آموزش اضافه کردن اعداد در اکسل | از صفر تا صد

اگر نیاز دارید که مجموع دو یا چند عدد را در صفحات گسترده خود بدست آورید، مایکروسافت اکسل چندین گزینه برای جمع دارد. ما راه های موجود برای افزودن اعداد در اکسل بدون فرمول خاص را به شما نشان خواهیم داد. پس در ادامه با آموزش اضافه کردن اعداد در اکسل با جت تک همراه باشید.

چگونه جمع در اکسل کار می‌کند

در اکسل، شما چندین راه برای اضافه کردن اعداد دارید. ابتدایی ترین روش استفاده از علامت مثبت (+) است که با این کار اعدادی را که می‌خواهید قبل و بعد از علامت مثبت اضافه کنید مشخص می‌کنید و اکسل آن اعداد را برای شما اضافه می‌کند.

راه سریع دیگر برای اضافه کردن اعداد استفاده از ویژگی AutoSum اکسل است. این ویژگی به طور خودکار محدوده اعداد شما را شناسایی می‌کند و مجموع آن اعداد را برای شما ایجاد می‌کند و شما نیازی به دانستن فرمول ندارید که اکسل فرمول را برای شما می‌نویسد.

سومین و پرکاربردترین روش برای اضافه کردن اعداد در اکسل تابع SUM است. با استفاده از این تابع، در یک فرمول محدوده سلولی را که می‌خواهید اضافه کنید مشخص می‌کنید و اکسل مجموع آن اعداد را برای شما محاسبه می‌کند.

نحوه اضافه کردن اعداد با استفاده از علامت بعلاوه

برای اضافه کردن اعداد با استفاده از علامت مثبت (+)، ابتدا روی سلولی که می‌خواهید نتیجه را در آن نمایش دهید کلیک کنید.

در آن سلول فرمول زیر را تایپ کنید. 5 و 10 را در این فرمول با اعدادی که می‌خواهید اضافه کنید جایگزین کنید.

=5+10
نحوه اضافه کردن اعداد با استفاده از علامت بعلاوه - جت تک

Enter را فشار دهید و اکسل اعداد را اضافه می‌کند و نتیجه را در سلول انتخابی شما نمایش می‌دهد.

به جای تعیین مستقیم اعداد، می‌توانید از مراجع سلولی در فرمول بالا استفاده کنید. اگر قبلاً اعدادی را در سلول های خاصی در صفحه گسترده خود مشخص کرده اید و می‌خواهید آن اعداد را اضافه کنید از این روش استفاده کنید. همچنین می‌توانید بعداً یک مرجع سلول را ویرایش کنید تا بتوانید به سرعت و به راحتی یک عدد را در یک معادله تغییر دهید و بلافاصله نتیجه به‌روز دریافت کنید.

ما از صفحه گسترده زیر برای نشان دادن اضافه شدن مرجع سلول استفاده خواهیم کرد. در این صفحه گسترده، اعداد را در سلول های C2 و C3 اضافه می‌کنیم و پاسخ را در سلول C5 نمایش می‌دهیم.

در سلول C5، این فرمول را تایپ می‌کنیم و سپس Enter را فشار می‌دهیم:

=C2+C3

شما بلافاصله پاسخ را در سلول C5 خواهید دید.

همه چیز آماده است.

نحوه اضافه کردن اعداد با استفاده از AutoSum

ویژگی AutoSum اکسل به طور خودکار محدوده اعدادی را که می‌خواهید اضافه کنید شناسایی می‌کند و محاسبه را برای شما انجام می‌دهد.

برای استفاده از این ویژگی روی سلول کنار جایی که شماره های شما قرار دارد کلیک کنید. در مثال زیر، روی سلول C8 کلیک می‌کنید.

نحوه اضافه کردن اعداد با استفاده از AutoSum - جت تک

در نوار اکسل در بالا روی تب “Home” کلیک کنید. سپس در بخش “ویرایش” در سمت راست، روی نماد “AutoSum” کلیک کنید.

اکسل به طور خودکار محدوده اعداد شما را انتخاب کرده و آن را برجسته می‌کند. برای جمع آوری این اعداد، Enter را در صفحه کلید خود فشار دهید.

و اکنون پاسخ خود را در سلول C8 دارید.

و تمام.با مطالعه آموزش تغییر فرمت تاریخ در مایکروسافت اکسل، فرمت تاریخ خود را در اکسل تغییر دهید!

نحوه اضافه کردن اعداد با استفاده از تابع SUM

تابع SUM در اکسل محبوب ترین راه برای اضافه کردن اعداد در صفحات گسترده اکسل است.

برای استفاده از این تابع، ابتدا روی سلولی که می‌خواهید نتیجه در آن نمایش داده شود کلیک کنید. در این مثال، روی سلول C8 کلیک کنید.

در سلول C8 (یا هر سلول دیگری که برای نمایش پاسخ انتخاب کرده اید) فرمول زیر را تایپ کنید. این فرمول اعداد موجود در سلول های بین C2 و C6 را با هر دو سلول اضافه می‌کند. با خیال راحت این محدوده را تغییر دهید تا با محدوده اعداد خود مطابقت داشته باشد.

=SUM(C2:C6)
نحوه اضافه کردن اعداد با استفاده از تابع SUM - جت تک

Enter را فشار دهید تا نتیجه را در سلول خود مشاهده کنید.

و به این ترتیب اعداد را با استفاده از روش های مختلف در صفحات گسترده مایکروسافت اکسل اضافه می‌کنید. امیدواریم از آموزش اضافه نمودن اعداد در اکسل در جت تک لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا