آموزش استخراج متن از عکس با برنامه Google Photos

با گذراندن بسیاری از زندگی خود در فضای مجازی، ما اغلب چیزهایی را از دنیای واقعی وارد فضای دیجیتال می کنیم. Google Photos کپی و چسباندن یا استخراج متن از یک عکس را آسان می کند و برای آیفون و اندروید کار در دسترس است. Google Photos یکی از بهترین برنامه های مدیریت عکس موجود است و برای استفاده از ویژگی های عالی گوگل نیز نیازی به پشتیبان گیری از عکس های خود ندارید.

توانایی تشخیص متن در عکس به لطف قابلیت های Google Lens در برنامه تعبیه شده است.بنابراین تا انتها با مقاله آموزش استخراج متن از عکس با جت تک همراه باشید.

آموزش کامل و گام به گام استخراج متن از عکس به وسیله برنامه Google Photos

ابتدا، شما نیاز به یک عکس در گوشی خود دارید که حاوی متن باشد. این می تواند یک عکس از چیزی در دنیای واقعی یا حتی یک عکس از صفحه همان اسکرین شات باشد. Google Photos را در آیفون، آی‌پد یا دستگاه اندروید خود اجرا کنید و عکس را انتخاب کنید.

آموزش استخراج متن از عکس با برنامه

در مرحله بعد، یکی از دو مورد اتفاق می افتد. Google Photos ممکن است بلافاصله متن را تشخیص دهد و یک پیشنهاد “کپی متن از تصویر” باشد. پیش بروید و در صورت مشاهده روی آن ضربه بزنید.

اگر متن موجود در عکس چندان واضح نیست، باید خودتان Google Lens را اجرا کنید. برای انجام این کار روی نماد “Lens” در نوار ابزار پایین ضربه بزنید.

Google Lens تصویر را اسکن کرده و هر متنی را که تشخیص دهد برجسته می کند. اکنون می توانید همان متن را مانند هر جای دیگری انتخاب کنید.

استخراج متن از عکس با Google Photos

پس از انتخاب متن مورد نظر، روی “Copy Text” از منوی پایین ضربه بزنید.

حالا متن انتخاب شده اکنون در کلیپ بورد شما کپی شده است! می توانید آن را مانند متن معمولی در هر کجا که می خواهید بچسبانید. این آموزش یک راهنمای بسیار عالی برای صرفه جویی در زمان و انتقال متن به تلفن شما است.امیدواریم از آموزش نحوه استخراج یا جدا کردن متن از عکس با گوشی و همراهی با جت تک لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا