزئیات”، روی “ذخیره” کلیک کنید. با این کار لیست پخش تازه ایجاد شده شما ذخیره می‌شود.

اکنون می‌توانید آهنگ‌ها را به لیست پخش جدید خود اضافه کنید. برای انجام این کار، از نوار کناری به سمت چپ رابط اسپاتیفای، لیست پخش تازه ایجاد شده خود را انتخاب کنید. در پنجره سمت راست ، روی قسمت “Let’s Find Something for Your Playlist” کلیک کرده و نام آهنگی را که می خواهید به لیست پخش خود اضافه کنید را تایپ کنید.

در نتایج جستجو، آهنگی را که می خواهید به لیست پخش خود اضافه کنید را پیدا کنید. سپس، در کنار نام آهنگ، روی “افزودن” کلیک کنید.

حالا اسپاتیفای آهنگ انتخابی شما را به لیست پخش شما اضافه می‌کند. این روند را تکرار کنید تا همه آهنگ های مورد علاقه خود را به لیست پخش خود اضافه کنید.

ایجاد لیست پخش در اسپاتیفای برای آیفون، آی‌پد و اندروید

در گوشی‌هایی مانند آیفون، آی‌پد یا اندروید، می‌توانید از برنامه اسپاتیفای برای ایجاد و مدیریت لیست پخش استفاده کنید.

برنامه اسپاتیفای را در گوشی خود باز کنید. اگر قبلاً وارد حساب‌کاربری اسپاتیفای خود نشده اید، وارد شوید.

در برنامه اسپاتیفای، از نوار پایین ، “Your Library” را انتخاب کنید.

ایجاد لیست پخش در اسپاتیفای

در صفحه “Your Library” که باز می‌شود، در گوشه سمت راست بالا روی علامت “+” (بعلاوه) ضربه بزنید.

صفحه “Give Your Playlist a Name” باز می شود. در اینجا یک نام برای لیست پخش خود تایپ کنید و سپس روی “ایجاد” ضربه بزنید.

صفحه لیست پخش شما باز می‌شود. در وسط، روی “افزودن آهنگ” ضربه بزنید تا موسیقی را به لیست پخش خود اضافه کنید.

حالا اسپاتیفای صفحه “افزودن آهنگ” را باز می‌کند. در این صفحه در بالا، روی قسمت “Search” ضربه بزنید و نام آهنگ را تایپ کنید تا به لیست پخش خود اضافه شود. برای پیدا کردن آهنگ های مناسب برای لیست پخش خود، لیست “پیشنهادات” را بررسی کنید.

در نتایج جستجو، آهنگ خود را پیدا کنید. سپس، در کنار نام آهنگ روی علامت “+” (بعلاوه) ضربه بزنید.

در پایین برنامه اسپاتیفای، پیام “اضافه شده به لیست پخش” (که “لیست پخش” نام لیست پخش تازه ایجاد شده شما است) را مشاهده خواهید کرد. این نشان می‌دهد آهنگ انتخابی شما با موفقیت به لیست پخش شما اضافه شد.

و اینگونه است که شما یک لیست پخش اسپاتیفای ایجاد می‌کنید و تمام آهنگ های مورد علاقه خود را به آن اضافه می‌کنید.

آموزش ویرایش لیست پخش در اسپاتیفای

می‌توانید لیست های پخش اسپاتیفای خود را ویرایش کنید تا آهنگ ها را به آنها اضافه یا حذف کنید. در اصل همان فرایند است روی انواع سیستم‌ عامل‌ها و گوشی ها پیاده سازی می‌شود.

برای افزودن آهنگ به لیست پخش خود، آن آهنگ را در اسپاتیفای پیدا کنید. سپس در کنار نام آهنگ، روی سه نقطه کلیک کنید و افزودن به لیست پخش> MyPlaylist را انتخاب کنید (جایی که “MyPlaylist” نام لیست پخش است که می خواهید آهنگ را  اضافه کنید).

برای حذف آهنگ از لیست پخش خود، باید به لیست پخش خود در اسپاتیفای دسترسی پیدا کنید. آهنگ مورد نظر را برای حذف پیدا کنید، روی سه نقطه کنار آهنگ کلیک کنید و “حذف از این لیست پخش” را انتخاب کنید.

آموزش حذف لیست پخش در اسپاتیفای

اگر دیگر نیازی به لیست پخش اسپاتیفای ندارید، می توانید آن را از حساب خود حذف کنید.

برای انجام این کار در اسپاتیفای برای وب، ویندوز، مک یا لینکوس، اسپاتیفای را اجرا کنید. سپس به لیست پخش خود دسترسی پیدا کنید، روی سه نقطه در همان ردیف که دکمه سبز شروع را دارید کلیک کنید و “حذف” را انتخاب کنید. سپس در اعلان باز شده “Delete” را انتخاب کنید.

برای حذف لیست پخش در اسپاتیفای برای آیفون، آی‌پد یا اندروید، روی “Your Library” در برنامه ضربه بزنید. برای حذف روی لیست پخش ضربه بزنید و نگه دارید و “حذف لیست پخش” را انتخاب کنید. در قسمت اعلان، روی “حذف” ضربه بزنید و لیست پخش شما از بین می رود.

پیدا کردن دستی آهنگ های مورد علاقه خود در هر زمان که می خواهید به آنها گوش دهید، بی دردسر است. خوشبختانه با لیست پخش اسپاتیفای، می توانید تمام آهنگ های موسیقی مورد علاقه خود را در کنار هم قرار داده و نگه دارید. و در پایان شما را به مطالعه مقاله‌ی صدای بدون افت چیست؟ در جت تک دعوت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا