آموزش انتقال سریع عکس ها از آیفون به ویندوز 11

اگر می‌خواهید عکس‌ها و ویدیوها را از آیفون خود به رایانه شخصی ویندوز 11 منتقل کنید، سریع‌ترین و ساده‌ترین راه این است که گوشی خود را وصل کنید و وارد کردن خودکار انجام دهید که در این آموزش با نحوه انتقال سریع عکس ها از آیفون به ویندوز 11 با جت تک آشنا می‌شوید.

آموزش انتقال عکس و فیلم از آیفون به ویندوز

اگر آیفون خود را با کابل USB به رایانه شخصی ویندوزی خود وصل کنید، ویندوز 11 می تواند مانند یک دوربین دیجیتال استاندارد به آن متصل شود و پوشه «DCIM» دستگاه را بخواند . این می تواند بدون نیاز به نرم افزار اضافی، عکس ها و فیلم ها را از آیفون شما کپی کند. در جت تک نحوه تنظیم آن آمده است.

ابتدا کابل لایتنینگ به USB مناسب آیفون خود را پیدا کنید. معمولاً این همان کابلی است که می توانید برای شارژ آیفون خود از آن استفاده کنید. یک طرف دارای یک کانکتور کوچک است که به آیفون شما وصل می شود (انتهای لایتنینگ) و دیگری یک کانکتور USB-A یا USB-C خواهد بود.

آیفون خود را به کابل وصل کنید، سپس سر دیگر آن را به درگاه USB رایانه شخصی ویندوز 11 خود وصل کنید.

آموزش نحوه انتقال سریع عکس ها از آیفون به ویندوز 11-جت تک

هنگامی که آیفون خود را وصل می کنید، تلفن از شما می پرسد که آیا می خواهید به رایانه شخصی اجازه دهید به عکس ها و ویدیوهای دستگاه دسترسی داشته باشد یا خیر. روی «مجاز» ضربه بزنید. با این کار پوشه عکس‌ها و ویدیوهای «DCIM» آیفون برای ویندوز 11 در دسترس قرار می‌گیرد.

به رایانه شخصی ویندوز برگردید، File Explorer را باز کنید و به «This PC» بروید. اگر آیفون به درستی توسط رایانه شخصی شما شناسایی شده باشد (و اجازه اتصال داشته باشد)، به عنوان یک درایو قابل جابجایی در بخش «دستگاه‌ها و درایوها» نشان داده می‌شود.

انتقال سریع عکس ها از آیفون به ویندوز 11

روی نماد آیفون خود در File Explorer کلیک راست کرده و در منوی ظاهر شده گزینه Import Pictures and Videos را انتخاب کنید.

پنجره “وارد کردن تصاویر و ویدئوها” ظاهر می شود. ویندوز پوشه تصاویر را در آیفون شما اسکن می‌کند تا به دنبال عکس‌ها و ویدیوهایی باشد که می‌تواند در کامپیوتر شما کپی کند.

بعد از اینکه ویندوز تمام عکس‌ها و ویدیوهای جدیدی را که قبلاً وارد نکرده بود پیدا کرد، به شما نشان می‌دهد که چه تعداد می‌توان وارد کرد.

اگر می‌خواهید تلاش (تا حدودی گیج‌کننده) ویندوز 11 برای سازمان‌دهی عکس‌هایتان را آزمایش کنید، می‌توانید گزینه «بازبینی، سازمان‌دهی و گروه‌بندی موارد برای وارد کردن» را انتخاب کنید. با این حال، توصیه می کنیم یک واردات ساده انجام دهید: “Import all new items now” را انتخاب کنید، سپس روی دکمه “Import” کلیک کنید.

در طی فرآیند وارد کردن، ویندوز به طور پیش‌فرض عکس‌ها و ویدیوها را در پوشه‌ای با زمان مهر جدید در پوشه Pictures کپی می‌کند. اگر می خواهید تمام عکس ها و ویدیوهای آیفون خود را پس از اتمام وارد کردن پاک کنید، علامتی را در کنار «Erase After Importing» قرار دهید.

اخطار: اگر در حین وارد کردن، گزینه «Erase After Importing» را علامت بزنید، ویندوز تمام عکس‌ها و ویدیوهایی را که از آیفون شما وارد کرده است حذف می‌کند. اگر می‌خواهید یک کپی از عکس‌ها و ویدیوهای وارد شده را روی گوشی خود بگذارید، کادر «Erase After Importing» را علامت نزنید.

وقتی وارد کردن کامل شد، یک پنجره File Explorer را باز کنید و به پوشه Pictures خود بروید. در آن پوشه، یک پوشه با تاریخ پیدا خواهید کرد که حاوی تمام عکس‌ها و ویدیوهایی است که تازه وارد کرده‌اید. روی پوشه دوبار کلیک کنید و تصاویر داخل آن را مشاهده خواهید کرد.

اگر متوجه شدید که یک دسته فایل AAE در پوشه حاوی تصاویر وجود دارد، نگران نباشید. اینها فایل های فوق داده ویژه ای هستند که اپل برای ذخیره اطلاعات ویرایش عکس استفاده می کند. آنها در ویندوز بی فایده هستند، بنابراین می توانید هر فایل .AAE را که پیدا کردید پاک کنید .

پس از آن، آیفون خود را از برق بکشید و کارتان تمام است. می‌توانید آن را دوباره وصل کنید تا هر زمان که بخواهید عکس‌ها یا ویدیوها را وارد کنید. اگر “Erase After Importing” را در طول آخرین واردات خود انتخاب نکرده باشید، ویندوز به یاد می آورد که کدام عکس ها را قبلا وارد کرده است و در واردات بعدی هیچ تکراری دریافت نخواهید کرد.

عکس‌ها را برای خودتان ایمیل کنید

اگر فقط چند عکس یا ویدیوی آیفون دارید که می‌خواهید به رایانه شخصی ویندوز 11 منتقل کنید یا اگر کابل لایتنینگ را پیدا نکردید، می‌توانید متناوب عکس‌ها را از دستگاهتان برای خودتان ایمیل کنید . برای انجام این کار، برنامه Photos را در آیفون خود باز کنید، تصاویری را که می‌خواهید ایمیل کنید را انتخاب کنید، سپس روی دکمه اشتراک‌گذاری (که شبیه یک مربع با فلش رو به بالا به بیرون از آن است) ضربه بزنید.

آموزش انتقال سریع عکس ها از آیفون به ویندوز 11 با ایمیل-جت تک

در منوی ظاهر شده، روی نماد برنامه Mail ضربه بزنید، سپس می توانید یک ایمیل در برنامه Mail بنویسید. از این طریق فقط می‌توانید تعداد محدودی عکس را در هر زمان ارسال کنید، بنابراین معمولاً فقط برای تعداد انگشت شماری عکس یا چند ویدیو مناسب است. همچنین آموزش تصویر در تصویر کردن فیلم ها در ویندوز و آموزش اتصال 2 مانیتور در ویندوز 11 را مطالعه کنید! امیدواریم از آموزش نحوه انتقال عکس ها از آیفون به ویندوز 11 در جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا